Astra K - 1.4 125KM, 1.4 150KM, 1.6CDTi 136KM - spalania

lukpio3

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 09 lis 2011, 19:39
Imię: Łukasz
Województwo: pomorskie

Astra K - 1.4 125KM, 1.4 150KM, 1.6CDTi 136KM - spalania

#1

Nieprzeczytany post autor: lukpio3 »

Witajcie,
Wiem że może za wcześnie aby o to pytać ale może już któryś z Was miał styczność z nową astrą, może sam ją posiada i może się wypowiedzieć. Stoję właśnie przed wyborem samochodu dla siebie. Na pewno będzie to wersja kombi. Mam dylemat co do wersji silnikowej. Wiadomo że wszystko zależy od tego jaką ofertę otrzymam od Dealera. Głównym kryterium wyboru dla mnie jest ekonomika. Samochód musi być dla mnie w miarę oszczędny. Rocznie robię 30 - 35tys km. W korkach nie podróżuję zbyt wiele, owszem, zdarzy się ale częściej jadę niż stoję. Każdemu czasem zdarza się podróżować w mieście, normalne. Mój dojazd do pracy to 35km w jedną stronę z czego część drogi jadę z prędkościami średnio 80 - 90km/h a druga część to autostrada i prędkości 140 - 150km/h. Dlatego samochód musi być oszczędny również w górnych zakresach prędkości. Dlatego chciałbym poznać Wasze spalania w silnikach 1.4 w wersji 125 i 150 konnej oraz 1.6CDTI 136km. Jest jeszcze bi turbo 160km ale dla mnie za świeży silnik aby go kupować i eksperymentować bo później koszty napraw mogą mnie pogrążyć. Średnio diesel jest 8 - 9tys droższy. Dlatego wszystko zależy od realnego spalania tych silników i po jakim czasie zwróci mi się inwestycja w diesla bo jeśli ma mi się zwrócić po 4 - 5 latach to raczej się nie zdecyduje bo po tym okresie i moich przebiegach po tym czasie zaczną się kosztowne awarie więc może mi się w ogóle nie zwrócić. Pewnie że najchętniej po 3 latach kupił bym kolejny samochód ale to wszystko zależy od finansów. Bardzo proszę o Wasze raporty i spostrzeżenia związane z tym samochodem :)

Asterix2004

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 22 wrz 2015, 8:48
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: małopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Asterix2004 »

Autokult.pl właśnie testuje Astrę K 1.4 150KM. Niedługo będzie pełny raport z testu. Dziennikarz pisze na forum o wstępnym spalaniu tego silnika
Cyt. "Wersja testowa spala:
W trasie na drodze krajowej - 4,8 l/100 km
W mieście dużym i małym - 6,5-7 l/100 km
Na autostradzie jeszcze sprawdzimy. Generalnie, jeżdżąc normalnie, zgodnie z przepisami, chyba trudno przekroczyć w tym samochodzie 7 l/100 km."

Tu masz link do strony:
[External Link Removed for Guests]

Ja też przymierzam się do Astry K Sports Tourer i wyboru silnika 1.4 - 125KM vs 150KM. Ponoć różnicy większej nie ma. Moment obrotowy jest taki sam w obu silnikach. Prędkość maksymalna będzie nieznacznie większa dla wersji 150KM, ale mówimy o prędkościach maksymalnych rzędu 180-210km/h. Tyle raczej nie będziesz jeździł ;-) Myślę, że w diesla nie ma co wchodzić. Nowe silniki benzynowe 1.4 przy ekonomicznej jeździe na trasie (70-90km/h) będą paliły koło 5 l/100km.

alex21

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 14 gru 2015, 13:53
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.4
Województwo: opolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: alex21 »

Napisałeś ,że głównym kryterium jest ekonomika?
Jeżeli robisz duże przebiegi i szukasz w miarę niezawodnego sprawdzonego silnika i niskich kosztów eksploatacji
radzę się zastanowić nad Astrą J ST 1,4 turbo z fabryczną instalacją LPG średnie zużycie 9 litrów lpg /100 km *(1,60 zł/l).
To jest naprawdę ostatni niezawodny silnik turbo (jeszcze z wtryskiem pośrednim) na rynku i jeszcze do tego "fabryczna" instalacja gazowa i silnik przygotowany fabrycznie pod lpg
[External Link Removed for Guests]
lukpio3 pisze:QR_BBPOST Witajcie,
Wiem że może za wcześnie aby o to pytać ale może już któryś z Was miał styczność z nową astrą, może sam ją posiada i może się wypowiedzieć. Stoję właśnie przed wyborem samochodu dla siebie. Na pewno będzie to wersja kombi. Mam dylemat co do wersji silnikowej. Wiadomo że wszystko zależy od tego jaką ofertę otrzymam od Dealera. Głównym kryterium wyboru dla mnie jest ekonomika. Samochód musi być dla mnie w miarę oszczędny. Rocznie robię 30 - 35tys km. W korkach nie podróżuję zbyt wiele, owszem, zdarzy się ale częściej jadę niż stoję. Każdemu czasem zdarza się podróżować w mieście, normalne. Mój dojazd do pracy to 35km w jedną stronę z czego część drogi jadę z prędkościami średnio 80 - 90km/h a druga część to autostrada i prędkości 140 - 150km/h. Dlatego samochód musi być oszczędny również w górnych zakresach prędkości. Dlatego chciałbym poznać Wasze spalania w silnikach 1.4 w wersji 125 i 150 konnej oraz 1.6CDTI 136km. Jest jeszcze bi turbo 160km ale dla mnie za świeży silnik aby go kupować i eksperymentować bo później koszty napraw mogą mnie pogrążyć. Średnio diesel jest 8 - 9tys droższy. Dlatego wszystko zależy od realnego spalania tych silników i po jakim czasie zwróci mi się inwestycja w diesla bo jeśli ma mi się zwrócić po 4 - 5 latach to raczej się nie zdecyduje bo po tym okresie i moich przebiegach po tym czasie zaczną się kosztowne awarie więc może mi się w ogóle nie zwrócić. Pewnie że najchętniej po 3 latach kupił bym kolejny samochód ale to wszystko zależy od finansów. Bardzo proszę o Wasze raporty i spostrzeżenia związane z tym samochodem :)

Arek21

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 21 lip 2015, 19:46
Auto: ASTRA J SEDAN 1.4T LPG
Silnik: 1.4NET
Rocznik: 2017
Województwo: zachodniopomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Arek21 »

... No i nowy czynnik klimatyzacji w k będzie generował niezłe koszty. M.in.dlatego rzuciłem się na jotkę w ostatniej chwili

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5372
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 130 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Każdy ma inną technikę jazdy i inne oczekiwania od auta. Co Wam dają te porównania?
Spokojnie w zależności od trasy i nacisku na pedał gazu jestem w stanie tę sama trasę tym samym autem zrobić z różnicą w spalaniu 2 a może i więcej niż 2 litry na 100 km.
Kolega ma A4 2.o w benzynie 211km i róznice są od 8 do 16 l na 100km. Kwestia wyłącznie jego fantazji, czy jeździ spokojnie, czy korzysta z mocy auta :)

lukpio3

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 09 lis 2011, 19:39
Imię: Łukasz
Województwo: pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: lukpio3 »

Co do gazu to na pewno każdy ma swoje zdanie ale ja generalnie nie preferuję takiego typu napędu. Wolę mimo wszystko tradycyjne źródła czyli Pb albo ON. Wiem że na gaz najoszczędniej ale jakoś mnie nie przekonuje.

Boję się właśnie spalania w tej benzynie. Wiem że diesel średnio mi spali w granicach 5 - 6l. Jeśli benzyna spalała by mi te 7l to jeszcze było by super ale jak będzie mi paliła 10 - 11l no to już sporo. Tego się obawiam. No i ważne są dla mnie prędkości autostradowe. Ale takie normalne, 140 - 150km/h. Nie jeżdżę nigdy szybciej. Po to wybieram takie drogi żeby podróżować nimi szybko a z tym się wiąże jak wiadomo wyższe spalanie. Dlatego jestem bardzo ciekaw ile będzie taka 1.4 125/150KM spalała przy 140km/h. Diesel ma tą zaletę że przy takich prędkościach jest bardzo oszczędny.

EDIT:
kmy pisze:QR_BBPOST Każdy ma inną technikę jazdy i inne oczekiwania od auta. Co Wam dają te porównania?
Spokojnie w zależności od trasy i nacisku na pedał gazu jestem w stanie tę sama trasę tym samym autem zrobić z różnicą w spalaniu 2 a może i więcej niż 2 litry na 100 km.
Kolega ma A4 2.o w benzynie 211km i róznice są od 8 do 16 l na 100km. Kwestia wyłącznie jego fantazji, czy jeździ spokojnie, czy korzysta z mocy auta :)
Jeżeli mówisz o stylu jazdy to zdecydowanie nie kręcę samochodu wysoko. Zazwyczaj w granicach 3000obr/min zmieniam bieg na wyższy.

bodex61

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 03 sty 2016, 8:39
Imię: Bogdan
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: mazowieckie

#7

Nieprzeczytany post autor: bodex61 »

Od poniedziałku zrobiłem po warszawie zaledwie 400km Postanowiłem pierwszy tysiąc przejechać delikatnie.W tej chwili komputer pokazuje 6,7 l/100 Jako ciekawostkę powiem,że pierwsze dwie kontrole spalania na biegu jałowym
i rozgrzanym silniku pokazały 0,8 l/h (przebieg 30 i 110) Po przejechaniu 375 km spalanie na biegu jałowym 0,5/h
Wszystkie pomiary bez klimy.

Arek21

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 21 lip 2015, 19:46
Auto: ASTRA J SEDAN 1.4T LPG
Silnik: 1.4NET
Rocznik: 2017
Województwo: zachodniopomorskie

#8

Nieprzeczytany post autor: Arek21 »

Może już przekraczamy temat.Ja do pracy mam w te i na zad 100km poza miastem i kosztuje mnie to co dzień w tej chwil mniej niż 14 zł (wcześniej max 16 zł).Na gazie jeździłem w kilku samochodach(octavia, A3, cruze i teraz astraj) od 2008. Każdy się psuje -nawet te na benzynie. Zawsze brałem jako priorytet to , że co zaoszczędzę na gazie pójdzie na normalne sprawy serwisowe ..... i jestem cały czas mocno do przodu. A astra K być może za chwilę będzie z gazem :shock:

alex21

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 14 gru 2015, 13:53
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.4
Województwo: opolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: alex21 »

Przy nowym czynniku klimatyzacji i nowej generacji diesli zapomnij o ekonomice to co zaoszczędzisz na paliwie wydasz na obsługę( dpf, adblue) i naprawy. ;)
A co do LPG to bez obawy , prawie połowa tego forum jeździ na LPG , bo oplowskie silniki się do tego idealnie nadawały.
Ostatnim dobrym silnikiem do gazu był właśnie stary 1,4 turbo ( z pośrednim wtryskiem) nowy 1,4 turbo z Astry K (bezpośredni wtrysk) się do gazu nie nadaje.
A z instalacją fabryczną możesz kupić jeszcze Astrę J , Insignię ,Merivę i Mokkę.
przy twoich przebiegach rocznych rozważył bym taką altelnatywę 9l/lpg * 1,60 zł= 14,4 zł za sto kilometrów
Poczytaj w zakładce LPG , jedyny większy problem z tymi instalacjami to wariujący wskaźnik LPG/ benzyny i to w starszych rocznikach, instalacja jest praktycznie bezobsługowa i na gazie ma lepsze osiągi niż na benzynie. :)
lukpio3 pisze:QR_BBPOST Co do gazu to na pewno każdy ma swoje zdanie ale ja generalnie nie preferuję takiego typu napędu. Wolę mimo wszystko tradycyjne źródła czyli Pb albo ON. Wiem że na gaz najoszczędniej ale jakoś mnie nie przekonuje.

Boję się właśnie spalania w tej benzynie. Wiem że diesel średnio mi spali w granicach 5 - 6l. Jeśli benzyna spalała by mi te 7l to jeszcze było by super ale jak będzie mi paliła 10 - 11l no to już sporo. Tego się obawiam. No i ważne są dla mnie prędkości autostradowe. Ale takie normalne, 140 - 150km/h. Nie jeżdżę nigdy szybciej. Po to wybieram takie drogi żeby podróżować nimi szybko a z tym się wiąże jak wiadomo wyższe spalanie. Dlatego jestem bardzo ciekaw ile będzie taka 1.4 125/150KM spalała przy 140km/h. Diesel ma tą zaletę że przy takich prędkościach jest bardzo oszczędny.

EDIT:
kmy pisze:QR_BBPOST Każdy ma inną technikę jazdy i inne oczekiwania od auta. Co Wam dają te porównania?
Spokojnie w zależności od trasy i nacisku na pedał gazu jestem w stanie tę sama trasę tym samym autem zrobić z różnicą w spalaniu 2 a może i więcej niż 2 litry na 100 km.
Kolega ma A4 2.o w benzynie 211km i róznice są od 8 do 16 l na 100km. Kwestia wyłącznie jego fantazji, czy jeździ spokojnie, czy korzysta z mocy auta :)
Jeżeli mówisz o stylu jazdy to zdecydowanie nie kręcę samochodu wysoko. Zazwyczaj w granicach 3000obr/min zmieniam bieg na wyższy.

Piotrekk

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 06 gru 2015, 14:06
Auto: Astra K
Silnik: 1.4 TURBO
Województwo: małopolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: Piotrekk »

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności na Forum.
Jeśli chodzi o spalanie w wersji 1.4 125 KM to ja z 3000 tys km mam średnią 6.0
Obrazek
Jadąc spokojnie drogą krajową uzyskanie wyniku 4.5 nie jest problemem na dowód 2 zdjęcia
ObrazekObrazek
[Ja osobiście z tej wersji silnikowej jestem mega zadowolony. Do hb idealnie pasuje. Jest dynamiczna i oszczędna. W moim przypadku diesel spaliłby pewnie 1 litr mniej, a ile mniej problemów z benzyną. Jeśli ty robisz rocznie ponad 30 tys km i jeździsz autostadami to diesel napewno spali mniej. Raz na próbę skasowalem spalanie i przejechałem 10 km autostradą (odcinek był pod górę) z predkoscia 140 km/h. Na koniec pokazało spalanie 8.1.
Tyle mogę się wypowiedzieć o spalaniu w 1.4 125 KM.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ