Zamek centralny

Awatar użytkownika
adamsvip

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2007, 17:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Zamek centralny

#1

Nieprzeczytany post autor: adamsvip »

Założyłem temat ponieważ nie widziałem takiego samego problemu, są podobne ale nie takie. Proszę o nie usuwanie tematu.

Na początku nie działał mi centralny zamek, jak próbowałem go uruchomić, brzęczał sterownik centralnego zamka (ten w słupku bocznym przy nogach kierowcy), po rozebraniu go zauważyłem że 1 lut na układzie scalonym nie trzyma (rys 4), przylutowałem go. Centralny zaczął działać - ale:

za pomocą kluczyka centralny: zamykanie, otwieranie działa ale jak przeklucze 2 razy

za pomocą pilota: działa tylko zamykanie samochodu, otwieranie już nie.

Domyślam się że uszkodzony jest sterownik zamka centralnego, dobrze myślę?

Ile może kosztować ten sterownik i gdzie go mogę kupić?

Opel Astra 1.4 1997, centralny zamek + alarm.

, kupiłem sterownik zamka centralnego - rys 1, ale wygląda na to że mam jakiś inny zamontowany w samochodzie.

Zakupiony sterownik:
Obrazek

Sterownik jaki mam w samochodzie:

Obrazek

Wnętrze sterownika:

Obrazek

Druga strona, żółtą strzałką zaznaczyłem gdzie zlutowałem:

Obrazek

No i pilot jaki mam od autoalarmu oraz centralnego zamka.

Obrazek
3 na 10 polaków żyje w stresie a pozostałych 7 w Londynie...

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

seryjną centralke zostaw w spokoju kup najprostszy sterownik do centrala na allegro masz ich pełno i zamontuj zdjecia sa na forum co gdzie i jak




pozdro.................

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#3

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

Ten centralny co masz wygląda mi na dokładany. Rozbierz sobie drzwi kierowcy i sprawdź. Jeżeli są uniwersalne siłowniki to przyczyna twojego podwójnego przekluczania może być niewłaściwe wyregulowanie siłownika, a co do otwierania z pilota to prawdopodobnie brak impulsu z alarmu występuje, co może być spowodowane rozłączenie się przewodów lub awarią alarmu. Za sterowanie odpowiadają przewody biały i brązowy, po podaniu na nie masy zamek powinien się zamknąć lub otworzyć w zależności do którego kabelka ją podamy.

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam. Pozwole sie przyłączyć do dyskusji ale z prośbą o pomoc. Posiadam ASTRĘ F 1,6 Cabrio 1995rok. Autko wyposażone jest w centralny zamek i alarm fabryczne. Poprzedni właściciel wymontował sterownik centralnego i zamontował inny(nieoryginalny). Stąd mój problem. Nie działa mi terez zamykanie z kluczyka i alarm (z pilota niefabrycznego samochód się zamyka), a pytanie to jaki sterownik centralnego zamontować oczywiście mówię o fabrycznym sterowniku. Czy ktoś może ma taki samochodzik z tym fabrycznym wyposażeniem i jest w stanie mi pomóc podając mi oznaczenie na seryjnym sterowniku. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

PawełTM

Astro-maniak
Posty: 232
Rejestracja: 16 lis 2007, 12:33
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: PawełTM »

sztaba2,
powiedz mi jedno po ci fabryczny sterownik i pilot jak wszytsko ci działa na dokładanym sterowniku prawie wszyscy dokładaja sterownik nie orginalny jak jest central a nie ma pilota orginalnego jak ci nie działa zamykanie z klucza to moze byc walniety steownik lub cos jest zle podpiete jak cos to zagadaj na priv bo tematow na temat centrala bylo juz troche i szkoda smiecic

pozdro........

Zablokowany