Szarpnięcie przy redukcji z D2 na D1

Skrzynia GM hydra-matic, 6 biegowa + R, ostatnie cyfry to oznaczenie obciążenia od 175 do 380 Nm
Awatar użytkownika
kolasz

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2022, 9:06
Imię: Konrad
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2011
Województwo: pomorskie
Pomocny: 1 raz

Szarpnięcie przy redukcji z D2 na D1

#1

Nieprzeczytany post autor: kolasz »

Cześć,
Niedawno stałem sie posiadaczem astry J z silnikiem A16LET i skrzynią 6T45. Sprzedający zapewnił, że wymienił sterownik oraz olej w skrzyni ponieważ szarpała przy wrzucaniu na D.

Jeżdzę tym autem od kilku dni i zauażyłem szarpanie skrzyni podczas hamowania do zera tuż przed zatrzymaniem (z D2 na D1)
Nie mam zbyt dużego doświadczenia w jeździe automatami, więc może coś po prostu źle robię, ale efekt jest bardziej odczuwalny im bardziej gwałtowne jest hamowanie. W drugą stronę oraz przy wyższych biegach skrzynia chodzi płynnie. Czy jest możliwe, że skrzynia się nadal adaptuje po wymianie sterownika? A może od razu zgłaszać temat do sprzedającego (mam gwarancję)?

Edit.
A może to nie skrzynia, tylko trzeba szukać usterki gdzieś indziej? Np. poduszki silnika, przepustnica? Co sądzicie?

Sagan07

Astro-maniak
Posty: 344
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

W skrzyni Mercedesa 7G-Tronic kiedyś był podobny problem i rozwiązano go aktualizacją oprogramowania. Skrzynia z D2 na D1 zmieniała dopiero po zatrzymaniu się auta.

Skrzynia może się adaptować nawet kilkaset kilometrów, więc teoretycznie wraz z przebiegiem ten efekt może słabnąć. Spróbuj może w trybie manualnym przy różnych obrotach zmieniać bieg z 2 na 1 (oczywiście nie przesadzając ze zbyt dużymi obrotami). Jeżeli efekt będzie się utrzymywał mniej lub bardziej to wskazuje to raczej na układ przeniesienia napędu ewentualnie na poduszki.

Awatar użytkownika
Wojtaz2115

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2022, 12:14
Imię: Wojtek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Wojtaz2115 »

Witam. Przychodzę z problemem jakim jest szarpanie między 4, a 5 biegiem oraz w trakcie postoju gdy wrzucam ,,D,, auto zamiast od razu jechać do przodu jedzie troszkę do tyłu szarpnie i wtedy zaczyna jechać do przodu ,dzieje się tak tylko gdy autem przejedzie się więcej niż 15/20km. Pytanie co zrobić?

ODPOWIEDZ