Docieranie

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

Docieranie

#11

Nieprzeczytany post autor: rafek »

Ale oczywiste jest że dobrze było by robić to kilka tys km , tylko że ja mając auto nowe pojadę na niemiecki autoban i nie polecę 190 mimo że auto może ?? Jeśli by chyba nie można było to przy takim skomputeryzowaniu producent wprowadził by blokadę że powiedzmy przez pierwsze 5 tys auto może jechać na max 70 % możliwości . Jeśli tego nie ma to w zasadzie masz gotowy produkt , w katalogu ma to i tamto i korzystasz . Sam na razie oszczędzam ale pytanie ile tak trzeba

Klor

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2016, 19:33
Auto: J i K
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: Klor »

rafek pisze:QR_BBPOST Ale oczywiste jest że dobrze było by robić to kilka tys km , tylko że ja mając auto nowe pojadę na niemiecki autoban i nie polecę 190 mimo że auto może ??
Nie wiem co chciałeś napisać...
rafek pisze:QR_BBPOST Jeśli by chyba nie można było to przy takim skomputeryzowaniu producent wprowadził by blokadę że powiedzmy przez pierwsze 5 tys auto może jechać na max 70 % możliwości
Tylko po co? Trzeba wykonać kolejne mapy do silników, dodatkowe oprogramowanie do ich przełączania, poinformować o tym klientów, obslużyć ileśtam kwestii prawnych, handlowych i jeszcze na końcu pozwolić klientom wyłączyć opcje o ile podpiszą cyrograf. Dodajmy jeszcze, że producentowi nie zależy aby jego auto jeździło w nieskończoność.
rafek pisze:QR_BBPOST Jeśli tego nie ma to w zasadzie masz gotowy produkt , w katalogu ma to i tamto i korzystasz . Sam na razie oszczędzam ale pytanie ile tak trzeba
No i nikt Ci nie broni. Kupiłeś auto i albo je szanujesz i liczysz, że przejedziesz nim 300 tysięcy km. Druga opcja jest prostsza - bierzesz na 3 lata w leasing. Depczesz od początku ile wlezie i po 3 latach się pozbywasz. Problemy wynikające z niewłaściwego docierania są problemami gwaranta lub następnych użytkowników.


P.S. W instrukcji do nowego Porsche każą docierać. Wnioski proponuję wyciągnąć samemu.

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

#13

Nieprzeczytany post autor: rafek »

Kolego spokojnie , temperatura chyba spowodowała że nieco za mocno sobie wziąłeś temat do siebie . Może jestem zupełnym laikiem w tym temacie i dostałem na 18 samochód o tatusia i się dopytuje . Nie każdy jest ekspertem czytając co piszesz i wie wszystko na temat motoryzacji .

ememel

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 22 lip 2016, 15:36
Imię: Mirosław
Auto: Astra K ST
Silnik: 1.4
Województwo: łódzkie

#14

Nieprzeczytany post autor: ememel »

A ja gdzieś czytałem że jest taka blokada na dobieranie i nie pojedzie się szybciej. Info niesprawdzone.

Klor

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2016, 19:33
Auto: J i K
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#15

Nieprzeczytany post autor: Klor »

Jestem opanowany jak terytorium Iraku. ;) Ciśnienie podnosi mi mało składny bełkot. Brak wiedzy w konkretnym temacie jest zupełnie normalny. Po to są fora aby się tą wiedzą i przemyśleniami dzielić.

B0ld

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 22 cze 2016, 20:17
Imię: Jacek
Auto: Astra k ST
Województwo: małopolskie

#16

Nieprzeczytany post autor: B0ld »

Ja po zakupie zaraz zrobiłem test na autostradzie i ponad 200 bez problemu poszła, wić blokady na prędkość ni ma.

alex21

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 14 gru 2015, 13:53
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.4
Województwo: opolskie

#17

Nieprzeczytany post autor: alex21 »

Docierajcie tak jak pracownicy salonów demówki :)
Pełna P...... na zimnym silniku przy -10 , ale potem i tak się klienci o nie zabijają :lol:

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

#18

Nieprzeczytany post autor: rafek »

Co się szczypać , wczoraj sport załączone , wiało w plecy sakramencko i poleciała bez załączonej klimy 215 , więcej nie ma szans by poszło

Klor

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2016, 19:33
Auto: J i K
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#19

Nieprzeczytany post autor: Klor »

Sport nie zmienia mocy tylko reakcje na pedal gazu. Bez sport poleci te same 215.

rafek

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2016, 10:38
Imię: Rafał
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock

#20

Nieprzeczytany post autor: rafek »

O widzisz , dzięki za info . Ale te 215 już strach tym lecieć . Uczucie jak by miało się auto unieść .

ODPOWIEDZ