jak podlaczyc kierunki do centralnego...Astra F HB

pakson

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

jak podlaczyc kierunki do centralnego...Astra F HB

#1

Nieprzeczytany post autor: pakson »

witam!!
mam problem podłączyłem sobie centralny zamek z pilocikiem...wszystko pięknie działa zamyka otwiera tylko nie wiem jak podłączyć kierunki na schemacie mam tylko jeden kabelek do kierunków natomiast w aucie są dwa i jeśli podłącze ten jeden pod kierunki to przy włączaniu jednego z dwóch kierunków będą mi sie zapalać wszystkie co radzicie jak to zrobić ?? schemat załączam:)
[External Link Removed for Guests]

[ Dodano: 2008-05-16, 13:02 ]
dostalem info ze kierunki podlaczamy poprzez podpiecie diod L i P strona... w sumie cos mi to mowi ale nie za bardzo... czy mam podlaczyc dwie diody do kabli od kierunkow i ten ktory wychodzi od centralki??

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

tak podpinasz przez 2 diody i bedzie działać
[External Link Removed for Guests]

pakson

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pakson »

tylko jakie diody bo pytalem w elektronicznym i nie maja takich jedynie co dostalem to diody prostownicze 6amperow dokladnie takie jesli to te to jak podlaczyc zeby nie popsuc?? chodzi mi ktora nozka do niebieskiego a ktora do kierunkow??
[External Link Removed for Guests]

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

pasek w kierunku przewodzenia czyli do niebieskiego ta nóżka przy ktorej nie ma tego bialego paska a do kierunków nóżkę z paskiem

ja37

V.I.P.
Posty: 6030
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Możesz tez to rozwiazać za pomocą przekaźnika, ale z diodami mniej roboty.

pakson

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: pakson »

a jeszcze chcialem sie dowiedziec jak podlaczyc bezposrednio silownik do klapy tylniej bo z tego co sie dowiedzialem to podobno mozna bez sterownika bezposrednio do centralni za pomoca kabla rozowego tylko teraz kurcze jest myk ze znowu mam jeden kabel a sterownik ma dwa kable probowalem podlaczyc rozowy do jednego z kabli a drugi do masy i niestety nie zadzialalo mi... na pilocie mam 3 przyciski lock/unlock/trunk ten ostatni do bagaznika i chcialbym zebym mogl z niego korzystac... wiem ze moge podlaczyc normalnie do zamkow ale wtedy pozostanie mi ten 3 przycisk nie wykorzystany... wiem ze to moze takie szukanie dziury w calym ale czemu tego 3 przycisku nie wykorzystac...
Mój Astrolot :)

remiq88

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 12 mar 2008, 15:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zblewo
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: remiq88 »

Nie chciałem zakładać nowego tematu, bo problem mam dosyć podobny, więc podłączę się do tego:
Otóż podłączyłem ostatnio w Asterce centralny zamek i pozostała mi jeszcze kwestia podłączenia sygnalizacji kierunkami. Chodzi mi konkretnie o to, gdzie wpiąć się kablami od sterownika centralki do obwodu kieunkowskazów? Czy ciągnąć kable aż do lamp, czy można wpiąć się gdzieś w przełączniku przy kierownicy lub w wiązce (jeśli tak to jaki kolor mają kable idące na kierunki) ? Jeśli możecie to napiszcie jak to rozwiązaliście. Z góry dzięki.

pakson

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 08 mar 2008, 23:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: pakson »

wyjscie z centralki mozna podlaczyc pod kable ktore znajduja sie po prawej stronie pod maskowanica ta boczna jak jest wajcha od maski kable są koloru bodajże czarne i jeden z zielonym paskiem a drugi z bialym paskiem a i pamietaj o diodach prostowniczych
Mój Astrolot :)

Awatar użytkownika
kowaal31

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kowaal31 »

Witam.
Jestem nowy wiec na poczatku pragne sie przywitac.

Mam problem z centralnym zamkiem a mianowicie jak zamontowac silownik do klapy bagaznika Astra F Sedan

CyberDuck

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 10 lip 2008, 18:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: CyberDuck »

Po co mieszacie tematy ?
Najpierw poszukaj na forum, a jesli nieznajdziesz to dopiero wtedy zapytaj, ale w
osobnym tematem tak zeby bylo wiadomo o co chodzi. Jest tu wogole jakis Mod ?

Co do podlaczenia ja podlaczylem pozycje zamiast kierunkow i tez smiga.
Najlepiej sie jest wpiac za sterownikiem kierunkow.

Zablokowany