Alarm

arekx

Astro-maniak
Posty: 143
Rejestracja: 21 lis 2015, 18:47
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT 6T35
Województwo: Zagranica - UE

Alarm

#1

Nieprzeczytany post autor: arekx »

Z opowieści o K (z alarmem, onstarem i systemem bezkluczykowym) ...

Przychodzę do auta, otwieram bagażnik, tylne drzwi boczne, mija 15s i dawaj wycie alarmu na całego (ale bez migania świateł, bez powiadomienia przez onstar o aktywacji alarmu, bez informacji na wyświetlaczu małym, że był aktywny alarm).

Z pilota nic się nie daje zrobić (co by skutkowało uciszeniem alarmu), wyje sobie stale, dopiero odpalenie auta i się uciszyło. W miejscu docelowym, wyłączam auto, wysiadam, otwieram bagażnik i po kilku sekundach znów wyje. Wsiadam do środka, odpalam, jeszcze kilka sekund wyje (więc możliwe, że po prostu się uciszyło po jakimś czasie, a nie to, że odpalenie dało taki skutek), ucisza się.

Nosz o co chodzi?

Trzecie podejście za 15 min - problem zniknął i póki co (parę podobnych operacji) się nie pojawił.

W ten dzień było mokro, auto w garażu mokre po myciu z dnia poprzedniego (ale w dniu mycia nic złego się nie działo).
Ostatnio zmieniony 25 paź 2016, 19:58 przez arekx, łącznie zmieniany 1 raz.

rafal767

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 07 cze 2016, 11:12
Imię: Rafał
Auto: AK
Silnik: 1.6T
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: rafal767 »

Zdecydowanie nie jest to zachowanie normalne. Otwarte auto powinno mieć rozbrojony alarm, nie powinien się on włączyć. To, że zaszkodziła mu wilgoć, to całkiem prawdopodobny trop, może jakaś wada/nieszczelność montażowa, chociaż mój od miesiąca stoi w deszczu i odpukać problemów żadnych nie ma. Temat do obserwacji bo jak się kiedyś bardziej "przyblokuje" to możesz któregoś dnia nie być w stanie uruchomić auta.
A może ktoś z aplikacji Opel OnStar (przez stronę lub z telefonu) uruchomił ci sygnał dźwiękowy? Bo tak się też da zrobić :)

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

#3

Nieprzeczytany post autor: rafek »

No właśnie a jak sprawdzić czy mam alarm . W zasadzie to ja pojęcia nie mam o tym czy on jest czy nie

Segor

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 28 lip 2016, 15:54
Auto: Astra K
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Segor »

rafek pisze:QR_BBPOST o właśnie a jak sprawdzić czy mam alarm
W sensie czy masz alarm na wyposażeniu? Jeżeli coś wyje, tzn. że masz auto wyposażone w alarm :)

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

#5

Nieprzeczytany post autor: rafek »

W sensie nie wyje , z pilota zamykanie jest domykanie szyb tez , czujniki ruchu wewnątrz tez są ale nie wiem czy wyje bo jeszcze nie wył . Czy istnieje możliwość np jeśli jest alarm aktywować sygnał dźwiękowy uzbrojenia alramu itp

Segor

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 28 lip 2016, 15:54
Auto: Astra K
Województwo: śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Segor »

Chyba jak masz czujniki to masz alarm. Wymyślam: wejdź do auta, uzbrój alarm i poruszaj się :P
Mi w innym aucie jak drzwi nie domknę i włączę alarm też zaczyna wyć.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2016, 15:15 przez Segor, łącznie zmieniany 1 raz.

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

#7

Nieprzeczytany post autor: rafek »

Robiłem , uzbroiłem ruszałem się itp cisza .

arekx

Astro-maniak
Posty: 143
Rejestracja: 21 lis 2015, 18:47
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT 6T35
Województwo: Zagranica - UE

#8

Nieprzeczytany post autor: arekx »

@rafal767: w panelu onstar jest historia działań. Włączenie zdalne sygnału objawia się wpisem w historii "Włączanie klaksonu/świateł". U mnie takiego wpisu z dnia problematycznego nie ma (jest za to mój test z przed paru mcy).

Tak, że to coś auto ześwirowało. Póki co problem się nie powtórzył.

Awatar użytkownika
Budus

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2011, 10:50
Imię: Łukasz
Auto: Astra K HB
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Budus »

rafek pisze:QR_BBPOST No właśnie a jak sprawdzić czy mam alarm . W zasadzie to ja pojęcia nie mam o tym czy on jest czy nie
płaciłeś za dodatkowo wyposażenie w postaci alarmu ? jak tak to masz, jak nie to nie :) proste
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
woody23

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 31 sty 2016, 14:25
Imię: Jacek
Auto: Astra H, Astra K
Silnik: Z16XER, B14XFL
Województwo: podkarpackie
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: woody23 »

Jeśli płaciłeś za alarm to zostaw otwarte drzwi i zamknij auto z pilota i po ok 20-30 sekundach usłyszysz czy masz alarm :)

ODPOWIEDZ