problem radiem

Gość

problem radiem

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

mam radio panasonic, jeszcze na kasety. ostatnio miałem problem, gdyż radio słabo odbierało. zatem wyciągnąłem radio i podłączyłem antene (pomogło). ale podczas wyciągania wyciągnąłem te dwa kabelki. 1 - zasilanie (akumulator) i 2 - IGN/ACC. podłączyłem zatem zgodnie z instrukcją. ustawiłem zatem stacje itp. okazało się, że po wyłączeniu radia lub też po wyłączeniu zapłonu radio "gubi" kanały. włącza się tak jakby było pierwszy raz podłączane. nie wiem co zrobić.
innym problemem, mniej istotnym jest, że wcześniej na wyświetlaczu data była pokazywana nawet jeśli radio było włączone (w instrukcji jest napisane, że data pokazywana jest tylko jak radio jest wyłączone). obecnie data nie jest wyświetlana kiedy radio jest włączone.
ktoś wie o co chodzi i co trzeba zrobić?

astra classic z 2000 roku

ThunderLuke

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ThunderLuke »

Wydaje mi się że masz niepodłączony jeden z przewodów zasilających. Przeważnie są dwa jeden do stacyjki i drugi na stałe do akumulatora. I ten od akumulatora podtrzymuje pamięć jak sie wypiął / przetarł / nie kontaktuje to tracisz pamięć po zgaszeniu silnika. Sprawdź czy wszystkie podłączenia wtyczek się nie wysunęły i we wtyczkach nie pogięły się bolce.

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

chyba na odwrót włozyles te 2 kabelki zamień je miejscami i bedzie działać

misiek775

Astro-maniak
Posty: 235
Rejestracja: 21 kwie 2008, 9:30
Imię: Michal
Auto: Opel Astra F
Silnik: x16szr + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wielgie / Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: misiek775 »

Podepnę sie pod temat
Czy jest możlowoś aby przy niefabrycznym radiu data na tidzie była cały czas(jak radio jest włączone)?
LPG CHARGED

Usunięty użytkownik 5195

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Koledzy... Po pierwsze proponuje skorzystać z szukajki, bo już o tym było wałkowane... Co do "pamiętania" przez radio ustawień to należy połączyć wychodzące przewody z radia - czerwony z żółtym i podłączyć go z czerwonym wychodzącym z instalacji samochodu (przy standardowych oznaczeniach), a co do wyświetlania daty na tidzie, to należy rozłączyć niebieski przewód wychodzący z radia (standardowe oznaczenie). Na tej kostce pozostaje tylko jeszcze kabel czarny, który odpowiada za masę, więc go nie ruszamy.
Co do niebieskiego przewodu, to dla ścisłości steruje on anteną i gdy radio jest włączone, do podłączony tid ukrywa datę, żeby wyświetlić RDS z radia. Tak więc jeżeli masz sedana, to wybieraj, albo data na tidzie i brak wysuwania anteny, albo wysuwanie anteny i brak daty.

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

misiek775,
tu masz odpowiedz na twoje pytanie
[External Link Removed for Guests]

miikii83,
zeby radio pamietało ustawienia nie trzeba łączyć czerwonego z żółtym tylko zamienić je miejscami jak je połaczysz razem radio bedziesz musiał załaczać sam nie bedzie sie samo zapalało i gasło wraz z zapłonem
zeby tid podazał date trzeba przeciąć kabel czerwono - szary i wtedy antena też działa sam mam tak u siebie

Usunięty użytkownik 5195

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

PawełTM, sorry, ja słucham radia czasem na postoju bez kluczyka w stacyjce, masz rację,żeby nie gubiło ustawień trzeba żółty zamienić z czerwonym:)

Zablokowany