Zaparowany reflektor / zablokowany hamulec ręczny

Awatar użytkownika
tapicer

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2016, 21:16
Auto: Astra K
Silnik: 1.4
Województwo: pomorskie

Zaparowany reflektor / zablokowany hamulec ręczny

#1

Nieprzeczytany post autor: tapicer »

Cześć
z góry sorry za dwa różne tematy w jednym poście.
Ale zmagam się z dwiema przypadłościami z Astra K 1.4, 150km
1. zaparowany reflektor od kliku tygodni, miał ktoś z was już z tym problem i udał się do serwisu ? podjęli jakieś działania czy stwierdzili że to normalne?

2. Jak co każdy poranek jadac rano do pracy, czekając cierpliwie na zmianę świateł. zaciągnąłem hamulec ręczny(elektryczny), Jakież to było moje zdziwienie, gdy chcąc ruszyć hamulec za nic nie chciał puścić. Po kilku próbach ruszenia do przodu jak i na wstecznym w końcu odpuścił. Trwało to ok 2 min, przez co zdążył się już za mną zrobić spory zator.
Mam nadzieję że to pojedynczy wypadek przy pracy... chyba że ktoś z was tez zaliczył już taką przygodę ?

Awatar użytkownika
Budus

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2011, 10:50
Imię: Łukasz
Auto: Astra K HB
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Budus »

1. wg instrukcji normalne jest krótkotrwałe zaparowanie - ja bym podjechał to ASO. nie napisałeś też jakie masz światła. są przypadki, że wymieniali całe światła z ledami
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
tapicer

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2016, 21:16
Auto: Astra K
Silnik: 1.4
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: tapicer »

Lampy led intellilux. tak jak mówisz, w instrukcji możemy znaleźć:
"
Zaparowanie kloszy lamp Przy złej, wilgotnej pogodzie i niskiej temperaturze zewnętrznej
powierzchnie wewnętrzne kloszy lamp i reflektorów mogą na krótko ulec zaparowaniu. Zaparowanie takie
szybko ustępuje samoistnie, można to jednak przyspieszyć, włączając reflektory.
"
u mnie zaparowanie trwa już pare tygodni w prawym przednim reflektorze. Jutro postaram się umówić z serwisem, dam znać jaki rezultat.

EDIT:
Byłem dziś w serwisie, porobili fotki zaparowanego reflektora i przesłali do GM Polska
dam znać jaka będzie decyzja

EDIT:
kilka dni temu zauważyłem, że zaparowanie zniknęło. Być może ma to związek że dłuższy czas utrzymują się dodatnie temperatury... ?
I pech chciał, że akurat zadzwonili z serwisu podpytać czy być może zaparowanie ustąpiło :)
Kazali obserwować i dawać znać gdyby problem powrócił.
pzdr
Ostatnio zmieniony 03 mar 2017, 21:35 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tapicer

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2016, 21:16
Auto: Astra K
Silnik: 1.4
Województwo: pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: tapicer »

Cześć
kilka dni temu zaparowanie wróciło... zrobiłem kilka zdjęć i podesłałem do serwisu.

Dziś dostałem odpowiedź: wymiana reflektora.
jestem umówiony na wtorek.

pzdr.

ODPOWIEDZ