Niewyważone koła, co polecacie?

soho

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2016, 22:29
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: mazowieckie

Niewyważone koła, co polecacie?

#11

Nieprzeczytany post autor: soho »

Z ciekawości podjechałem do wspomnianego zakładu wulkanizacyjnego, aby sprawdzić opony. Po weryfikacji testem drogowym na maszynie Hunter okazało się, że faktycznie jedna z nich ma parametry kwalifikujące ją właściwie do wymiany (nadmierne wibracje - 10,5 kg vs. max 12 kg). Niemniej jednak udało się ją lepiej ułożyć na feldze, co poprawiło sytuację. Pan wulkanizator potwierdził, że z nokianami często bywają problemy i że szanse na reklamacje są marne, bo normy producenta są baaardzo tolerancyjne dla tego typu odchyleń. Jednocześnie powiedział mi, że mimo poprawnego wyważenia teraz, parametry tych opon mogą się znów zmienić po pewnym czasie i problem powróci. Dlatego też są to moje pierwsze i na pewno ostatnie nokiany. Podkreślę też, że opony są nowe z 2016 roku a konkretnie z sierpnia. Żałuję, że nie wziąłem czegoś w rodzaju Bridgestone Blizzak lub Pirelli Sotto Zero, bo cena była bardzo podobna... Kwalifikowanie Nokiana i takiego produktu jako klasa premium to moim zdaniem pomyłka.
Dla zainteresowanych - znalazłem podobny problem opisany na forum BMW (chociaż tutaj mowa o innym modelu opony - A3 a u mnie to D3: [External Link Removed for Guests]

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#12

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Jesli nie da sie wywazyc opony,lub jesli wynik jest zmienny to życzę Ci zeby ta opona wytrzymala czas eksploatacji... I nie strzeliła.

Segor

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 28 lip 2016, 15:54
Auto: Astra K
Województwo: śląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: Segor »

Jeden egzemplarz nie czyni marki kiepską... Równie dobrze Twój sprzedawca może niszczyć opony, np. źle je składując. Zatem oprócz marki radzę też zmienić sprzedawcę.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Ja mam D4 i są zajebiste. Może jest jakiś problem z serią 3?
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Mati

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 14 paź 2016, 16:41
Imię: Mateusz
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT
Województwo: śląskie

#15

Nieprzeczytany post autor: Mati »

Potwierdzam D4 są extra:) Nie dziwmy się różnej jakości opon w końcu są produkowane w Rosji ;)
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
komisarzryba

Astro-maniak
Posty: 162
Rejestracja: 25 kwie 2016, 16:59
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT 6T35
Województwo: łódzkie

#16

Nieprzeczytany post autor: komisarzryba »

marwisn pisze:QR_BBPOST Ja mam D4 i są zajebiste. Może jest jakiś problem z serią 3?
jezdze trzeci rok na d3, trzy razy zakładane i wyważane na dwoch roznych kompletach felg, zero problemów.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 17:48 przez komisarzryba, łącznie zmieniany 1 raz.
béton brut

ODPOWIEDZ