Problem ze światłami do jazdy dziennej, gniazdami zapalniczki, USB

Awatar użytkownika
patrickptb

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 17 lut 2014, 13:20
Imię: Patryk
Auto: Astra G 1.6 8v + lpg
Silnik: Z16SE
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: ETM

Problem ze światłami do jazdy dziennej, gniazdami zapalniczki, USB

#1

Nieprzeczytany post autor: patrickptb »

Witam, jako że w tym dziale nie spotkałem się z podobnym problemem mam pytanie odnośnie świateł przednich. W momencie włożenia kluczyka do stacyjki zapalają się światła pozycyjne, kiedy włoży się go do końca zapalają się światła do jazdy dziennej z tego samego źródła. Następnie czy to na zapłonie czy na włączonym silniku świecą się światła mijania niezależnie od ustawienia w trzech różnych trybach na przełączniku świateł. Praktycznie nie ma możliwości jazdy na światłach do jazdy dziennej. Raz czy dwa razy podczas kombinowania zaczęły działać przy lekkim zachmurzeniu za dnia, ale to tylko chwilowo. I teraz pytanie czy ktoś miał podobny kłopot, czy jest to raczej wina czujnika zmierzchu czy też ustawień oprogramowania? Jeśli to pierwsze to gdzie go szukać (za lusterkiem czy w tej kulce na desce), co z nim zrobić, a jeśli to drugie to czy da się to zmienić z poziomu samochodu. Zauważyłem, że ta półokrągła kulka, która sam nie wiem czy jest czujnikiem zmierzchu ma "oczko" skierowane do wewnątrz auta.

Docelowo chciałbym, aby wyglądało to jak w poprzednim Oplu, który użytkowałem, a wiec na "0" pozycje, na "auto" swiatla do jazdy dziennej lub mijania zależnie od natężenia światła naturalnego i oczywiscie ostatnia opcja to światła mijania.

Druga sprawa to nie działające umiejscowione w tunelu źródła USB i dodatkowe gniazda zapalniczki. Gdzie szukać przyczyny? Jeśli bezpiecznik to który?

Jest to auto służbowe, nie mam dostępu w obecnej chwili do instrukcji pojazdu.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2018, 21:38 przez patrickptb, łącznie zmieniany 3 razy.

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: melon »

Do instrukcji ma dostęp każdy :)
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
patrickptb

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 17 lut 2014, 13:20
Imię: Patryk
Auto: Astra G 1.6 8v + lpg
Silnik: Z16SE
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: ETM

#3

Nieprzeczytany post autor: patrickptb »

Dzięki, spróbuję jeszcze raz pokombinować z personalizacją ustawień, chociaz już raz nie przyniosło to rezultatu. Przynajmniej wiem, że czujnik deszczu jest za lusterkiem ;). Co innego jak ktoś użytkuje to auto na codzień, a co innego w pracy, nie zawsze jest czas na grzebanie w aucie. Jak ktoś może znać inną przyczynę to czekam na pomoc, bowiem.od nowości autko na LEDach jeździć nie chce. ;)

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: melon »

A co na to ASO?

Awatar użytkownika
patrickptb

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 17 lut 2014, 13:20
Imię: Patryk
Auto: Astra G 1.6 8v + lpg
Silnik: Z16SE
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: ETM

#5

Nieprzeczytany post autor: patrickptb »

Auto nie jest serwisowane w ASO. Umowa na naprawy w firmie zewnętrznej jedynie z uwagi na indywidualne wyposażenie pojazdu niemontowane przed producenta, fabrycznie. Generalnie są dwie możliwości, albo sam dojde do tego co jest przyczyną takiego zachowania świateł, albo auto zniknie na miesiąc czasu w tym serwisie. Natomiast w szczegóły nie chcę się zagłębiać, aby nie odchodzić od tematu.


Jest możliwość, że ktoś tak majstrował przy eletktryce, że zaprogramowal non stop włączone światła mijania?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2018, 12:21 przez patrickptb, łącznie zmieniany 2 razy.

Usunięty użytkownik 857091

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Jest taka możliwość , musisz pod kompa podłączyć i sprawdzić indeks świateł

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: melon »

W AK chyba nie będzie to takie proste jak w AH.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

patrickptb pisze:QR_BBPOST
Docelowo chciałbym, aby wyglądało to jak w poprzednim Oplu, który użytkowałem, a wiec na "0" pozycje, na "auto" swiatla do jazdy dziennej lub mijania zależnie od natężenia światła naturalnego i oczywiscie ostatnia opcja to światła mijania.
I tak to właśnie działa w Astra K. Obecnie ciężko uzyskać same dzienne. Algorytm sterujący potrafi nawet w dzień załączyć światła mijania. TTTM.
patrickptb pisze:QR_BBPOST
Druga sprawa to nie działające umiejscowione w tunelu źródła USB i dodatkowe gniazda zapalniczki. Gdzie szukać przyczyny? Jeśli bezpiecznik to który?
Dodatkowe gniazda na tylnym tunelu fabryczne czy dokladane ? Dodatkowych gniazd 12V astra nie ma wcale. Jak to jakaś rzeźba to może być podłączona pod cokolwiek. Prąd w gniazdku 12V z przodu masz ?
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
patrickptb

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 17 lut 2014, 13:20
Imię: Patryk
Auto: Astra G 1.6 8v + lpg
Silnik: Z16SE
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: ETM

#9

Nieprzeczytany post autor: patrickptb »

marwisn pisze:QR_BBPOST Obecnie ciężko uzyskać same dzienne. Algorytm sterujący potrafi nawet w dzień załączyć światła mijania. TTTM.
To ciekawe z tym algorytmem, zaskoczyleś mnie. Natomiast nie rozumiem dlaczego teraz ciężko uzyskać same dzienne, przecież aura nie taka zła :)
marwisn pisze: Dodatkowe gniazda na tylnym tunelu fabryczne czy dokladane ? Dodatkowych gniazd 12V astra nie ma wcale. Jak to jakaś rzeźba to może być podłączona pod cokolwiek. Prąd w gniazdku 12V z przodu masz ?
Dokładane. Jutro podeślę zdjęcie jak ta fuszerka wygląda, że aż Astry szkoda. Prąd z przodu jest.

A w personalizacji ustawień -> oświetlenie, do wyboru mam jedynie "oświetlenie zewn. przy otwieraniu" i "oświetlenie asekuracyjne". Albo to taka uboga wersja, albo ma soft poblokowany jak tylko można. ;)
Ostatnio zmieniony 19 lut 2018, 23:20 przez patrickptb, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Czujnik zmierzchu jest mocno niedopracowany. Przy obecnej pogodzie potrafi mi wyłączyć dzienne po przejechaniu pod wiaduktem i już ich nie załączyć ponownie. I jadę w pełnym słońcu na światłach mijania ;).

Sam u siebie dokladałem tylne gniazda. Wpinałem się w gniazdo zapalniczki. Żeby to zrobić trzeba zdemontować tunel między fotelami czym jest sporo roboty.

Miałem wybebeszoną calą instalację w tym rejonie i nie ma tam innego zasilania które można by wykorzystać. Może masz te gniazda założone, a nie podłączone...
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ