Problem ze światłami do jazdy dziennej, gniazdami zapalniczki, USB

Awatar użytkownika
Gravemind

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 08 paź 2016, 13:04
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie

Problem ze światłami do jazdy dziennej, gniazdami zapalniczki, USB

#11

Nieprzeczytany post autor: Gravemind »

W odniesieniu do czujnika zmierzchu przedstawię swoje spostrzeżenia - dotyczą Astry J ale może znajdzie to zastosowanie w Astrze K.

Miałem bardzo podobny problem: samochód często jeździł na światłach mijania w pochmurne aczkolwiek jasne dni (wszystkie inne samochody korzystały ze świateł dziennych), był strasznie wyczulony na zacienione obszary drogi, krótkie wiadukty skutkowały przerzuceniem świateł z dziennych na mijania, a powrót do dziennych potrafił trwać nawet 3-5 minut (słoneczne dni).
Po rozmowie z serwisem, gdzie poinformowano mnie, że możemy uaktualnić oprogramowanie samochodu, co będzie wiązało się z kosztem 150+250 zł, postanowiłem po prostu przeczyścić wewnętrzną część szyby czołowej w miejscu, gdzie znajduje się czujnik zmierzchu. Zdjąłem plastikową osłonę za lusterkiem wstecznym, przetarłem szybę papierowym ręcznikiem nasączonym płynem do mycia szyb (na ręczniku zostały ślady lekkiego zabrudzenia) i muszę przyznać, że efekt jest pozytywny. Praca czujnika poprawiła się znacznie, samochód nawet w pochmurne dni jeździ na światłach dziennych, a ten jeden wiadukt, który mijam po drodze do pracy przestał być już problemem.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 22:43 przez Gravemind, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Czujnik jest przyklejony do szyby. Żeby wyczyścić szybę w tym miejscu trzeba by go zerwać.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Nie sięgnie się go od spodu? Tam jest chyba sporo miejsca aby go wytrzeć?

Awatar użytkownika
Gravemind

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 08 paź 2016, 13:04
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie

#14

Nieprzeczytany post autor: Gravemind »

marwisn pisze:QR_BBPOST Czujnik jest przyklejony do szyby. Żeby wyczyścić szybę w tym miejscu trzeba by go zerwać.
Czyli jednak różni się od Astry J. Jestem przekonany, że u siebie udało mi się włożyć warstwę ręcznika papierowego pomiędzy czujnik a szybę. Zresztą to samo radził mi pracownik ASO.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

A nie mylisz czujnika z kamerą?
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Gravemind

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 08 paź 2016, 13:04
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie

#16

Nieprzeczytany post autor: Gravemind »

Nie, niestety posiadam wersję ze zwykłymi reflektorami, która jest wyposażona w automatyczne światła i czujnik deszczu. Miejsce gdzie "patrzy" kamera jest zaklejone plastikową atrapą (przyklejona bezpośrednio do szyby). Może się mylę i faktycznie jest przyklejony do szyby, bo jednak wykręcałem trochę rękę, żeby się tam zmieścić, ale po tym zabiegu praca czujnika zdecydowanie się poprawiła. Zdejmę obudowę i zrobię zdjęcia jak tylko zrobi się cieplej, teraz boję się o plastiki.

Awatar użytkownika
masza

Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 12 sie 2014, 20:33
Imię: Mati
Auto: Astra 5 ST
Silnik: B16DTE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: masza »

Witam mam taki sam problem z tymi światłami do jazdy dziennej. Światła mijania bardzo chętnie mi towarzysza w słoneczne dni nie ustępując światłom Led. Próbowałem zamienić czujnik ten na kokpicie jednak bez zmian delikatnie go przerobić i tez to nic nie dało. Pod lusterkiem brak innego czujnika wiec mysle ze ten czujnik nasłonecznienia powinien być za to odpowiedzialny.
ASO zaproponowało wizytę i chyba będę musiał tam podjechac jeśli nikt tego nie rozwiązał w inny sposób.

ODPOWIEDZ