moje błędy co radzicie?

Awatar użytkownika
Byku

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 04 paź 2007, 17:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Siewierz
Kontakt:

moje błędy co radzicie?

#1

Nieprzeczytany post autor: Byku »

witam
odczytałem błędy 13- sonda lambda brak sygnału, 52- przekaźnik dopływu powietrza dodatkowego - zbyt niskie napięcie, 73- przepływomierz powietrza - zbyt niskie napięcie.
Mój problem polega na tym, że nie wiem gdzie jest przekaźnik dopływu powietrza dodatkowego? a co do przepływomierza to chodzi o ten pierwszy od filtra powietrza? czy ten następny co ma kwadratowy wierzch? Check engine swieci sie tylko na benzynie, na gazie sie nie świeci. silnik na benzynie zamula i nie ciągnie równo a na dodatek duzo pali benzyny, gazu pali w miarę, 380km na jednej butli w kole 38l chyba ma butla. silnik C18XE co radzicie z tym zrobić? pozdrawiam

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Też miałem błąd 13 - musiałem zmienić sondę.
Dla pewności zmierz napięcie na niej.
To pierwsze na dolocie, to czujnik temperatury powietrza.
Pod maską nad lewym kołem powinieneś mieć małą skrzyneczkę z 1 przekaźnikiem i 1 bezpiecznikiem.
One są od pompy powietrza wtórnego.
Niskie napiecie - to jakieś zwarcie do masy na przewodzie.Szukaj jakiegoś przetarcia, albo urwanego kabla zwierającego do masy.
Sprawdź też przy kompie, nieraz spada izolacja z połączeń.

semiwro

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 06 maja 2008, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: semiwro »

Byku pisze:silnik na benzynie zamula
Najlepszym rozwiazaniem jest podpiecie pod komputer i sprawdzenie parametrow pracy sondy oraz przeplywomierza. niestety pewnie nie masz takiej mozliwosci.. ja stawiam na sonde lambda.. bo to najczesciej pada.. jednak nie sugeruj sie ramdami z forum.. bo mozesz na tym stracic.. jesli nie masz kompa z obd.. podjedz do warsztatu gdzie sie na tym znaja.. i niech tylko zdiagnozuja ktore z tych urzadzen jest wadliwe.. kupisz czasci sam.. tylko ni uzywane !!!


Pamietaj ze strzelanie nie zawsze sie oplaca.. czasem trafisz w problem.. innym razem wymienisz dwie rzeczy i nadal bedziesz bezradny..

ew. kup sobie techa :)

pzdr

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

semiwro pisze:jednak nie sugeruj sie ramdami z forum.. bo mozesz na tym stracic.. jesli nie masz kompa z obd.. podjedz do warsztatu gdzie sie na tym znaja.. i niech tylko zdiagnozuja ktore z tych urzadzen jest wadliwe.. kupisz czasci sam.. tylko ni uzywane !!!


Pamietaj ze strzelanie nie zawsze sie oplaca.. czasem trafisz w problem.. innym razem wymienisz dwie rzeczy i nadal bedziesz bezradny..

ew. kup sobie techa :)
Zajebista porada, hahaha
A czemu, to sam pomyśl.

semiwro

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 06 maja 2008, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: semiwro »

to byl zart z tymi radami na forum :D ale reszta jest prawda i pozwoli jednak obronic sie przed wiekszymi kosztami. pzdr

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Żart powiadasz?
Powiem ci, że bardzo dużo ludzi konsultuje się przez na przykład gg.
I na gg dużo bardziej dokładnie opisują kłopot, że można postawić dokładniejszą diagnozę.
Dużo ludzi piszę:
"znalazłem cię na forum opla jesteś?"
Na takie nie odpowiadam, bo nawet nie wiem, z kim gadam.
A dużo ludzi skorzystało na moich i nie tylko moich radach, i zaoszczędziło nawet ten twój wjazd na techa.
A jak koles kupi nowa sondę, bo stara mu już pokazuje max 600mV, to mu tylko na zdrowie wyjdzie, bo za kilka miechów i tak by ją musiał kupić - to tylko przykład.
Róbta, co chceta, ale jak mam silnik złożony z omegi, kadetta i ascony w jednego potwora, to chyba coś tam wiem.
Jak nie wiem, to nie piszę.

mati83

#7

Nieprzeczytany post autor: mati83 »

semiwro, słuchaj się Grześka, bo to jest gość który naprawde zna się na Oplach!
Ja dzięki niemu tylko ostatnio zaoszczędziłem kilkaset złotych! Powód? Zapalił mi się Check... Normalnie pojechałbym na kompa (50PLN), gdzie dowiedziałbym się, że mam padnięty zawór EGR (250-390PLN). A tak spiąłem Asię spinaczem (free), sczytałem błędy, kupiłem zaślepkę na alledrogo.pl za 20.50 z przesyłką i autko śmiga aż miło!!! Różnicę w cenie policz sam... ;)

Dzięki Grzesiu za wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

semiwro

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 06 maja 2008, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: semiwro »

[quote="mati83"]semiwro, słuchaj się Grześka, bo to jest gość który naprawde zna się na Oplach! quote]

taz mam jako takie pojecie :D hahahah ----> [External Link Removed for Guests]

ja nie plecam nikomu wymiany czegos przez internet... dla mnei najlepsza podpowiedzia jest... poprostu metoda sprawdzenia jakiegos tam elementu.. ktory nas interesuje..

naprawiam auta u siebie w serwisie.. w necie tylko podpowiadam.. za darmo :D


A do samego Grzeska(moj imiennik): Skoro jestes taki dobry to dlaczego nie pracujesz jako mechanik lub diagnosta. na tym zarabia sie naprawde fantastyczne pieniadze.

pzdr

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: VRx »

semiwro pisze:A do samego Grzeska(moj imiennik): Skoro jestes taki dobry to dlaczego nie pracujesz jako mechanik lub diagnosta. na tym zarabia sie naprawde fantastyczne pieniadze.
Bo jak coś jest hobby to się to robi z miłości, a jak się zaczyna na tym trzepać kasę to się odstawia lipę....
;)

Adaś Astra

Astro-maniak
Posty: 250
Rejestracja: 04 paź 2007, 22:02
Imię: Adam
Auto: Ford
Silnik: BWY
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztynek

#10

Nieprzeczytany post autor: Adaś Astra »

VRx pisze:
semiwro pisze:A do samego Grzeska(moj imiennik): Skoro jestes taki dobry to dlaczego nie pracujesz jako mechanik lub diagnosta. na tym zarabia sie naprawde fantastyczne pieniadze.
Bo jak coś jest hobby to się to robi z miłości, a jak się zaczyna na tym trzepać kasę to się odstawia lipę....
;)



polać mu , dobrze gada :)
AdamGaL - FCP ; były : astra, vectra, omega, golf, galaxy

Zablokowany