Świeci ładowanie i pokazuje fałszywe obroty Astra F POMOCY!!

Gość

Świeci ładowanie i pokazuje fałszywe obroty Astra F POMOCY!!

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Mam taki problem, mianowice zaczęła mi sie swiecic kontrolka ładaowanie i pokazuje złe obroty silnika. Sprawdzalem dokladnie ładowanie i ładuje, gdyz jest to diesel podczas pracy silnika odpiąłem klemy i aku jest naladowany 12 V z groszami a ładowanie na alternatorze 14,08V. Natomiast obroty silnika podczas stopniowego wciskania gazu wzrastaja do 2000 potem nagle przeskakuje na 3500-4000 i znow wskakuje na 2500.(pedal gazu stopniowo coraz bardziej wciskany)

Pomozcie!! Co moze byc tego powodem??

Z gory dzieki za pomoc :)

[ Dodano: 2008-05-10, 22:58 ]
Przed chwila odkrylem jeszcze ze bardzo mocno mi swieci swiatlo wewnetrzne w aucie tak jakby aku byl naladowany na max oraz na wolnych obrotach (bieg jałowy) przy wylaczonych swiatlach obrotek faluje sobie w okolicach 3000-4000, a jak sie tylko wlaczy swiatla mijania to spada na 1000.

Mozna aku jakos przeladowac?? Albo alternator za bardzo laduje? :>

Awatar użytkownika
ks.DOBRODZIEJ

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2008, 10:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: ks.DOBRODZIEJ »

Prawdopodobnie uszkodzony mostek diodowy,z niego jest wyprowadzone"w" wyjscie na obrotomierz,co do swiecenia lampki to tez wina mostka lub ewentualnie stojana.Regulator napiecia albo nie dziala wogole albo przeladowywuje,sprawdz ladowanie bezposrednio na wyjsciu z alternatora czy na wyzszych obrotach nie przekracza 15v i nigdy na zapalonym silniku nie zciagaj klem z aku!!!

Novement

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 11 maja 2007, 21:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Novement »

Miałem to, uważaj bo Ci elektronika padnie. Alternator jest uszkodzony, za dużo ładuje. Regeneracja alternatora wraz z częściami (mostek + regulator napięcia), za wszystko dałem 160 zł. Na początku też miałem takie objawy, później jeszcze zaczęły kontrolki wariować, np. od poduszki powietrznej, silnika.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
ks.DOBRODZIEJ

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2008, 10:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: ks.DOBRODZIEJ »

Widze mody88 ze z rudy jestes:),w bytomiu z kuzynem prowadzimy sklep z alternatorami i rozrusznikami i je regenerujemy:),jezeli bedziesz chetny odezwij sie na GG,napisz model alt i sie dogadamy:)

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Dzieki koledzy za rady i wskazanie usterki :) Jutro albo we wtorek podjade do miejscowego elektryka, juz mi grzebal przy aucie moze cos poradzi w ramach reklamacji :)

A powiedzcie moze stac sie cos naprawde powaznego jak jutro jeszcze pojezdze bo nie zabardzo moge oddac jutro autko ;/ ??

ks.DOBRODZIEJ, dzieki za oferte, jak sie okaze ze potrzeba nowy czy cos to sie zglosze :)

Novement

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 11 maja 2007, 21:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Novement »

No nie za bardzo możesz jeździć. Ale ja zrobiłem 50 km przy tej awarii, ale działy się cuda z kontrolkami i obrotami. Mechanik powiedział, że jeszcze parę kilometrów bym pojeździł i elektronikę by szlak trafił.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany