piszczące elektryczne szyby

allen

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wałbrzych
Kontakt:

piszczące elektryczne szyby

#1

Nieprzeczytany post autor: allen »

Witam!!

Ostatnio podczas gorących dni zaczęły mi piszczeć elektryczne szyby. Jak opuszczam szyby to wszystko jest ok... jak podnoszę to tak mniej więcej w połowie skrzypią... do tej pory jak nie było upałów nie było problemów...do tego od strony kierowcy jak szyba jest opuszczona do połowy na nierównościach podczas jazdy tez daje dziwne odgłosy... posiadam wersje 3drzwiową... jaka może być przyczyna??? jak temu zapobiec??...

Marcovip

Astro-maniak
Posty: 155
Rejestracja: 13 wrz 2007, 16:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Marcovip »

tez mam podobnie w mojej asterce wiec dolanczam sie do tematu jak otwieram to dziwne piszeczenie sadze ze to uszczelka trze tak o szybe a gdy mam spuszczone do polowy to slychac w mechanizmie dziwne stuki puki... :-/

Mamanek

V.I.P.
Posty: 978
Rejestracja: 12 mar 2008, 17:02
Imię: Adam
Auto: Opel Astra GSi
Silnik: C20XE+
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Mamanek »

Zdejmijcie Panowie boczki drzwi, zobaczcie, czy cos sie nie poluzowalo, badz pod wplywem temperatuty wypaczylo... Zobaczcie, czy silniczki szyb sie nie poluzowaly, takie swiergotanie, lub puki maga byc wlasnie tym niepokojacym dzwiekiem...
Powodzenia ;)
GSi to odwzajemniona miłość , więc jeśli nie czujesz tej miłości, to błagam Cię!
Zmień samochód!!!


M&M Team

Jarooo

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:36
Imię: Jarosław
Auto: Astra F Cabrio
Silnik: C20NE
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Nieprzeczytany post autor: Jarooo »

Marcovip, jeżeli słyszysz w mechanizmie dziwne stuki to niestety musisz liczyć się z tym, że mechanizm będziesz musiał wymienić.
Może to nie być coś poważnego, więc na początku polecałbym ściągnięcie tapicerki z drzwi, i dokładne sprawdzenie co jest przyczyną. Zacznijcie od tego co napisał kolega Mamanek.
Mechanika, elektronika samochodowa Bydgoszcz. 662 292 520

Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae.

Awatar użytkownika
sioker

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 06 cze 2008, 18:53
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: sioker »

Panowie to jest prowadnica trzeba rozkręcić tapicerke od drzwi spuścić szybe na dół i od góry nalać oleju na prowadnica po której chodzi szyba. Miałem taki sam obiaw poszmarowałem jom i juz nie piszczy.

allen

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wałbrzych
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: allen »

sioker, dzięki za odpowiedź. Jak będę miał czas w weekend to to zrobię i dam znać czy u mnie pomogło...

Zablokowany