Brak swiatla w podsufitce i bagazniku

pawelk

Brak swiatla w podsufitce i bagazniku

#1

Nieprzeczytany post autor: pawelk »

Witam
Mam astre F htb 96. Jak ja kupilem swiatla juz nie bylo. Pomyslalem ze zarowki winne albo bezpieczniki. No niestety jest inaczej. Bezpieczniki sa OK, zarowki tez.
W podsufitce nie ma ani plusa ani masy. Wiem bo bralem ze schowka gdzie wszystko dziala. Czujniki w drzwiach sa dobre bo mi piszczy jak otworze drzwi bez kluczyka w stacyjce z zapalonymi swiatlami. Jesli chodzi o bagaznik to nie ma plusa. Wzialem plus ze schowka, podlaczylem i dziala. Jak nacisne czujnik w klapie to gasnie swiatlo czyli jest OK. Teraz takie moje pytania.
1)Gdzie mogly peknac plusy od schowka i podsufitki przy ewentualnym dzwonie? gdzie one sa jeszcze razem polaczone?
2)Jak Wy byscie dalej sprawdzali instalacje. Nie znam sie za dobrze ale kombinuje non stop:). Dzisiaj rozkrecam lewa strone bagaznika, tam gdzie jest antena. Dla pewnosci sprawdze wzrokowo kable, albo jesli sie bedzie dalo to sprawdze probowka.
3) Razem z DIO wyjelismy przelacznik swiatel, sprawdzalismy probowka. Schematu nie mamy ale na jednym styku probowka swiecila slabiej. Czy to normalne? Moze to od swiatel mijania a wiecej na dlugich jest???
Dzieki za pomoc

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

ja miałem ten sam problem, niby wszytko ok a jednak skończyło się na poprowadzeniu nowego kabla plusowego

pawelk

#3

Nieprzeczytany post autor: pawelk »

Po napisaniu wczorajszego posta poszedlem dalej rozbierac samochod. Obejrzalem bagaznik, wszystko OK, skrecilem. Odkrecilem listwe podlogowa kolo lewych tylnich drzwi. Tam tez wszystko OK. Dzisiaj rozbieram poraz kolejny przod kierowcy. Wczoraj wieczorem zabralem sie za wlacznik swiatel mijania i pozycyjnych. Myslalem ze dostane zawalu jak otworzylem puszke i wylecialy mi blaszki i sprezynka z kulkami:D. Nie mialem pojecia jak to zlozyc. Bylem nastawiony na nowy zestaw:D. Ale kolega mi pomogl. Najciezej bylo wlozyc ta sprezyne z kulkami. Reszta w miare logicznie ale jak sie patrzy jak ktos to sklada:).
Czekam dalej na propozyjce.

Usunięty użytkownik 5195

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Ja wymieniałem kable plusowe, podobnie jak poprzednik, też nie miałem oświetlenia po zakupie...
A co do tych kuleczek i sprężynki to racja... Przechlapane... Też miałem okazję przez to przechodzić....

pawelk

#5

Nieprzeczytany post autor: pawelk »

dzisiaj zrobilem podswietlenie konsoli srodkowej, okolo godzinki ale jest git. Zrobilem biale diody. A MID czy tam TID na niebieskie:). Teraz tylko zostalo to podswietlenie podsufitki i bedzie git. Nie jestem przekonany do nowej instalacji ale coz, jak nie ma wyjscia to robie:D

[ Dodano: 2008-07-12, 20:58 ]
O kurde, w koncu sie udalo. Kable byly przeciete prawie pod fotelem kierowcy. Wszystko posprawdzalem, zaizolowalem i dziala :D Temat do usuniecia:)

Zablokowany