Skrzynia biegów

Segor

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 28 lip 2016, 15:54
Auto: Astra K
Województwo: śląskie

Skrzynia biegów

#11

Nieprzeczytany post autor: Segor »

kuba8815 pisze:QR_BBPOSTZ automatem zdecydowanie traci dynamikę ten silnik, manual o niebo lepiej.
A jak operowałeś pedałem gazu w automacie? Tak samo jak w manualu? W tym może być problem. Mój tata ma Mini Cooper S coś koło 200 KM z napędem na 4 koła. Przejechałem się i szału na mnie nie zrobił jeżeli chodzi o przyspieszenie. Problemem był mój nawyk z diesela, że nie ma sensu wciskać gazu dalej niż do 2/3 (bo praktycznie nic już to nie daje). Dopiero na ostatniej prostej zauważyłem, że aby silnik pracował na 100%, to trzeba deptać do podłogi, bo na końcu jest specjalny "przełącznik", który powoduje dodatkową redukcję biegu!
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2016, 10:11 przez Segor, łącznie zmieniany 1 raz.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Od 2012 roku skrzynia M32 zostala sporo zmodyfikowana. Ma dodatkowe kanaly olejowe, brak korka kontrolnego, podobno inne lozyka, inny olej itd. Takze to nie to samo.

kuba8815

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 10 cze 2016, 23:01
Imię: Kuba
Auto: Astra K ST Dynamic ; Astra J ST Cos
Silnik: B14XFT ; A17DTS[LUD]
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: kuba8815 »

Segor pisze:QR_BBPOST
kuba8815 pisze:QR_BBPOSTZ automatem zdecydowanie traci dynamikę ten silnik, manual o niebo lepiej.
A jak operowałeś pedałem gazu w automacie? Tak samo jak w manualu? W tym może być problem. Mój tata ma Mini Cooper S coś koło 200 KM z napędem na 4 koła. Przejechałem się i szału na mnie nie zrobił jeżeli chodzi o przyspieszenie. Problemem był mój nawyk z diesela, że nie ma sensu wciskać gazu dalej niż do 2/3 (bo praktycznie nic już to nie daje). Dopiero na ostatniej prostej zauważyłem, że aby silnik pracował na 100%, to trzeba deptać do podłogi, bo na końcu jest specjalny "przełącznik", który powoduje dodatkową redukcję biegu!
Tak, wiem o czym mówisz, 2 poziomowy pedał na pewno wyczuwałem w skrzyniach DSG, tutaj nie mam pewności czy były tak samo wyczuwalne 2 progi pedału gazu. Wiem jak się jeździ automatami, deptałem do podłogi i szału nie było. Dla mnie ta skrzynia dużo za wolno redukuje biegi przy ostrym depnięciu, za długo "myśli"

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Bo ma ustawiony tryb ekonomiczny a nie sportowy.

arekx

Astro-maniak
Posty: 143
Rejestracja: 21 lis 2015, 18:47
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT 6T35
Województwo: Zagranica - UE

#15

Nieprzeczytany post autor: arekx »

Swoją drogą... Da się w ASO przestawić w Elite na tryb sportowy? To tylko kwestia oprogramowania w sumie więc jak da się klikiem w Dynamic to może da się na stałe w sofcie Elite?

Nie mam co prawda porównania - jak dla mnie skrzynia zmienia wystarczająco szybko (choć oczywiście zawsze chciało by się by było szybciej).
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2016, 17:39 przez arekx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Budus

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2011, 10:50
Imię: Łukasz
Auto: Astra K HB
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Budus »

w RM17 jest możliwość dopłaty do tryby SPORT w wersji Elite - 800 zl razem z czarną podsufitką
[External Link Removed for Guests]

pgrad

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 18 maja 2016, 23:55
Imię: Paweł
Auto: AK Elite ST
Silnik: B14XFT_6T35
Województwo: mazowieckie

#17

Nieprzeczytany post autor: pgrad »

To wtedy raczej inne auto czystego typu sport niż auto segmentu flotowego

Najlepiej Tesle nikt w przyspieszeniu nie da rady dojść
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2016, 17:57 przez pgrad, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ