Skrzypienie plastików w kokpicie

b4jk

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 29 lut 2016, 7:52
Auto: Astra K
Województwo: podkarpackie

Skrzypienie plastików w kokpicie

#81

Nieprzeczytany post autor: b4jk »

rafek pisze:QR_BBPOST Niby miała drażnić klasę wyższą , a drażni i to porządnie użytkowników :lol:
ja dałem się nabrać na to hasło, ślepo wierząc, że odnosi się do jakości wykonania, a nie do pierdoletów typu rozpoznawanie znaków, kamera cofania, asystent parkowania, onstar, start/stop, wspomaganie hamowania itp itd czyli durnot do wyciągania kasy z kieszeni klienta. głupi ja.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2016, 18:03 przez b4jk, łącznie zmieniany 1 raz.

as997

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 30 mar 2016, 14:42
Imię: Marek
Auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: B14XFT
Województwo: podkarpackie

#82

Nieprzeczytany post autor: as997 »

U mnie nic nie skrzypi (poza żoną, jak usiądzie; ona zawsze nadaje, a napisałem, że skrzypi). Przejechałem niewiele ponad 4k, to może zacznie skrzypieć (Aśka, nie żona). Oby nie.

Co do żony, ostatnio się zamknęła. Może dlatego, że na liczniku Aśki było ponad 210 km/h.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2016, 18:54 przez as997, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bratpit

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 06 sie 2016, 10:35
Imię: Piotr
Auto: Astra K
Województwo: opolskie

#83

Nieprzeczytany post autor: bratpit »

Nie rozumiem tego narzekania. Jeżeli nie potrzebowałeś "pierdoletów" to trzeba było kupić wyższy model auta, teoretycznie lepiej wykonany lub Astrę 5 golasa -- bo co płacić za coś, czego nie potrzebujesz?

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

#84

Nieprzeczytany post autor: rafek »

bratpit , reklama dźwignią handlu i wielu się na to nabrało , ogólnie nie jest to złe auto i samo prowadzenie jest powiedzmy ok , ale właśnie te wszystkie pierdoły do jest ten kamyczek , ostatnio miał bym nie wiem kolizję cokolwiek to nazwać bo lecę ze 150 i na ogonie koleś oczywiście w bezpiecznej odległości . Nagle przede mną pusta droga i zawył alarm że kolizja czołowa , odruchowo na hamulec i gość prawie mi wleciał w zad . Popyskował popyskował ale miał rację bo wyglądało to jak bym ubezpieczenia szukał . W czasie deszczu czujniki cofania i te na ryjku działają jak chcą . Ledy raz się zapalają raz nie , rezystor ustawiony beznadziejnie . Więc to hasło że drażni jest jak najbardziej na miejscu , drażni i to bardzo .

kuba8815

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 10 cze 2016, 23:01
Imię: Kuba
Auto: Astra K ST Dynamic ; Astra J ST Cos
Silnik: B14XFT ; A17DTS[LUD]
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#85

Nieprzeczytany post autor: kuba8815 »

as997 pisze: Co do żony, ostatnio się zamknęła. Może dlatego, że na liczniku Aśki było ponad 210 km/h.
To ładnie Ci to XFT lata :D

miśor

Astro-maniak
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2012, 21:10
Imię: Jar
Auto: H GTC, J GTC
Silnik: 14 XEP, A20DTH
Województwo: śląskie

#86

Nieprzeczytany post autor: miśor »

I tak pójdzie więcej, ale 1.6 200 idzie 239 i odcinka, ograniczenie, a jeszcze jest rezerwa! Nic nie skrzypi :)

floras

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2016, 22:25
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie

#87

Nieprzeczytany post autor: floras »

W ASO natłuścili mi uszczelki w na drzwiach i teraz te uszczelki na dziurach wydają dźwięk jakby ktoś świnie zarzynał...
Jakiś preparat do tych uszczelek polecacie? Aby nie piszczały?

Melfi

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2016, 18:50
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#88

Nieprzeczytany post autor: Melfi »

Spróbuj na zewnątrz nacisnąć tą srebrną listwe na drzwiach i sprawdź czy też jest trzeszczenie. Ja też mam problem z uszczelkami. Smarowane były już 2 razy przez nich i 2 razy przeze mnie. Trochę się polepszyło, ale nadal trzeszczało. Wymienili w związku z tym komplet uszczelek, a po dwóch dniach od wymiany trzaski powróciły. Nie głosiłem im tego, bo już nie wiedziałem co z tym jeszcze mogą zrobić. Ostatnio zauważyłem, że jak naciśne te listwe na zewnątrz to powoduje ona trzeszczenie i może ona przenosić ten dźwięk do środka. Tak jest przy każdych drzwiach. Przy zmianie opon im to pokazałem, sprawdziliśmy demo elitke co stoi na placu - tam jest cisza. Powiedzieli, że napiszą do GM, aczkolwiek może być tak że będzie musiał już przyjechać jakiś konsultant z GM i to obejrzeć, bo trochę czasu im suszyłem głowy o to i byłem w związku z tym już kilka razy w serwisie.
PS. Golf VII w środku jest o niebo lepiej wykonany. Wszystko spasowane i nie trzeszczy. Uchwyty w drzwiach cichutkie. Nie wspominam o takich bajerach jak lepiej opracowane oprogramowanie radia, obniżające się lusterko na wstecznym czy ich synchroniczne ustawianie. A to tylko wersja comfortline...

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Segor

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 28 lip 2016, 15:54
Auto: Astra K
Województwo: śląskie

#89

Nieprzeczytany post autor: Segor »

Melfi pisze:QR_BBPOSTA to tylko wersja comfortline...
Która nie ma nawet dwustrefowej klimy (w ogóle jest bardzo uboga, ale jak piszesz ma bajery, których nie wymieniają nawet w cenniku) i jest dużo droższa od AK. Zazwyczaj tak jest, że jak zapłacisz więcej to dostajesz lepszy jakościowo produkt. VW raczej zawsze był lepiej wykonany niż Opel, ale i zawsze był droższy. Pytanie czy polerowane plastiki nie skrzypią w Golfie, bo to podobno skrzypi wszędzie?

Jak coś ustalisz ze skrzypieniem to nie zapomnij się pochwalić na forum! :)

Melfi

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2016, 18:50
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#90

Nieprzeczytany post autor: Melfi »

Na razie jestem za granicą. Odezwę się do nich w poniedziałek jak wrócę :). Mieli w tym czasie napisać do GM co w związku z tym maja zrobić. Zlecenie jest nadal otwarte. Chciałbym dodać, że te trzeszczenie występuje kiedy drzwi pracują tj. jak np do dochodzi do przechyłu karoserii z lewej na prawą, czyli takie bujanie się auta. Obserwuje to kiedy jadę z niską prędkością do 30 km/h.
PS. Golf kosztował 75k, ma dwustrefowa klima, ksenony, czujniki parkowania, pakiet zimowy itp :p. Fakt, nie ma obsługi AA bo za to trzeba dopłacić 800 zł i świateł Led tylko zwykłe, ale ma parę innych jeszcze plusów IMO. No cóż, chciałem Astre bo była tańsza o 10k to mam Astre :). Dobra EOT

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 26 paź 2016, 15:38 przez Melfi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ