Kontrolka (lampka) od poduszki powietrznej.

Siewierzan

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin/UK
Kontakt:

Kontrolka (lampka) od poduszki powietrznej.

#1

Nieprzeczytany post autor: Siewierzan »

Witam!
Problem polega na tym, że lampka od poduszki powietrznej zapala się gdy obroty wchodzą powyżej 2000tyś. Poniżej 2000 jest O.K. tzn lampka jest zgaszona. Czy może być to wina wymiany zegarów (wczoraj) wcześniej było w porządku tzn gasła po kilku sekundach od uruchomienia silnika, albo problemów z alternatorem - lampka ładowania mi miga a jak dodaje obrotów to gaśnie. Mam zamiar wymienić alternator. Dzięki za odp. Pozdrawiam.

grabator

Astro-maniak
Posty: 85
Rejestracja: 04 mar 2008, 20:18
Imię: Tomasz
Auto: astra F
Silnik: 1,6 16V
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: grabator »

Siewierzan, zobacz czy dobrze podłączyłeś kostki (czy dobrze dolegają) do zegarów jak je wymieniałeś, może to jest przyczyna,

ja miałem problem z kontrolką silnika też mi mrygała. u mnie tkwił problem przy kompie popsikałem styki i po problemie, tam też możesz zerknąć.
pozdrawiam...
[External Link Removed for Guests]

Opel astra f GLS 1.6 8V X16SZ

Siewierzan

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin/UK
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Siewierzan »

Dzięki za odpowiedź. Podociskałem wszystko jeszcze raz i nic :( Niedługo potem przepaliła się lampka od kontrolki ładowania, jednocześnie, przestała zapalać się lampka od poduszki powietrznej. Zmierzyłem napięcia. Bez obciążenia 12,9V pod obciążeniem 12,3V więc chyba za mało. Podejrzewam, że to regulator napięcia. Jutro kupię nowy alternator.

golyjanek

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:20
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: golyjanek »

witam,
miałem ten sam problem,też kontrolka od poduszki zapalała się i gasła,tylko wtedy miałem problem z alternatorem(mostek prostowniczy).po naprawie alternatora wszystko jest OK.
Siewierzan pisze:pod obciążeniem 12,3V więc chyba za mało
rzeczywiście za małe :/

Siewierzan

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin/UK
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Siewierzan »

Załatwione:) Wymieniłem alternator i jak ręką odjął:) Teraz pokazuje mi błąd numer 35 - silniczek krokowy . Wyczyściłem, ale dalej pokazuje błąd. Zamówiłem już nowy. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Zablokowany