Problem z mocą auta

Gość

Problem z mocą auta

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam!
Mam Astrę G 2000 r 2,0 DTI automat, problem jaki pojawia się w samochodzie jest następujący:
1. Praktycznie zawsze po odpaleniu auta i przejechaniu kilkuset metrów odpala mi się kontrolka "CHECK" (oznaczona silnikiem na konsoli), a co za tym idziesamochód w tym momencie traci moc (wciskanie pedału gazu nic nie daje, samochów poprostu się toczy).
Po przekroczeniu prędkości 35-40 km/h( lub magicznej bariery 2100 obrotów) kontrolka gaśnie a samochód jedzie jakby się nic nie działo.
2. Często przy jednostajnej jeździe z prędkością ok 110 km/h sytuacja się powtarza, lecz by przywrócić auto do normalnej pracy należy zatrzymać auto (zgasić, wyciągnąć kluczyk, itd).
Byłem z tym u elektromechanika, który wymienił mi przepływomierz (nic nie dało), a teraz chciał mi wymieniać elektrozawór lub zawór egr.
Jeśli ktoś z Was miał taki problem to proszę o pomoc. Interesuje mnie szczególnie jaką część należy wymienić by zlikwidować ten problem. Tą:
[External Link Removed for Guests]
?
czy tą:
[External Link Removed for Guests]
?
To są propozycje mojego elektromechanika, chyba że macie inne propozycje.
Proszę o pomoc.
flowhere

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Za chwilowe włączenie checka podobno odpowiad Zawór EGR
natomiast jesli włancza ci sie przy jezdzie z jednostajną prędkościa podobno Przepływomierz kończy swoje życie taka krąży opinia

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

flowhere pisze:Witam!

Byłem z tym u elektromechanika, który wymienił mi przepływomierz (nic nie dało), a teraz chciał mi wymieniać elektrozawór lub zawór egr.

flowhere
Przepływka wymieniona (czytaj wyżej, czy tam prędzej)

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

tomekkonw pisze:Za chwilowe włączenie checka podobno odpowiad Zawór EGR
natomiast jesli włancza ci sie przy jezdzie z jednostajną prędkościa podobno Przepływomierz kończy swoje życie taka krąży opinia
Ia tak powstaja bajki rozpowszechniane przez osoby nie majace pojecia o mechanice.

flowhere, posprawdzaj wezyki podcisnienia, przeczysc EGR( wykrec go i szczotka z ropa wyczysc go i rozruszaj ten grzybek zeby sobie plynnie chodzil). Powinno wszystko byc okej.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

tomekkonw pisze:Za chwilowe włączenie checka podobno odpowiad Zawór EGR
natomiast jesli włancza ci sie przy jezdzie z jednostajną prędkościa podobno Przepływomierz kończy swoje życie taka krąży opinia
Dobre, hihi :mrgreen:

Zablokowany