Astra K - TPMS - czujniki ciśnienia w oponach - jaki typ, czym i w jaki sposób zaprogramować

andi16

Astra K - TPMS - czujniki ciśnienia w oponach - jaki typ, czym i w jaki sposób zaprogramować

#251

Nieprzeczytany post autor: andi16 »

Takie też pasują? A jak zawiozę do serwisu ASO koła z takimi czujnikami to zaprogramują bez problemu? Czy usłyszę, że są nieoryginalne?

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#252

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Programowałem takie czujniki w astrze J kolegi. Z ciekawości przystawiłem jedno jego koło do swojej astry i zresetowałem system tpms. Koło bez problemu przypisałem do mojego auta.

ASO jak to ASO. Jak w TIS'ie jest napisane, że nie można to tak Tobie powiedzą...

Zawieź koła i tyle. Nie wdawaj się w dyskusje co tam za czujniki siedzą.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2017, 14:06 przez marwisn, łącznie zmieniany 1 raz.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

corsa98

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 21 kwie 2008, 12:37
Imię: Andrzej
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#253

Nieprzeczytany post autor: corsa98 »

Proszę uświadomcie mnie czy w tych czujnikach jest taki zwykły zaworek przez który się pompuje i jest odpowiedzialny za utrzymanie ciśnienia. Ja mam problem z jednym kołem bo co napompuję na np. 2,20 to po dwóch dniach pokazuje 2,08 oczywiście na zimnych oponach i zastanawiam się co może być przyczyną ,że zawsze zejdzie powietrze tylko do 2,08 i niżej już nie schodzi.

rafal767

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 07 cze 2016, 11:12
Imię: Rafał
Auto: AK
Silnik: 1.6T
Województwo: śląskie

#254

Nieprzeczytany post autor: rafal767 »

Czujniki w astrze to wentyl + czujnik, czujnik jest nakręcany na specjalny trzonek wystający z wentyla (oczywiście trzonek ma specyficzny kształt).
Ja miałem dziurawy wentyl, spora dziura na tej gumie wystającej już z felgi na zewnątrz. Wymieniłem sam wentyl, jest to wymienna cześć czujnika i kosztuje ok 15 zł, więcej znajdziesz tutaj: Dziurawy wentyl w czujniku ciśnienia

corsa98

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 21 kwie 2008, 12:37
Imię: Andrzej
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#255

Nieprzeczytany post autor: corsa98 »

Dzięki za informację. Dzisiaj podjadę do wulkanizatora to wsadzimy koło do wody i sprawdzimy skąd uchodzi powietrze. Możliwe że dziurawa opona ale możliwe że wentyl. Sprawdzę to i napiszę bo najbardziej dziwi mnie to, że powietrze schodzi tylko do pewnej wartości a potem już trzyma.
Sprawdzone śruba wbita w oponę załatane i jest OK
Ostatnio zmieniony 09 mar 2017, 8:48 przez corsa98, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemek87

#256

Nieprzeczytany post autor: Przemek87 »

Czyli rozumiem że jeśli zamierzam zakupić na zimę stalowe 15 + opony + czujniki, to bez tego programatora nie będę mógł sobie porostu felg przerzucać bez wizyty w aso?

Usunięty użytkownik 830064

#257

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

200 KM ma to auto mieć i tam chcesz zmieścić felgi 15"? Założę się, że się nie da.

Przemek87

#258

Nieprzeczytany post autor: Przemek87 »

aaa i tu mnie masz, ale te chyba będą dobre [External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 24 paź 2017, 19:58 przez Przemek87, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Budus

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 19 lut 2011, 10:50
Imię: Łukasz
Auto: Astra K HB
Silnik: B16SHT
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#259

Nieprzeczytany post autor: Budus »

bez ASO będziesz mógł sobie przerzucać - ale będziesz jeździł z błędem na desce i bez wskazań ciśnienia w oponach
[External Link Removed for Guests]

Przemek87

#260

Nieprzeczytany post autor: Przemek87 »

[External Link Removed for Guests] co myślicie o tej ofercie?
Ostatnio zmieniony 24 paź 2017, 20:19 przez Przemek87, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ