Skrzypienie plastików w kokpicie

soho

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2016, 22:29
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: mazowieckie

Skrzypienie plastików w kokpicie

#101

Nieprzeczytany post autor: soho »

Ja mam enjoy'a HB, więc nie mam lakierowanych plastików. Jest na felgach 17", wyprodukowany w Gliwicach.
Moim zdaniem to czy plastik jest lakierowany czy nie, nie ma większego znaczenia. Mój nielakierowany skrzypi dokładnie tak jak ten lakierowany po dociśnięciu w dociskanym tu miejscu: [External Link Removed for Guests]
u mnie na początku nic nie skrzypiało. po jakichś 5000km jadac po kostce brukowej, skrzypiały drzwi i deska. teraz mam 9200km i ponownie nic nie skrzypi ;)
Oby i u mnie przeszło samo.

Jeśli ktoś ma problem z hałasem w drzwiach to tu jest możliwe rozwiązanie: [External Link Removed for Guests]
Podobno też osłona od czujników deszczu i kamery opel eye (ta pod lusterkiem wstecznym) potrafi hałasować, ale u mnie akurat z drzwiami i tą osłoną problemu nie ma. Ale cała deska skrzypi.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2016, 21:09 przez soho, łącznie zmieniany 1 raz.

McSimus

Astro-maniak
Posty: 412
Rejestracja: 08 maja 2014, 15:19
Imię: Maksik
Auto: AJ ST Cosmo+ DeepSky
Silnik: A14NET_6T40
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: W-wo (GWE)
Pomocny: 3 razy

#102

Nieprzeczytany post autor: McSimus »

To chyba tak specjalnie żeby ludziom się czasem klasy aut nie pomieszały ;-)
Może niedługo A V ST (o ile znajdzie się chętny na moją czwórkę) ;-)

62542t

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 21 maja 2016, 10:40
Auto: astra F, G, K
Województwo: śląskie

#103

Nieprzeczytany post autor: 62542t »

kuba8815 pisze:QR_BBPOST W Enjoy'ach, nie macie lakierowanych plastików, a wydaje mi się ze to one w tym skrzypieniu grają pierwsze skrzypce.
ja mam enjoya + pakiet biznes
kombi 2016, odebrane w kwietniu 2016
skrzypi;)
skrzypienie drzwi i kokpitu zrobili wlewając jakiś olej czy coś, ale jeszcze skrzypi z okolic zegarów... tak mi się wydaje, nie wspomnę o drzwiach;) wszystkich 4;)

soho

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2016, 22:29
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: mazowieckie

#104

Nieprzeczytany post autor: soho »

Czyli bez względu na to czy produkcja w PL czy w UK, bo z tego co wiem wersja ST jest produkowana w Ellesmere Port, AK skrzypi tak samo :/

Awatar użytkownika
jaro81wro

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2016, 22:09
Imię: Jarosław
Auto: Astra K
Województwo: dolnośląskie

#105

Nieprzeczytany post autor: jaro81wro »

Powiem wam szczerze, byłem bardzo nastawiony na Astrę, w sumie wpłaciłem zaliczkę (rezerwację), za tydzień odbieram auto - ale jak tak czytam o tych skrzypieniach tu i tam itp to aż mnie to przeraża :)
Strasznie tego nie lubię. Posiadam teraz auto 12 letnie z przebiegiem 236tys i kurde nic nie skrzypi.
Mam zamówiony model oznaczony ROK MODELOWY 2017A. Jestem ciekaw czy już ktoś taki posiada i jak to wygląda.

soho

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2016, 22:29
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: mazowieckie

#106

Nieprzeczytany post autor: soho »

Dla pocieszenia podziele sie ostatnia obserwacja. Kiedy auto stoi na zewnątrz i temperatura jest niska, to wszystkie plastiki robia sie bardziej twarde i wszelkie skrzypienia znikają. Jednak kiedy wstawie je na noc do garazu gdzie jest znacznie cieplej, temat powraca.

Klor

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2016, 19:33
Auto: J i K
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#107

Nieprzeczytany post autor: Klor »

soho pisze:QR_BBPOST Dla pocieszenia podziele sie ostatnia obserwacja. Kiedy auto stoi na zewnątrz i temperatura jest niska, to wszystkie plastiki robia sie bardziej twarde i wszelkie skrzypienia znikają. Jednak kiedy wstawie je na noc do garazu gdzie jest znacznie cieplej, temat powraca.
Dla pocieszenia innej grupy dodam, że moje auto które stoi w garazu nie skrzypi :D

soho

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 lip 2016, 22:29
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: mazowieckie

#108

Nieprzeczytany post autor: soho »

Klor pisze:QR_BBPOST Dla pocieszenia innej grupy dodam, że moje auto które stoi w garazu nie skrzypi :D
Do czasu. :lol:

kuba8815

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 10 cze 2016, 23:01
Imię: Kuba
Auto: Astra K ST Dynamic ; Astra J ST Cos
Silnik: B14XFT ; A17DTS[LUD]
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#109

Nieprzeczytany post autor: kuba8815 »

Szlak mnie trafia... 2000 km i drzwi wydają dźwięki jakby miały z zawiasów wypaść, lewe, przód i tył, z prawej cisza, na moje ucho, to uszczelki i tak jakby zamek na ryglu się tłukł. Poza tym coś mi lata i stuka, terkocze w lewym słupku C lub D...masakra. Jadę do ASO niech się bawią, obecny stan rzeczy nie do przyjęcia!

ememel

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 22 lip 2016, 15:36
Imię: Mirosław
Auto: Astra K ST
Silnik: 1.4
Województwo: łódzkie

#110

Nieprzeczytany post autor: ememel »

W moim ST nic nie skrzypi ale w słupkach coś żyje

ODPOWIEDZ