Skrzynia AF40 AISIN Problemy

Skrzynia AISIN, 6 biegowa + R, 440 Nm, waga 97 kg, 7 litrów oleju Dexron VI
Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5377
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 131 razy
Kontakt:

Re: Skrzynia AF40 AISIN Problemy

#21

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Te skrzynie AF-40 AISIN montowali w Vectrach C i mają często ponad 300 czy 400 tys km przebiegu.
Te skrzynie nie lubią ostrych startów, sprintów spod świateł idp ... natomiast wyśmienicie sobie radzą w czasie normalnego ruchu.
Trzeba normalnie ruszać, bez ostrych sprintów, a przynajmniej nie za każdym razem :) zmienić olej i będzie jeździć :)
Oczywiście co któryś egzemplarz zapewne ulegnie awarii, bo to tylko urządzenie :)
ale na pewno nie jest to skrzynia o błędach konstrukcyjnych, gdzie każda w końcu trafia do warsztatu :)
No i należy pamiętać, że ta skrzynia była stosowana w kilkunastu markach aut w Europie i na świecie :)

Pioter75

Astro-maniak
Posty: 73
Rejestracja: 27 sie 2019, 10:32
Imię: Piotr
Auto: Astra J Opc Line
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 1 raz

#22

Nieprzeczytany post autor: Pioter75 »

Popatrz na stronie Insigni co o niej piszą w google zaraz wyskakują opinie tez o tej skrzyni.
cytat:
Typowe problemy użytkowników automatycznej skrzyni biegów AISIN TF80SC to szarpanie oraz brak napędu. Przyczyny niejednokrotnie posiadają wspólny mianownik w postaci wadliwego kosza C1 (nadmierne wycieranie trybów powoduje przedostawanie się zanieczyszczeń do oleju przekładniowego). W ten sposób często ulegają uszkodzeniu elektrozawory sterownika. Sam sterownik także nie grzeszy nadmierną żywotnością i z czasem ulega mechanicznemu zużyciu.

Taki tylko skrót.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5377
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 131 razy
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Doskonale to znam :) na forum insigni jestem już 5 lat :) od pięciu lat użytkuję też sam właśnie ten najbardziej awaryjny zestaw, czyli silnik A20DTH z automatyczną skrzynią AF40-6 :) Jak się zapisywałem na forum AKP to praktycznie nie było z kim pogadać o takim zestawie w astrze J dlatego się właśnie tam zapisałem.

Określenie "typowe problemy" dotyczy najczęściej objawiającej się usterki, ale aby mieć obraz całości to trzeba jeszcze znać statystyki występowania awarii po 100, 150 czy 200 tys. km. Nie ma co wpadać w panikę, jeśli awaryjność jest na poziomie 5 czy 7 %. Ile jest opisanych przypadków awarii tej skrzyni a ile tych skrzyni jeździ w insigniach, astrach, Volvo czy Citroenach?

W swojej astrze w lutym 2015 zrobiłem program na 202KM i 436Nm i zarówno skrzynia jak i silnik pracują bezawaryjnie :)

odnośnie google, cóż ile osób napisze na internetach, że ma AF40-6 i przejechał 200 czy 300 tys. km bezawaryjnie :) ale jak ktoś ma problemy to zaraz szuka w internetach porady. Internet nie jest wiarygodnym źródłem informacji, gdyż podaje zawsze tylko opinie osób, których dopadła awaria :)
Ostatnio zmieniony 07 paź 2019, 12:31 przez KaMYk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4510
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#24

Nieprzeczytany post autor: Automat »

KaMYk pisze:
07 paź 2019, 8:51
W swojej astrze w lutym 2105 zrobiłem program na 202KM i 436Nm i zarówno skrzynia jak i silnik pracują bezawaryjnie :)
Krzysztof jestem pełen podziwu dla Twoich możliwości :D ,szczególnie ta data mnie powala ;) .

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5377
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 131 razy
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

dzięki :) poprawiona :)

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4855
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 99 razy

#26

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Pioter75 pisze:
06 paź 2019, 16:56
Ja bym się zastanowił na AF40 Asin .
Nie znam sie ale sie wypowiem. :) Zastanawiaj sie dalej.

ODPOWIEDZ