problem z kontrolką ładowania

Awatar użytkownika
krasak

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2008, 18:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrołęka/Łomża
Kontakt:

problem z kontrolką ładowania

#1

Nieprzeczytany post autor: krasak »

Witam. Wczoraj podczas jazdy zapaliły mi się kontrolka od ładowania i kontrolka znajdująca sie obok lampki hamulca ręcznego ze znaczkiem"i", i po przejechaniu około 300 400 metrów powoli zgasły. Jak wróciłem do domu i zgasiłem silnik to zapaliła się kontrolka od ładowania mimo wyłączonego zapłonu. Jak włączam zapłon to ona się nie zapala tylko jak wyłączę to świeci, a ta druga wcale teraz nie świeci. I niema ładowania. Jaka może być przyczyna? Posiadam Astrę F 1992r. 1.6 8V.

gumiak

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:33
Imię: Przemek
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowa/Kielce
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: gumiak »

Hej. Znaczy że teraz wogóle nie ładuje Ci akumulatora? Jest wzbudzenie czy nie (zapala czy nie). Mię się wydaje że to coś z alternatorem (diody albo regulator napięcia). Osobiście doradzam wizytę w jakimkolwiek warsztacie, albo samemu sprawdź jakie napięcie daje regulator napięcia (w alternatorze) po zapaleniu, po włączeniu świateł itp. Mój dawał dwakroć ponad normę i mi w końcu popaliło trochę rzeczy... Powodzenia
Moja AstrA --> [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
krasak

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 02 mar 2008, 18:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrołęka/Łomża
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: krasak »

Pojechałem do brata i wymieniliśmy alternator na inny i wszystko jest p porządku. Ale jak wracałem do domu to mi się zagotował, termostat się nie otwiera chyba bo wskazówka od temperatury poszła na samą górę a chłodnica zimna.

Zablokowany