Skrzypienie w zawieszeniu

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Skrzypienie w zawieszeniu

#1

Nieprzeczytany post autor: rafek »

Witam , już nalatane mam 38 tyś i auto trzeci raz w serwisie . Tym razem przy okazji bo nagle coś się koła rozbiegały i stracił zbieżność . Przy okazji po raz trzeci zgłaszam w serwisie Opla w Płocku to że podczas pokonywania np leżących policjantów strasznie skrzypi w zawieszeniu . Skrzypi jak na starym tapczanie . Koleś mi dzisiaj powiedział że nie wiedzą jak to naprawić nie wiedzą co to jest itp . Przy okazji zmienili mi menu w radio . Nie ma już tego logo opla tylko intel coś tam . Orientuje się ktoś co to może z tym skrzypieniem być ??

maciej1486

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 02 mar 2013, 20:53
Imię: Maciej
Auto: Astra
Silnik: 1.6 16V
Województwo: kujawsko-pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: maciej1486 »

Gumy stsbilizatora

atri

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 29 kwie 2016, 18:52
Imię: Paweł
Auto: Astra K elite 1.4 150
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: atri »

ja mam 22k i też już skrzypi, pewnie TTTM

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

#4

Nieprzeczytany post autor: rafek »

Dzisiaj zadzwoniłem ponownie z informacją że jak było tak jest . Auto dalej mimo robienia zbieżności na długości od słupka do słupka zciąga na lewo tak że auto samo jest na lewym pasie . Kurde co za serwisy , ciekawe czy coś naprawią czy znów postoi pół dnia i nic . Zrobię po odebraniu samochodu jazdę z kimś z serwisu i niech sprawdzi co i jak .

rafal767

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 07 cze 2016, 11:12
Imię: Rafał
Auto: AK
Silnik: 1.6T
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: rafal767 »

Mój skrzypiał od nowości podczas pokonywania leżących policjantów, nie jestem do końca pewny co to za dźwięk, coś pomiędzy skrzypiąca gumą a skrzypiącą sprężyną. Jestem go w stanie usłyszeć nawet w ostrzejszym zakręcie, kiedy auto głębiej się przechyli.

A co do zbieżności i pewnie sprawdzili wahacze i belkę z tyłu i nic nie znaleźli. Warto sprawdzić górne mocowania amortyzatorów/mcPersonów, czasem są rozwalone, amortyzatory potrafią wyskoczyć z mocowania albo łożysko w poduszce ma luz i to potrafi przełożyć się na różnicę między osią przednią i tylną z lewej i prawej strony a tym samym auto będzie ściągać.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2017, 18:38 przez rafal767, łącznie zmieniany 1 raz.

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

#6

Nieprzeczytany post autor: rafek »

Chwile mnie nie było ale naprawione , z samego GM Polska dzwonili jak dymu narobiłem . Rozwulkanizowały się jakieś tuleje i po naprawie wymianie auto lata . Ale dzisiaj padła klima na 50 km jazdy potem nagle działa . W serwisie to sprawdzili i niby ok .

ODPOWIEDZ