Awaria wycieraczek - przód

Awatar użytkownika
Xray61

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2024, 15:09
Imię: Mariusz
Auto: Astra K 1,4 turbo 150KM
Silnik: B14XFT
Rocznik: 2016
Województwo: śląskie

Awaria wycieraczek - przód

#1

Nieprzeczytany post autor: Xray61 »

Witam. Szukałem informacji na forum i nie tylko, ale nie znalazłem rozwiązania, więc przedstawię swój problem, podobny do tego jaki mieli użytkownicy Astry J.. Otóż przednie wycieraczki działają jedynie w jednym, szybkim trybie pracy ( przedostatnia pozycja manetki w górę ). Nie działa też regulacja częstotliwości pracy wycieraczek. Spryskiwacze oraz tylna wycieraczka działają ok. Auto ma czujnik deszczowy. Sprawdziłem przekaźnik (foto) i bezpiecznik 30A i oba są ok ( wyjęte ze skrzynki i sprawdzone miernikiem ). Z tego co wyczytałem, to pracą wycieraczek steruje BCM. W necie znalazłem informację ( ale dotyczącą Opla Vectry ), że takie zachowanie się wycieraczek wskazuje na uszkodzenie modułu CIM lub zakłócenia komunikacji z szyną CAN. Wówczas pracę (szybką) wycieraczek zapewnia bezpośredni przewód łączący CIM z UEC. Nie wiem, czy w mojej Astrze pod kierownicą występuje również ten moduł CIM, czy może został on zaimplementowany w BCM ???? Zauważyłem też dziwne zjawisko. Otóż, podczas pracy wycieraczek, na tym jedynym szybkim trybie, wyciągnąłem przekaźnik (patrz załącznik) i o dziwo wycieraczki nadal działały :o :o :o Macie jakieś pomysły, gdzie szukać przyczyny ? Jedni upatrują winy w czujniku deszczu inni ,że to BCM. Miał ktoś podobny problem w tym modelu Astry i go rozwiązał ? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę. Niestety modułu BCM bez przeprogramowania do mojego auta nie da się podstawić, w celu jego sprawdzenia. Podłączenie interfejsu tez nie da raczej jednoznacznej odpowiedzi. Nie wiem jak jest w wersji K ale w wersji J przy takiej samej usterce Interfejs wskazywał ogólnie kod błędu U1515.
Screenshot_20240313_152553.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ