Skrzypienie plastików w kokpicie

userzz

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 08 kwie 2016, 13:58
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: lubelskie

Skrzypienie plastików w kokpicie

#91

Nieprzeczytany post autor: userzz »

Melfi pisze: Ja też mam problem z uszczelkami. Smarowane były już 2 razy przez nich i 2 razy przeze mnie. Trochę się polepszyło, ale nadal trzeszczało. Wymienili w związku z tym komplet uszczelek, a po dwóch dniach od wymiany trzaski powróciły. Nie głosiłem im tego, bo już nie wiedziałem co z tym jeszcze mogą

Masz szczescie, ze w tym aso przynajmniej prubuja cos robic. W Lublinie udaja ze nic nie slysza i robia z czlowieka debila. A na do widzenia dorzuca "nie moze pan nas ciagle angazowac"

62542t

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 21 maja 2016, 10:40
Auto: astra F, G, K
Województwo: śląskie

#92

Nieprzeczytany post autor: 62542t »

soho pisze:QR_BBPOST Mam kropka w kropkę to samo co kolega post wyżej. Przez pierwszych kilkaset kilometrów było super. Teraz - głownie hałasuje deska w okolicy zegarów albo same zegary, w każdym razie coś z tego miejsca. Przy przejeżdżaniu przez tory tramwajowe jest już taki konkretny trzask.
Uchwyt do zamykania drzwi - to samo, przy zamykaniu drzwi - skrzypi.
Wcześniej pojawiały się jeszcze drżenia jakby szyb bocznych, ale od jakiegoś czasu to nie występuje.
Przebieg to nieco ponad 4000 km.
W zeszłym tygodniu jeździłem fiatem panda z wypożyczalni. W środku był cały z twardego plastiku, ale nie trzeszczało nic.
witaj
mam identycznie u siebie...
przebieg 35000
coś u Ciebie poprawili?
pozdrawiam

Melfi

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 11 cze 2016, 18:50
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#93

Nieprzeczytany post autor: Melfi »

userzz pisze:
Melfi pisze: Ja też mam problem z uszczelkami. Smarowane były już 2 razy przez nich i 2 razy przeze mnie. Trochę się polepszyło, ale nadal trzeszczało. Wymienili w związku z tym komplet uszczelek, a po dwóch dniach od wymiany trzaski powróciły. Nie głosiłem im tego, bo już nie wiedziałem co z tym jeszcze mogą

Masz szczescie, ze w tym aso przynajmniej prubuja cos robic. W Lublinie udaja ze nic nie slysza i robia z czlowieka debila. A na do widzenia dorzuca "nie moze pan nas ciagle angazowac"
Współczuję, u mnie w Rybniku serwis naprawdę podchodzi do tego profesjonalnie. Za każdym razem szukają rozwiązania problemu. Pod tym względem jestem naprawdę zadowolony. Zobaczymy co się dowiem w poniedziałek/wtorek.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

soho

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2016, 22:29
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: mazowieckie

#94

Nieprzeczytany post autor: soho »

62542t pisze:QR_BBPOST witaj
mam identycznie u siebie...
przebieg 35000
coś u Ciebie poprawili?
pozdrawiam
Nie byłem z tym jeszcze w ASO, bo mam niestety obawę, że wiele z tym nie zrobią, ale zapytam jak będę wymieniał opony. Moim zdaniem to jest kwestia materiałów i montażu. Należałoby zdemontować kokpit i powkładać wszędzie jakąś gąbkę i taśmy na łączeniach, żeby nie było luzów (w ASO sami z siebie raczej mi tego nie zrobią). Na brytyjskim forum również znalazłem wątek na ten temat I tam ludzie też narzekają: [External Link Removed for Guests]
Generalnie mam tego na tyle dość, że jak mam gdzieś jechać to mi się odechciewa... Wstyd mi nawet kogoś przewieźć, bo auto nowe a skrzypi na każdym wyboju. Zdecydowałem się na nowe auto, żeby jeździło jak nowe a nie jak powypadkowe i jestem tym stanem rzeczy bardzo zawiedziony. Mam ogromną nadzieję, że mimo wszystko ktoś znajdzie jakiś prosty patent na wyeliminowanie tych dźwięków, bo inaczej zacznę myśleć o pozbyciu się tego auta.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2016, 23:31 przez soho, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Baltik29

Zbanowany
Posty: 153
Rejestracja: 06 paź 2015, 13:55
Imię: brak
Auto: astra f
Silnik: 1.4 X14NZ
Województwo: mazowieckie

#95

Nieprzeczytany post autor: Baltik29 »

to w mojej 19 letniej astrze, jest cichutko jak, makiem zasiał :D
opel dał duppy..,ciekawe czy jest, tak we wszystkich ?czy tylko wybranych ?

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#96

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

U mnie ostatnio już nic nie skrzypi.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
vic

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 14 sty 2016, 14:20
Imię: Witek
Auto: ASTRA K
Silnik: 1.0 XFL
Województwo: lubelskie

#97

Nieprzeczytany post autor: vic »

U mnie cisza. Wersja Enjoy.

kuba8815

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 10 cze 2016, 23:01
Imię: Kuba
Auto: Astra K ST Dynamic ; Astra J ST Cos
Silnik: B14XFT ; A17DTS[LUD]
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#98

Nieprzeczytany post autor: kuba8815 »

W Enjoy'ach, nie macie lakierowanych plastików, a wydaje mi się ze to one w tym skrzypieniu grają pierwsze skrzypce.

ememel

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 22 lip 2016, 15:36
Imię: Mirosław
Auto: Astra K ST
Silnik: 1.4
Województwo: łódzkie

#99

Nieprzeczytany post autor: ememel »

No właśnie piszcie czy HB czy ST jaka wersja i jaki rok modelowy.

Awatar użytkownika
komisarzryba

Astro-maniak
Posty: 162
Rejestracja: 25 kwie 2016, 16:59
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT 6T35
Województwo: łódzkie

#100

Nieprzeczytany post autor: komisarzryba »

u mnie na początku nic nie skrzypiało. po jakichś 5000km jadac po kostce brukowej, skrzypiały drzwi i deska. teraz mam 9200km i ponownie nic nie skrzypi ;)
béton brut

ODPOWIEDZ