palenie sie przednis swiatel drogowych :(

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

palenie sie przednis swiatel drogowych :(

#1

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

witam moj problem polega na tym ze co jakis czas pala mi sie zarowki przednich swiatel drogowych. obie naraz. wyglada to tak ze jade sobie w nocy dzisiaj np bo wracalismy z krakowa i nagle podswietlenie zegarow zaczelo doslownie walic bardzo mocnym swiatlem a przednie zaroweczki od swiatel drogowych oslepialy innych i po chwili zaswiecily az na niebiesko i ciemnosc nastala drugi raz mi sie toi juz zdarzylo. tak samo jak mam na luzie autko to obroty spadaja do 600 a wiem na 100% ze obroty maja 900 jak przygazuje to powraca to do normy i po chwili znowu to samo ;/ nie wiem co jest powodem palenia sie i az takich przebic napiec ;/ pomoze ktos?? Przemek mowil mi o regulatorze napiecia na alternatorze aczy to to moze byc to?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

to może być alternator i ten jego regulator napięcia, dobrze by było sprawdzić mu napięcie ładowania. Z tymi obrotami to może to potwierdzać bo isuzu bierze obroty z alternatora na licznik

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

czyli co wyjac caly alternator??

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Wydra pisze:czyli co wyjac caly alternator??
Najlepiej by było, skoro daje większe napięcie znaczy że to nie szczotki a jakieś uzwojenia się stopiły i zwarły ze sobą. Jeśli chce Ci się bawić to go rozbierz i sprawdź co jest nie tak.

Ale żarówek szkoda..

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Wydra

Astro-maniak
Posty: 393
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: nieobecny
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Wydra »

bawilem sie przed chwilka w rozebranie tego znaczy wyjecie alternatora lecz nie udalo mi sie poniewaz od tylu altka lecialy jakies dwa weze zaraz do bloku silnika nie udalo mi sie zdjac jednego ;/ wszystko poskladalem i coz albo sprzedam takie auko albo odam do naprawy to ;/

Zablokowany