awaria licznika w astraII

Gość

awaria licznika w astraII

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam wszystkich ! mam problem z licznikiem astra II 1999r 2,0 dtl......wskażniki na liczniku oszalały? paliwo i temperatura cetymetr ponad max predkoś często niedziała, a jak działa to zaniza ok 30 km/h obroty zawyżone o ok 600 obrotów? niewiem czy jest to związane z wysoka temperaturą? mam to auto od tygodnia spisywało się super, a tu dzisiaj...? proszę o pomoc jak ktoś wie co sie dzieje ,albo co jest tego przyczyną? z góry dziękuje i Pozdrawiam Wszystkich Wojtek Police :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Regulator napiecia padł?? Byly juz takie przypadki nie pamietam na jakich forach ale tez szalał licznik caly. Juz nie pamietam jaki to uklad LM...- bynajmniej do dostania w sklepie z czesciami elektronicznymi.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

dzisaj coś kombinowałem tylko odłaczenie od akumulatora pomagało ale po 10 min. bledy wracały?

Awatar użytkownika
zero

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 lis 2007, 23:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: zero »

Mój teść ma coś podobnego w swojej Astrze lub może nawet to samo.Kiedy zostawi na słońcu to nic mu nie wyświetlają liczniku nawet wskazówki nie chodzą a ostatnio nawet kontrolki nie działały.Problem się kończy kiedy samochód weźmie ze słońca do cienia na około 15 minut.Z samochodem był już 2x u elektryka a ten twierdził,że gdzieś tam w środku były zimne luty i to naprawił ale widać,że nie.Astra II 20. Diesel.Może ma lub miał ktoś coś podobnego.Sorry,że podpiąłem sie pod temat ale chyba pasują do siebie a szkoda zakładać moim zdaniem nowy.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Wyciagnac licznik, posprawdzac luty, dla pewnosci wymienic ten uklad co pisalem wczesniej (odpowierzialny za stabilizacje napiecia) i zmontowac spowrotem. Najprosciej zlecic elektronikowi jakiemus.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
zero

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 lis 2007, 23:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: zero »

wesoł pisze:Wyciagnac licznik, posprawdzac luty, dla pewnosci wymienic ten uklad co pisalem wczesniej (odpowierzialny za stabilizacje napiecia) i zmontowac spowrotem. Najprosciej zlecic elektronikowi jakiemus.
Jeśli dobrze Cię zrozumiałem w/w regulator znajduje sie w samym liczniku?Może taniej byłoby kupić używany licznik?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

zero pisze: Jeśli dobrze Cię zrozumiałem w/w regulator znajduje sie w samym liczniku?Może taniej byłoby kupić używany licznik?
W liczniku znaczy sie na plytce zeby ktos nie zrozumial ze w ktorym wskazniku predkosci czy obrotka. Nie wiem czy dostaniesz cale liczniki za okolo 10 zl bo tyle kosztuje mniejwiecej ten uklad no i chyba ze 3 minuty lutowania dla niewprawionej reki. Nie licze juz rozbierania i wydostawania licznika z pulpitu.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Darek »

tylko aby się nie okazało że trzeba wymienic piaste z czujnikami :/

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Ale to by tylko predkosciomierz warjowal a dlaczego reszta swiruje?
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Zablokowany