[Astra G] Wskaźniki opadają podczas jazdy / zapala się ABS

Gość

[Astra G] Wskaźniki opadają podczas jazdy / zapala się ABS

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam!
W mojej Astrze 1999 D w momencie odpalania silnika wskazówki wskaźników schodzą poniżej zera po zaskoczeniu silnika wszystko wraca do normy. Czy ktoś miał taki przypadek?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 sty 2009, 21:03 przez Gość, łącznie zmieniany 5 razy.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

sprawdz miernikiem jakie napiecie masz na aku. w momencie krecenia rozrusznikiem. oczysc klemy i slupki . wyglada na to ze masz duzy spadek napiecia podczas rozruchu .zanim zaczniesz cokolwiek robic to sprawdz jakie masz napiecie na aku na wyl silniku .podaj jakie nap .na aku na wyl.silniku jakie, w trakcie rozruchu .przyczyna moze byc banalna np.slaba masa .skontroluj napiecie ladowania i podaj .
marpas 1954

Awatar użytkownika
pierwi

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2008, 20:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pierwi »

witam,
przyznam że miałem dokładnie ten sam problem. następnego dnia tuż po zakupie astry II chciałem odpalić. była lekka mżawka, samochód stał na polu. Po włączeniu zapłonu nie zapaliła się żadna kontrolka, wskazówki zegarów zaczęły ciągnąć w dół przez chwilę. Ale przekręciłem kluczyk do pozycji zapalania silnika, i ten zapalił. Po krótkiej jeździe wyłączyłem silnik i powtórzyłem operację zapalania, ale na szczęście problem już się więcej nie powtórzył. Też nie wiem z czym to może być związane. Być może jest to rzeczywiście związane z niskim napięciem na akumulatorze.
Dodam jeszcze, że wskazówki zachowują się dokładnie tak samo gdy tablice zegarów wyjmiesz ze złącza(czytaj odłączysz od zasilania), i włożysz ponownie.

pozdrawiam

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Mój problem wygląda następująco , do dzisiejszego popołudnia wszystko było ok, przejechałem trasę 80km pojechałem na uczelnię wróciłem i wszystko grało. Jadąc na kolejne zajęcia samochód mi trochę zgłupiał a dokładniej elektryka chyba.
Wyłączyło mi się radio i jednocześnie wskazówki od wszystkich zegarów (obrotomierz, prędkościomierz, wskaźnik paliwa) zaczęły drgać i zjechały do poziomu 0 mimo, że jechałem ok 60km/h , równocześnie zapaliła się kontrolka ABS-u. Po ok 3-4 sec radio znowu się włączyło i wskazania zegarów wróciły do normy, zdarzyło się tak dzisiaj już chyba 3 razy, raz stojąc na światłach, wyłączyło się radio wskazówki drgnęły i opadła tylko od paliwa a na podłodze , całym samochodzie nawet poczułem wtedy takie ... jakby uderzenie basu, jednokrotne, po czym po kilku sec znowu wszystko wróciło do normy.
Nie odczułem w tym czasie, żadnych problemów z jazdą, samochód jeżeli jechał to nie zwalnia, nie szarpał wszystko było ok.

Czy winna może tu być czujnik ABS ?? Przypaliłem tylne klocki jakiś czas temu i w poniedziałek co prawda nie mocno ale trochę na śliskim parkingu mnie poniosło i walnąłem prawym kołem w oblodzony i ośnieżony krawężnik.

Ewentualnie, może coś z aku się dzieje, już raz mi się rozładował i swoje latka ma (6-7) albo jakieś zwarcie gdzieś się robi.

Chociaż tak bardziej w stronę tych czujników ABS bym się skłaniał jednak nie mam pewności.
Pomóżta obywatele :]

makaveliusz

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 30 paź 2008, 19:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: makaveliusz »

To że sie zapala kontrolka od Absu to nie koniecznie znaczy ze to ABS . Ona się rownież często zapala jak akumulator dochodzi zywota . Wez miernik do ręki i sprawdz jakie masz napięcie na aku . ale 6-7 lat to raczej trup .

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

W pierwszej chwili też tak pomyślałem, że aku zdycha, dobre jest to, że działo się tak tylko ze 2 dni a teraz wszystko gra , zero problemów.

Zablokowany