Hak pod uchwyt na rowery

b4jk

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 29 lut 2016, 7:52
Auto: Astra K
Województwo: podkarpackie

Hak pod uchwyt na rowery

#31

Nieprzeczytany post autor: b4jk »

Marwisn to kolega chyba pierwszy raz trochę lepszy rower kupił i się trzęsie nad nim jeszcze.

2500zł to dużo. Hak Westfalia wypinany z dedykowaną wiązką w detalu 1700zł, montaż w aso ok 300/350zł. Brink/Thule 1600zł + taki sam montaż.

Awatar użytkownika
Muttley

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sty 2014, 20:20
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#32

Nieprzeczytany post autor: Muttley »

fotkę wrzucę jak zrobię, zrobię Ci nawet fotę z bagajem na haku.
2.5tyś to hak, montaż, oryginalne gniazdo 13pinow i adapter do 7 pinów ( wolałem dać 100zł więcej i mieć 13pinów na wszelki wypadek niż mniej i kiedyś mieć problem :D ) i cały oryginalny moduł.
hak automat, zdejmowany, generalnie nic nie widać z daleka, jest małe podcięcie zderzaka pod spodem gdzie jak się schylisz to widzisz.
czujniki cofania automatycznie się wyłączają po włożeniu wtyczki do gniazda 13/7pinowego, wtedy też zmienia się czas mrugania kierunkowskazów - w astrze J jest tak że jak delikatnie dotkniesz to kilka razy mruga, po podłączeniu czy to przyczepki, czy to bagażnika zmiania się długość i mrugają kilka razy więcej. Kamera cofania działa ale nie pika ani nic, po prostu pokazuje Ci jak tam wygląda za tobą otoczenia i w przypadku przyczepki w którą stronę się składa itd, w astrze trochę kiepsa widoczność więc cofanie początkowo nie jest takie proste bo nie widać jej, ale jak ktoś wcześniej coś jeździł z przyczepą to ogarnie szybko.
b4jk pisze:QR_BBPOST

2500zł to dużo. Hak Westfalia wypinany z dedykowaną wiązką w detalu 1700zł, montaż w aso ok 300/350zł. Brink/Thule 1600zł + taki sam montaż.



hak sam z wiązką i modułem to koszt min. 1850zł. montaż wszystkiego 400-500zł. z tym że automat hak. Mnie tam zależało żeby nie było szpetnie jak go wypnę. Może wyszło i 2400zł z groszami, zaokrągliłem do 2500zł.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2016, 13:17 przez Muttley, łącznie zmieniany 1 raz.

b4jk

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 29 lut 2016, 7:52
Auto: Astra K
Województwo: podkarpackie

#33

Nieprzeczytany post autor: b4jk »

ja pisałem o cenach nie w serwisie opla tylko w zwykłym sklepie. opel ma wysoką marżę. a hak taki sam i tu i tu.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Tylko jak masz nowe auto to byś wolał w ASO, żeby potem problemów z gwarancją nie było.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Muttley

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sty 2014, 20:20
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#35

Nieprzeczytany post autor: Muttley »

szukałem tego haka, razem z wiązką i wszystkim po hurtowniach była cena od 1800-1900zł. na allegro znalazłem go za 1699zł. w oplu zapłaciłem za niego niecałe 2tyś, To uważam że zapłacić 100-200zł za to żeby nie mieć problemów potem z gwarancją i innymi duperelami to nie jest tragicznie :P

b4jk

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 29 lut 2016, 7:52
Auto: Astra K
Województwo: podkarpackie

#36

Nieprzeczytany post autor: b4jk »

wy chyba w oplu pracujecie... gwarancja, gwarancja... co, nie mogę kupić taniej tego samego haka w sklepie i zamontować w serwisie bo stracę gwarancję? większych bzdur nie słyszałem.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Możesz. A jak np. przestanie działać oświetlenie to powiedzą, że przyczyną był hak kupiony poza dystrybucją ASO...

Nie wiem czy miałeś kiedyś przyjemność reklamować coś w aucie na gwarancji. Polecam. Bardzo pobudzające doświadczenie.

Jak się wydaje 70,80 czy 100 tysięcy na auto to 200 więcej na hak już różnicy nie robi.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2016, 19:51 przez marwisn, łącznie zmieniany 1 raz.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Muttley

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sty 2014, 20:20
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#38

Nieprzeczytany post autor: Muttley »

Nie pracuje w Oplu, sam jestem zdania że czasem Pan Zenek z pobliskiego garażu ma większe doświadczenie niż niektórzy mechanicy pracujący w autoryzowanych serwisach (nie mówię tylko o Oplu tylko ogólnie)

EDIT:
tutaj zdjęcia jak wygląda hak zdemontowaniu.

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ