kontrolka ładowania...

gawor06

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2008, 10:32
Imię: Kuba
Auto: fka Andzi i E39
Silnik: c25xe i m52b28
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

kontrolka ładowania...

#1

Nieprzeczytany post autor: gawor06 »

witam! mam problem... jade sobie dziś moim bolidem (opel astra f kombi 93 r.) i jest ok skręcam w ulicę do domu spoglądam na zegary a tu widze kontrolka ładowania... myśle sobie może pasek się ślizga, ale przygazowuje a tu kontrolka razem ze wzrostem obrotów silnika zaczyna świecić coraz mocniej... no to wciskam pedał bardziej a kontrolka zaświeciła tak mocno jakby chciała wyskoczyć... dojechałem, zgasiłem, odczekałem, odpalam, kontrolka caly czas świeci ale już w momencie wciśnięcia gazu nie rozjaśnia się tylko świeci normalnie cały czas... następnie odłączyłem aku, podłączyłem z powrotem próbuje odpalić a tu jakieś zwarcie albo coś bo słychać tylko "trrrrrr" i obrotomierz do góry idze a silnik głuchy... odczekałem moment próbuje odpalić i zaskoczył ale kontrolka nadal jest... a oprócz tego jak już udało się zapalić chciałem zrobić rundke do okoła bloków, ale cały czas pali mi się kontrolka od ładowania i taka jak od ręcznego tylko nie z "P" w środu a z "!"... co to może być??? proszę o pomoc...

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Kontrolka (!) może się świecić jak masz mało płynu hamulcowego.

Co do kontrolki ładowania, jeśli masz woltomierz sprawdź jakie napięcie jest na aku przy pracującym silniku (u mnie to jest około 14V).

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

gawor06

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2008, 10:32
Imię: Kuba
Auto: fka Andzi i E39
Silnik: c25xe i m52b28
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: gawor06 »

tak na wyłączonym silniku mam 11.6 jak odpale i przygazuje mam 11.7.. to już wiadomo ze coś z ładowaniem... płynu hamulcowego mm maximum... a mam pytanie czy od tego że nie ma odpowiedniego ładowania może świrować abs i dlatego wyświetla się ta kontrolka??? auto hamuje normalnie...

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

Sprawdż ładowanie prosto na altku,jeżeli będzie takie samo ,to wymień regulator w alternatorze.

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

A jeszcze przed wymiana sprawdź, czy masa na alternatorze jest.
Niektóre silniki maja osobna mase na alternator.

Zablokowany