Apple Car Play w Astra K

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

Apple Car Play w Astra K

#1

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Dzisiaj czekając na żonę naszło mnie żeby podpiąć komórkę córki (iphone 6s) do samochodu.

Muszę przyznać, że działa to wszystko całkiem fajnie. Całość trochę psuje asystentka Siri. Trzeba gadać chyba z jankeskim akcentem, żeby rozumiała wszystko jak trzeba.

Ktoś korzysta z Car Play? Jak wrażenia...

Na koniec krótki filmi z zabawy .
[External Link Removed for Guests]
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

soho

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2016, 22:29
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: soho »

Korzystam. W gruncie rzeczy jest ok. Mapy działają tylko od apple (więc nie jest to tak dopracowane rozwiązanie jak google maps, mapy google działają tylko głosowo - nie wyświetlają się na ekranie). Domyślne wyszukiwanie destynacji rozpoczyna się od gadającej siri, która czeka na wskazówki głosowe, dopiero później można wybrac wpisywanie z klawiatury, co jest troche upierdliwe. Pozostałe appki działają raczej bez zarzutu, może poza sms-ami, które siri czyta jak umie. A po polsku umie niespecjalnie. Spotify czasem sie wiesza, ale to raczej kwestia długo niewyłączanego telefonu. Po odbiorze auta, miałem problem, żeby w ogole polaczyć się z intelilink, telefon nie był wykrywany. I już miałem jechać z pretensjami do dealera, ale okazało się, że wystarczy go zrestartować i wszystko śmiga :)

arekx

Astro-maniak
Posty: 143
Rejestracja: 21 lis 2015, 18:47
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT 6T35
Województwo: Zagranica - UE

#3

Nieprzeczytany post autor: arekx »

Nie korzystam bo mi się nie chce non stop podpinać kabelka. Niestety wireless car play nie jest obsługiwane.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

soho pisze:QR_BBPOST Korzystam. W gruncie rzeczy jest ok. Mapy działają tylko od apple (więc nie jest to tak dopracowane rozwiązanie jak google maps, mapy google działają tylko głosowo - nie wyświetlają się na ekranie). Domyślne wyszukiwanie destynacji rozpoczyna się od gadającej siri, która czeka na wskazówki głosowe, dopiero później można wybrac wpisywanie z klawiatury, co jest troche upierdliwe. Pozostałe appki działają raczej bez zarzutu, może poza sms-ami, które siri czyta jak umie. A po polsku umie niespecjalnie. Spotify czasem sie wiesza, ale to raczej kwestia długo niewyłączanego telefonu. Po odbiorze auta, miałem problem, żeby w ogole polaczyć się z intelilink, telefon nie był wykrywany. I już miałem jechać z pretensjami do dealera, ale okazało się, że wystarczy go zrestartować i wszystko śmiga :)
A możesz napisać czy da radę streamować muzykę Prze BT. Bo tego nie sprawdziłem...
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

arekx

Astro-maniak
Posty: 143
Rejestracja: 21 lis 2015, 18:47
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT 6T35
Województwo: Zagranica - UE

#5

Nieprzeczytany post autor: arekx »

U mnie dało.

Segor

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 28 lip 2016, 15:54
Auto: Astra K
Województwo: śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Segor »

Ale przecież sreamowanie przez BT nie ma nic wspólnego z ACP. Każde radio, które ma BT, może streamować muzykę. Co więcej, jeżeli podłączasz telefon przez kabel i odpalasz ACP to pewnie audio idzie przez kabel, a nie przez BT.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Mnie bardziej interesuje czy protokół BT w iPhonie pozwala na streamowanie po BT.

Zdjęcia po BT iphone'm nie wyślesz. ..
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

soho

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2016, 22:29
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: soho »

Streaming muzyki z iphone dziala, jak najbardziej. Jest nawet możliwość sterowania i przeglądania biblioteki bezposrednio z ekranu w samochodzie. Sam Car Play w Astrze niestety nie dziala przez Bluetooth, tylko po kablu. Wiem, ze w niektorych autach dziala bezprzewodowo, tak jak wspominal arekx.

Miki777

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2016, 16:10
Imię: Miki
Auto: Astra K Sports Tourer ok sie-wrz'16
Silnik: B14XFL
Województwo: Zagranica - UE

#9

Nieprzeczytany post autor: Miki777 »

Mnie dobrze rozpoznaje Siri, ale jest wrażliwa na szumy z jazdy. Najlepiej próbuj przy spokojnej jeździe po gładkim asfalcie itp. Przyspieszanie lub szum powietrza przy większej prędkości i też muszę powtarzać komendy.
Potwierdzam tylko kabel w R4.0, i mapy nie tak dobre jak Google ale zawsze działa i duuużo lepsze niż jakakolwiek wbudowana nawigacja. Sama informacja o czasie jazdy z uwzględnieniem natężenia ruchu, korków jest warta podłączania telefonu do każdej jazdy. :mrgreen:

KEJ

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2016, 11:45
Auto: Astra K
Silnik: B1,4XFT
Województwo: mazowieckie

#10

Nieprzeczytany post autor: KEJ »

Jak dobre / złe są mapy od Apple i jak natężenie ruchu na mapach pokrywa się z rzeczywistością ? Ja używam póki co na smartfonie Google Maps lub yanosik i tu jest ok

ODPOWIEDZ