Problem z alarmem

focus

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:43
Imię: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: 1.4i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (okolice)

Problem z alarmem

#1

Nieprzeczytany post autor: focus »

Witam!
Mam taki problem z alarmem. Ostatnio zostawiłem samochód na światłach i pech chciał, że głośniczek, który po otwarciu drzwi informuje o włączonych światłach nie zadziałał. Auto stało jakiś czas aż w końcu rozładował się akumulator. Alarm to tak odebrał jakby dodatnia klema od aku była odłączona i syrena zaczęła wyć. Jak tak sobie trochę powyło otwarłem maskę i wyłączyłem alarm przy syrenie przy pomocy kluczyka (nie wiem jaki to typ alarmu, na pilocie pisze "BOXER"). Akumulator był rozładowany więc byłem zmuszony do odpalenia auta "na zapychę" ;) Auto odpaliło, przejechałem się kawałek żeby doładować akumulator no i wszystko działa, auto odpala, tylko alarm jest jakby cały czas wyłączony. Dioda od alarmu w środku w samochodzie świeci się cały czas na zielono kiedy wcześniej świeciła lub migała na czerwono. Wydaje się, że alarm jest jakby wyłączony i należało by go włączyć ponownie (przy syrenie kluczyk jest przekręcony we właściwą stronę - tak jak było wcześniej i alarm był włączony). Po odłączeniu + klemy od aku syrena zaczyna wyć - czyli to wyklucza słabą baterię w syrenie (o ile jest bateria czy coś podobnego - syrena ma własne zasilanie)
Co może być przyczyną? Czy to tylko zdezaktywowanie alarmu i trzeba go tylko włączyć, jeśli tak to jak włączyć taki alarm?

junek

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 19 sty 2007, 8:25
Lokalizacja: Gdynia

#2

Nieprzeczytany post autor: junek »

Poszukaj instrukcji od alarmu - własnie Boxer :), może wszedł ci w tryb serwisowy/się zdezaktywował? A reaguje w ogóle na pilota? Czy całkiem nic? Co do instrukcji, to czy jesteś w stanie stwierdzić dokładniej jaki to alarm? (może odszukać moduł, zobaczyć czy ma jakieś symbole/napisy - w środku też, na płytce, a może poprostu masz jakieś papiery od tego alarmu) czy może jest to wersja wbudowana w syrenkę(wtedy do syrenki dochodzi wiązka kabelków i kostka). Może fotki wrzuć :) Bo tych alarmów kilka było i różne są opcje programowania...

focus

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:43
Imię: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: 1.4i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (okolice)

#3

Nieprzeczytany post autor: focus »

Instrukcji przy zakupie samochodu(używany) nie dostałem ale znalazłem jakąś w internecie.
Zrobiłem parę kroków opisanych w instrukcji i na razie alarm działa.
dzięki junek za pomoc i chęci ;)

Zablokowany