co na zimę ?

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5372
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 131 razy
Kontakt:

co na zimę ?

#221

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Osobiście zamiast ślizgać się pod marketem wolę zainwestować w siebie i zrobić szkolenie pod okiem trenera - zawodowca.
Wskaże błędy, pokaże poprane czynności i jet dużo godzin treningu.
Życie niestety pokazuje, że w ekstremalnej sytuacji na drodze, zamiast iluś tam metrów szerokości placu mamy 3m pasa jezdni, z jednej strony rów, z drugiej nadjeżdżające auto i ....
Także jak napisał :
marwisn pisze:QR_BBPOST Wszystko jest dla ludzi Krzysiek.
Zgadzam się, ale uważam to wyłącznie za zabawę.

Odnośnie opon, na Citroenie C3 mam 5 letnie Fuldy i jechałem dziś do pracy 80 - 90km/h wyprzedzając po trasie nawet Audi Quatro, jakieś starsze. Bieżnika jest jeszcze ponad 60%. Także każda zimówka pozwala jechać.
Co mieli na kołach tych, których wyprzedzałem to nie wiem, ale 40km/h w takich warunkach jak dziś u nas, to była daleko przesadna ostrożność, albo łyse letnie opony.

Klor

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2016, 19:33
Auto: J i K
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#222

Nieprzeczytany post autor: Klor »

KaMYk pisze:QR_BBPOST Osobiście zamiast ślizgać się pod marketem wolę zainwestować w siebie i zrobić szkolenie pod okiem trenera - zawodowca.
No to tu sie zgadzamy.
KaMYk pisze:QR_BBPOST Odnośnie opon, na Citroenie C3 mam 5 letnie Fuldy i jechałem dziś do pracy 80 - 90km/h wyprzedzając po trasie nawet Audi Quatro, jakieś starsze. Bieżnika jest jeszcze ponad 60%. Także każda zimówka pozwala jechać.
A tutaj już niekoniecznie. Jak kupiłem Xsarę byłytam 5 letnie zimówki, bieznik był. Na asfalcie dawały radę. W zaspę wpakowałęm się na stacji benzynowej bo na śniegu opona przy 10 km/h nie trzymała już. Potem był Bridgestone Blizzak (nie pamietam numerów) i pierwsze 2 lata było bdb. W 3 roku podczas kolejnego upalania na lotnisku czuć było, że nie napędza się już tak auto na śniegu jak w poprzednich sezonach.

kuba8815

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 10 cze 2016, 23:01
Imię: Kuba
Auto: Astra K ST Dynamic ; Astra J ST Cos
Silnik: B14XFT ; A17DTS[LUD]
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#223

Nieprzeczytany post autor: kuba8815 »

Ja ze swoich Hankook'ów również póki co zadowolony na śniegu ok, na lodzie też, aczkolwiek te opony są przewidziane bardziej pod trasy z wyższymi prędkościami i tam dopiero pokazują klasę, przy - 17*C i prędkościach autostradowych jest bajka, jedzie się jak na dobrej oponie letniej.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2017, 12:47 przez kuba8815, łącznie zmieniany 2 razy.

Klor

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2016, 19:33
Auto: J i K
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#224

Nieprzeczytany post autor: Klor »

Aktualizacja: zrobiłem dziś kilkadziesiąt kilometrów testowo szkoleniowych. Wydaje się, że ESP trochę wcześniej reaguje niż w AJ. Sama jazda po zakrętach dużo przyjemniejsza niż w AJ ze względu na mniejszą bezwładność. Po wyłączeniu ESP nie udało mi się sprowokować jego reakcji, poza może jednym nawrotem ale później się nie powtórzyło wiec może był to po prostu błąd kierowcy ;)))

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#225

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

AK to inna bajka niz AJ.AK duzo lepiej jedzie,no i opony w AJ to przewaznie 215 a w AH norma to 205.

KEJ

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2016, 11:45
Auto: Astra K
Silnik: B1,4XFT
Województwo: mazowieckie

#226

Nieprzeczytany post autor: KEJ »

Do nowej astry kupiłem Dunlop Winter Sport 5. Dunlopy Miałem w poprzednim samochodzie WS D4 i były świetne. W drugim samochodzie mam obecnie nokian wr D3 i też dają sobie świetnie radę.

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#227

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

Ja również do nowej astry kupiłem Dunlop Winter Sport 5. :)

ememel

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 22 lip 2016, 15:36
Imię: Mirosław
Auto: Astra K ST
Silnik: 1.4
Województwo: łódzkie

#228

Nieprzeczytany post autor: ememel »

Na szczęście dzisiaj chyba definitywnie skończyła się zima :-D

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#229

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Nie mów hop, jeszcze za wcześnie, wystarczy jeden lub dwa dni i jeszcze zimówki zarobią na siebie
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Awatar użytkownika
Krzysiec

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 03 lis 2016, 20:47
Imię: Krzysztof
Auto: Astra K HB
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: podkarpackie

#230

Nieprzeczytany post autor: Krzysiec »

No nie bylbym pewien... Zwroc uwage np na piatek / niedziele ;) Owszem plus ale blotko bedzie a i przymrozki z rana moga sie trafic ;) Nie ma sie co spieszyc :) Choc sam bym juz letnie kapcie na 17 ubral ;)

Obrazek

ODPOWIEDZ