R 4.0 IntelliLink - android auto - problem z wyświetlaniem/polaczeniem

Awatar użytkownika
morfi777

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2016, 16:59
Imię: Przemyslaw
Auto: Astra k
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

R 4.0 IntelliLink - android auto - problem z wyświetlaniem/polaczeniem

#1

Nieprzeczytany post autor: morfi777 »

cześć,

Mam tą przyjemność korzystania z Astry K(autko supeR), ale jest pewien problem z aplikacją android-auto (
Android Auto 1.6.2400) na telefonie huawei p8lite.
Po podłączeniu telefonu do auta, telefon przechodzi w stan wyświetlania 'android auto' (prawidło), a na wyświetlaczu samochodowym czarny ekran, do czasu jak nie nie zmienię np. głośności.
[External Link Removed for Guests]
Jak widać na filmiku, funkcjonalnie działa z dźwiękiem, tylko obraz się nie odświeża.

Dodatkowo sprawdzałem aplikacje na innych telefonach, np. samsung A5, tutaj problemu z odświeżaniem nie było, aplikacja działała wyśmienicie, ale zdarzały się wycieczki samochodowe gdzie po podłączeniu telefonu do auta, było brak reakcji od strony samochodu.

Pytanie do forumowiczów,
Czy ktoś przez ten temat już przechodził ?
Proszę o jakieś rady/sugestie, lub może opinie od innych osób co korzystają już z tego softu (android auto) na co dzień. Oraz informacje jakiego telefonu używacie.
Kusi mnie tutaj reklamacja auta, ale obawiam się że w serwisie będą ściemniać, że ten system nie jest dostępny w polsce...
Ostatnio zmieniony 08 maja 2016, 19:59 przez morfi777, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
woody23

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 31 sty 2016, 14:25
Imię: Jacek
Auto: Astra H, Astra K
Silnik: Z16XER, B14XFL
Województwo: podkarpackie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: woody23 »

Ja mam ten sam problem ale zauważyłem że jak podłączę telefon ok 1min. po zapaleniu silnika to wszystko jest ok. Nie wydaje mi się żeby reklamacja coś dała :)

userzz

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 08 kwie 2016, 13:58
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: lubelskie

#3

Nieprzeczytany post autor: userzz »

U mnie to samo na galaxy s6, tzn czasami był czarny ekran i zero reakcji.
Z forów xda wynika, że nie jest to wina Astry a Android Auto, u mnie jeśli robię to w następującej kolejności:
-odpalam silnik,
-czekam na połączenie telefonu z BT samochodu
-kabel usb do gniazda w schowku i podłączam odblokowany telefon

i wszystko jest ok, ale wystarczy, że kiedyś zapomniałem się i podłączyłem kabel usb przed ustanowieniem połączania BT i czarny ekran, wtedy fiksuje łączność BT i to czy uda się nawiązać połączenie Android Auto to już loteria.

ps ocena Android Auto w GooglePlay to zalediwe 3,4 wiec ma kilka bugów apka, ale dla mnie jest ok, uwolniłem się od uchwytu przyczepianego do szyby

b4jk

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 29 lut 2016, 7:52
Auto: Astra K
Województwo: podkarpackie

#4

Nieprzeczytany post autor: b4jk »

U mnie też występuje problem z czarnym ekranem, nie wiem od czego zależy.
Koledzy, jak u Was z głośnością komunikatów? U mnie jest dość cicho, czy można w jakiś sposób podnieść głośność?

Awatar użytkownika
woody23

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 31 sty 2016, 14:25
Imię: Jacek
Auto: Astra H, Astra K
Silnik: Z16XER, B14XFL
Województwo: podkarpackie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: woody23 »

U mnie z komunikatami też słabo po ustawieniu głośności multimediów w telefonie oraz w mapach to teraz coś tam słychać jest dobrze ale mogło by być lepiej. Głośność multimediów w telefonie na full i będzie ok

Awatar użytkownika
luki94321

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2016, 21:22
Imię: Łukasz
Auto: Astra K
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

#6

Nieprzeczytany post autor: luki94321 »

Witam, też mam p8lite, ten sam problem.. Natomiast na Samsung galaxy grand prime dziala bez problemu od razu po podłączeniu. Nie trzeba nic kombinować z kolejnością podpinania itp. Jak ktoś sie dowie jak to naprawić dajcie znac proszę :)

kormoran

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 18 maja 2016, 8:53
Imię: Grzegorz
Auto: Astra K ST
Silnik: B14XFL
Województwo: małopolskie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kormoran »

Witajcie,

mam takie pytanie - czy ktoś wie, czy to podłączenie działa również przez moduł PowerFlex z uchwytem na smartfona czy tylko podłączając telefon przez gniazdo USB w podłokietniku? Pytam z ciekawości gdyż zamówiłem ten moduł i jestem ciekaw czy trzeba będzie ciągnąć ten kabel z podłokietnika.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MAR1USZ

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2016, 19:13
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: MAR1USZ »

Wyczytałem gdzieś na angielskim forum, że działa niestety tylko ładowanie i szczerze mówiąc tylko to mnie osobiście wstrzymuje przed zamówieniem tego uchwytu.
Mam prośbę, jak już będziesz miał ten uchwyt, potwierdź na forum jak jest faktycznie - myślę że dla wielu będzie to cenna informacja.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
komisarzryba

Astro-maniak
Posty: 162
Rejestracja: 25 kwie 2016, 16:59
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT 6T35
Województwo: łódzkie

#9

Nieprzeczytany post autor: komisarzryba »

kolega arekx w tym poscie - http://astraklub.pl/viewtopic.php?p=1212311#p1212311 pisze:
arekx pisze:QR_BBPOST - komunikacja z telefonem (Apple CarPlay bo Android Auto w navi900 nie ma w ogóle) tylko z USB z środka podłokietnika, a już np z *dedykowanego* uchwytu telefonu komunikacji nie ma. Jakiś inżynier w Oplu musiał nieźle balować przed wymyśleniem tego. Najlepsze by było Wireless CarPlay... ale niestety nie ma.
béton brut

Awatar użytkownika
Sly

Astro-maniak
Posty: 142
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:01
Imię: Sly
Auto: AK ST BLACK
Silnik: 1,4 125KM
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: EZG
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Sly »

Jakby ciężko było wpaść na pomysł, żeby te porty połączyć. Lipa niezła ten uchwyt...

ODPOWIEDZ