Radio wyłącza się kiedy silnik pracuje.

urfel

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 02 kwie 2008, 16:21
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Radio wyłącza się kiedy silnik pracuje.

#1

Nieprzeczytany post autor: urfel »

Opis problemu:

Kupiłem sobie nowe radyjko Pioneer 4000UB, podłączyłem zamiast oryginalnego CAR 300 Blaupunkta podmieniając kabelki po stacyjce i z akumulatora, ponieważ były odwrotnie. Wszystko działało bez zarzutu. Wczoraj zdarzyło się tak, że podczas zapalania auta radio wyłączyło się i nie dało się już włączyć, aż do czasu kiedy zgasiłem auto. Dzisiaj zdarzyło się to samo. Pomyślałem że może jakieś zabezpieczenie przepięciowe które odłącza radio przy rozruchu więc ostrożnie wyłączyłem silnik, ale zostawiając kluczyk w stacyjce w pozycji zapłonu (wszystkie diody świecą) i już w tym momencie radio dało się włączyć, a przecież cały czas miało napięcie więc raczej nie ma mowy o zresetowaniu zabezpiecznia (jeśli takowe jest). Przetestowałem kilka razy, Przekręcam kluczyk - radio włącza się, włączam silnik, radio wyłącza się i nie daje się włączyć.

Ma ktoś jakiś pomysł?

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#2

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Kolego sprawdź sobie napięcie ładowania, nie wiem jak w pioneer'ku jest ale kiedyś miałem podobny przypadek w sonym i okazało się, że radyjko miało zabezpieczenie przepięciowe a mi akurat sie regulator skończył i waliło całe 15,5v na instalacje. Po wymianie regulatora napięcia (ładowanie 14v) wszystko wróciło do normy.

urfel

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 02 kwie 2008, 16:21
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra F
Silnik: X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: urfel »

Sprawdziłem sobie napięcie ładowania, okazało się nie takie znowu wysokie, raptem 14,4 - 14,5. Zacząłem grzebać przy stacyjce i o dziwo, okazało się że po ruszeniu delikatnie kluczykiem radyjko wyłącza się. Pewnie czujnik walnięty albo coś, bo jak się dobrze ustawi kluczyk to radio gra bez problemu.

Pozdrawiam.
Przede wszystkim dbać...

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#4

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Jeżeli jtak ci się robi to prawdopodobnie masz do wymiany kostkę stacyjki. Ja u siebie ostatnio wymieniłem tyle że akurat u mnie wyłączało mi zapłon.
Pozdrawiam.

Zablokowany