Astra w styczniu na trzecim miejscu w Polsce:)

abc77

Astro-maniak
Posty: 398
Rejestracja: 29 paź 2015, 21:56
Imię: Dawid
Auto: Astra J ST Cosmo
Silnik: A14NET LPG
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 3 razy

Astra w styczniu na trzecim miejscu w Polsce:)

#1

Nieprzeczytany post autor: abc77 »

Kod: Zaznacz cały

http://www.samar.pl/__/3/3.a/86559/Dobry-pocz%C4%85tek-roku.html?locale=pl_PL
!
Suchy link to nie temat do rozmów.
// FalconTech

Asterix2004

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 22 wrz 2015, 8:48
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: małopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Asterix2004 »

Po pierwsze w tym podsumowaniu mowa o Astrze J, czyli poprzednim modelu. Po drugie dane o sprzedaży dotyczą sprzedaży całkowitej (firmy plus osoby fizyczne). Oczywiście 55 % sprzedaży Astry w Polsce to firmy. Po trzecie Astra K sprzedaje się w Polsce dosyć słabo (osoby fizyczne). W moim mieście modele, które przyjechały do salonu na premierę w listopadzie 2015, stoją do tej pory, pomimo sporych upustów. Niestety, ale Oplowi model K za bardzo nie wyszedł. Wyszła tylko imitacja klasy premium, ale Opel chyba to świadomie zaplanował. Samochód ma być tani w produkcji z dużym zyskiem dla producenta. Taki był cel producenta przy projektowaniu tego modelu.

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#3

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

Kolego a co "Ludzie " kupują ???

abc77

Astro-maniak
Posty: 398
Rejestracja: 29 paź 2015, 21:56
Imię: Dawid
Auto: Astra J ST Cosmo
Silnik: A14NET LPG
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 3 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: abc77 »

Przepraszam, gdzie jest napisane, ze to dotyczy Astry J? Chyba nie doczytalem...

LUK

Klubowicz AKP
Posty: 2256
Rejestracja: 12 lip 2015, 0:46
Imię: Łukasz
Auto: Astra F
Silnik: 14SE i C25XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: LUK »

Możliwe że połączyli generacje w zestawieniu ale to nie znaczy że sprzedaż Astry K leży w mojej okolicy trochę już tego jeździ
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Moja Białka 8-)

alex21

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 14 gru 2015, 13:53
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.4
Województwo: opolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: alex21 »

Popieram Opel teraz stał się strasznie pazerny na kasę, poczytajcie w innych wątkach jak zaoszczędził na Astrach J ST i Sedan rok modelowy 2016 w stosunku do roku modelowego 2015 i wcześniejszych o Astrze K już nawet nie wspomnę.
Dane sprzedaży dotyczą w większości Astry J z przyczyny oczywistej (niezłe upusty)

W imporcie też Astra daje radę :lol:
[External Link Removed for Guests]

Asterix2004 pisze:QR_BBPOST Po pierwsze w tym podsumowaniu mowa o Astrze J, czyli poprzednim modelu. Po drugie dane o sprzedaży dotyczą sprzedaży całkowitej (firmy plus osoby fizyczne). Oczywiście 55 % sprzedaży Astry w Polsce to firmy. Po trzecie Astra K sprzedaje się w Polsce dosyć słabo (osoby fizyczne). W moim mieście modele, które przyjechały do salonu na premierę w listopadzie 2015, stoją do tej pory, pomimo sporych upustów. Niestety, ale Oplowi model K za bardzo nie wyszedł. Wyszła tylko imitacja klasy premium, ale Opel chyba to świadomie zaplanował. Samochód ma być tani w produkcji z dużym zyskiem dla producenta. Taki był cel producenta przy projektowaniu tego modelu.

floras

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2016, 22:25
Auto: Astra K
Województwo: mazowieckie

#7

Nieprzeczytany post autor: floras »

Ciekawe te opnie, że Astra K się słabo sprzedaje i że Oplowi nie wyszła. Dla mnie to takie bólodupstwo trochę jest tu u paru userów. U dealera gdzie kupowałem astre twierdzą, że jest hitem sprzedaży.
Mam Astre K i jeździłem sporo w życiu Astrą H i Astrą J wcześniej. Nie zrozumcie mnie źle - to że mam K to nie znaczy, że jestem jej fanboy'em i będę tu pierdzielił, że jest najlepsza itp. Dla mnie po prostu jest lepszym samochodem od swoich poprzedniczek, samochodem bardziej kompletnym.
Wszystkie testy są na plus, o awaryjności jeszcze nie można nic powiedzieć, atrakcyjny wygląd (tak twierdzą wszyscy moi znajomi i moja teściowa), dobre właściwości jezdne i sporo fajnych systemów i nowinek technologicznych.
Gadanie, że Oplowi ten samochód nie wyszedł jest po prostu opinią z "dupy".

Pozdrawiam

McSimus

Astro-maniak
Posty: 412
Rejestracja: 08 maja 2014, 15:19
Imię: Maksik
Auto: AJ ST Cosmo+ DeepSky
Silnik: A14NET_6T40
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: W-wo (GWE)
Pomocny: 3 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: McSimus »

Każda pliszka swój ogonek chwali ;-)
Nie ma co się jednak oszukiwać, w wielu punktach Opel przekombinował na minus w piątce :-(
Może niedługo A V ST (o ile znajdzie się chętny na moją czwórkę) ;-)

alex21

Astro-maniak
Posty: 128
Rejestracja: 14 gru 2015, 13:53
Imię: Dominik
Auto: Astra H
Silnik: 1.4
Województwo: opolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: alex21 »

Opel Astra K się słabo sprzedaje z przyczyn oczywistych, nie ważne czy dobry czy zły samochód. (to tutaj jest sprawa drugorzędna)
Liczy się polityka rabatowa prowadzona przez Opla.
Duża sprzedaż Astry J(pierwsze miejsce wśród osób prywatnych w Polsce) opierała się głownie na flotach i upustach dla wszelkich grup zawodowych (dodatkowo 6% wartości samochodu do tego upusty Importera ok 11 000 i upust Dealera 6 000, który można otrzymać przez cały rok )
Czyli na samochód który katalogowo był droższy (Astra J) od Astra K można było otrzymać cenę realnie dużo niższą nawet 25 tys zł.
Astra K nie jest już samochodem pożądanym przez grupy zawodowe na tle konkurencji ( tylko 1 % upustu) , ani przez Floty (za mały samochód , kiepska pojemność bagażnika i brak obecnie Astry K ST.
Dodatkowo dla wszelkich zwolenników LPG w w nowym samochodzie ( duża część klientów Opla ) Astra K też odpada :) .

obecnie bardziej opłaca się kupić schodzący model Insygnii (8 % upustu na grupy zawodowe ) niż Astrę K:

[External Link Removed for Guests]

A wyprzedaże rocznika to wielka ściema taki upust można otrzymać przez cały rok :)


floras pisze:QR_BBPOST Ciekawe te opnie, że Astra K się słabo sprzedaje i że Oplowi nie wyszła. Dla mnie to takie bólodupstwo trochę jest tu u paru userów. U dealera gdzie kupowałem astre twierdzą, że jest hitem sprzedaży.
Mam Astre K i jeździłem sporo w życiu Astrą H i Astrą J wcześniej. Nie zrozumcie mnie źle - to że mam K to nie znaczy, że jestem jej fanboy'em i będę tu pierdzielił, że jest najlepsza itp. Dla mnie po prostu jest lepszym samochodem od swoich poprzedniczek, samochodem bardziej kompletnym.
Wszystkie testy są na plus, o awaryjności jeszcze nie można nic powiedzieć, atrakcyjny wygląd (tak twierdzą wszyscy moi znajomi i moja teściowa), dobre właściwości jezdne i sporo fajnych systemów i nowinek technologicznych.
Gadanie, że Oplowi ten samochód nie wyszedł jest po prostu opinią z "dupy".

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

alex21 pisze:QR_BBPOST Opel teraz stał się strasznie pazerny na kasę, poczytajcie w innych wątkach jak zaoszczędził na Astrach J ST i Sedan rok modelowy 2016 w stosunku do roku modelowego 2015
Oszczędności to nie tylko u Opla. Której firmy byś nie zapytał to "projekt oszczędności" ma na tapecie. To nie jest żadną tajemnicą.
Skoro oszczędność 1 grama materiału wciąż daje wytrzymałość w widełkach to na 1000 sztuk mamy już 1 kilogram oszczędności.
Nikt już nie liczy jakości tylko oszczędności.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

ODPOWIEDZ