Konsola środkowa astra f - podświetlenie

sakwa

Astro-maniak
Posty: 694
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:59
Imię: Paweł
Auto: c14nz/c20ne/x20xev
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Konsola środkowa astra f - podświetlenie

#1

Nieprzeczytany post autor: sakwa »

Witam!
Mam mały problem, który od jakiegoś czasu nie pozwala mi zasnąć;)
Otóż wysiadły mi żaróweczki w podświetleniu konsoli środkowej /chodzi o to co jest pod radiem, tak dla ścisłości:) /
No i ok, kupiłem nowe żaróweczki, wszystko ślicznie pięknie zamontowałem i co? i dalej to samo... Cóż mi mogło paść? Bezpiecznik chyba raczej nie bo jakby mi się spalił to by pewnie całego podświetlenia nie było, zarówno liczników jak i świateł awaryjnych. Mam nadzieję że mi pomożecie:P Pozdrawiam
kultoweauta.blogspot.com

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

sprawdź skrzynkę bezpiecznikó i wymień wszystkie te, które wymagają wymiany :) a potem daj znać czy dalej nie świeci...


Ps. próbowałeś dwoma stronami żarówy wsadzać ?

sakwa

Astro-maniak
Posty: 694
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:59
Imię: Paweł
Auto: c14nz/c20ne/x20xev
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: sakwa »

JunioR pisze:
Ps. próbowałeś dwoma stronami żarówy wsadzać ?
Próbowałem wszystkimi stronami co się da:) A bezpieczniki sprawdzę w weekend i dam znać.
kultoweauta.blogspot.com

semiwro

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 06 maja 2008, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: semiwro »

JunioR pisze:sprawdź skrzynkę bezpiecznikó i wymień wszystkie te, które wymagają wymiany
najprostrza kontrolka do sprawdzania bezpieczników, przewodów, pinów itp itd:

Zarówka od postojówek, dwa przewody, metalowy "krokodylek", stary metalowy srubociag.

połacz przewody do nozek zarowki. do jednego konca dolutuj zaostrzony srubokret (bez "raczki") do drugiego krokodylka.

gdy masz juz testar podlacz krokodylka do masy najlepiej do ogranicznika drzwy. koncówka od starego srubociaga dotykaj pinow od bezpiecznikow. zapala sie zarowka 2 razy(bezp. ok) zarowa pali sie tylko na jednym pinie. (bezp. do wymiany :)

mam nadzieje ze zrozumiele to opisalem.. jesli nie to zamieszcze fotki :P

"Ps. próbowałeś dwoma stronami żarówy wsadzać ?"

Chyba sobie zartujesz :D hahahah :D dobre :D

[ Dodano: 2008-05-07, 20:27 ]
sakwa pisze:Cóż mi mogło paść?
Jesli bezp. nie pomogą . za pomocą testera sprawdz czy dochodzi napiecie do samej wtyczki w konsoli. jesli na zadnym z nich nie pojawia sie plus ( zarowka sie nie zapala)
to znaczy ze masz przerwe w obwodzi.. skoro bezp. sa ok.. lec wszystkie kabelki ( lub sam czerwony :D ) po dlugosci sprawdz czy ktorys nie jest przetarty lub zgnity. tak samo jest z masa masy nie rozpoznasz testerem. moze byc to brazowy lub czarny. jesli to wszystko nie pomoze. to spal auto :D haha.. nie no zartuje :)

jeslo nie pomoze to odezwij sie do mnie jakos pomoge. lub zapraszam do mnie. pzdr

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

semiwro pisze:Chyba sobie zartujesz hahahah dobre
nie śmiej się :) nie ma z czego :m
- chodziło mi o bieguny xD - zabrzmiało po chłopsku ale na tym forum wszystko co komuś tłumaczysz na być językiem prostym - tak aby odbiorca zrozumiał co nadawca miał na myśli :)

semiwro

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 06 maja 2008, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: semiwro »

JunioR pisze:chodziło mi o bieguny
bez znaczenia :)

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

sakwa, a może trzeba sprawdzić czy jakiegoś kabelka nie zrzuciłeś przy wymianie żarówek albo cóś jakby to był bezpiecznik to MID czy TID chyba też zgasłby albo podświetlenie deski
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

sakwa

Astro-maniak
Posty: 694
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:59
Imię: Paweł
Auto: c14nz/c20ne/x20xev
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: sakwa »

Góral 2007 pisze: jakby to był bezpiecznik to MID czy TID chyba też zgasłby albo podświetlenie deski
Też mi się tak wydaję, ale na wszelki wypadek w sobotę pobawię się z bezpiecznikami.

[ Dodano: 2008-05-08, 09:03 ]
JunioR pisze: - chodziło mi o bieguny xD - zabrzmiało po chłopsku ale na tym forum wszystko co komuś tłumaczysz na być językiem prostym - tak aby odbiorca zrozumiał co nadawca miał na myśli :)
Dokładnie czasem tak to jest ale akurat nie w tym przypadku:P

[ Dodano: 2008-05-08, 09:05 ]
semiwro pisze: jeslo nie pomoze to odezwij sie do mnie jakos pomoge. lub zapraszam do mnie. pzdr
Dziękować za cały opisik i za zaproszenie ale kurcze całej Polski nie będę przejeżdzał dla kilku żaróweczek:) chociaż jak mnie mocno wkurzą to kto wie:P
kultoweauta.blogspot.com

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

semiwro pisze:"Ps. próbowałeś dwoma stronami żarówy wsadzać ?"

Chyba sobie zartujesz :D hahahah :D dobre :D
Od kiedy żarówka ma bieguny :shock: :mrgreen:

W roli ścisłości przypomną że konsola świeci się po stacyjce i przy włączonych światłach.
Jeśli żarówki masz w jednej obudowie (a nie każda z osobna) to do zasilania jej idą 4(!) kabelki.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

sakwa

Astro-maniak
Posty: 694
Rejestracja: 24 wrz 2007, 21:59
Imię: Paweł
Auto: c14nz/c20ne/x20xev
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: sakwa »

Dobra chłopaki sprawa załatwiona. Po prostu trafiłem na nieuczciwego sprzedawcę, który opchnął mi połowę przepalonych żarówek, które nie chodziły. Ale jako że jam jest mądry Polak przed szkodą zamówiłem u niego "na wszelki wypadek" kilka sztuk więcej no i właśnie te kilka sztuk więcej się przydało i teraz mi łądnie świecą:)

[ Dodano: 2008-05-09, 20:43 ]
Dziękuję Wam wszystkim za udzielone rady, temat jak chcecie możecie zamknąć, a te rady biorę sobie na przyszłość:P
kultoweauta.blogspot.com

Zablokowany