nie chciał odpalac :)

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

nie chciał odpalac :)

#1

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

Witam
przydażyła mi sie niezła przygoda...mianowicie odpaliłem samochod przejechałem ok 60 kilometrów ...zatrzymałem sie na zajeździe ponieważ pasażer miał potrzeby ... zgasiłem silnik i pojawiły sie problemy.... chce odpalic samochod przekrecam kluczyk w stacyjce zeby właczyc zapłon a tam nic sie nie dzieje .... zadnej kontrolki .... mowie przekrece dalej moze bezpiecznik od deski trzasnoł a samochod odpali .... przekrecam kluczyk a tu nic i jak puściłem zeby sobie odpił (tak jak bym go normalnie odpalał) pojawiły sie kontrolki na desce ... no to mowie jeszcze raz ... przekrecam dalej i wszystko gaśnie... jak sie cosnie kluczyk to sie świeca .... no to zaczynam sprawdzac ..... pierwszy poszedł akus ... lekkie zwarcie trzepie jak głupi czyli jest dobry .... no to lece w rozrusznik bo wiadomo kabelki lubia przyśniedziec :) oczyściłem dalej nic.... z akumulatora na krótko podpiełem sie zeby dostał prąd na zapłon i wsunełem kostke na cewke z tym kablem.. i dalej nic .... zadzwoniłem zeby mnie ściagneli.... ale pomyślałem ze pociagne go kawałek i jak mam właczony zapłon to powinien odpalic .... i tez odpalił ... tylko ze jak go zgasiłem to znow to samo.... zajechałem podenerwowany do domu wysadziłem kogo miałem ...jade na warsztat i sie okazało ze poszłą kostka od stacyjki ... oczywiście zebym mogl normalnie sie poruszac przymocowałem sobie kabelek i odpalał na tak zwane KABELKI :)

działo sie to wszystko w astrze F ... koszt nowej kostki od daewo nexia(w sklepie odrazu powiedzieli ze maja takie jak opel) orginał (podobno) 39zł i wystarczy tylko zdjac dolny plastik od osłony kierownicy malutki płaskim śrugokręcikiem wykrecic 2 polce trzymajace ta kostke i po kłopocie
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja mam taką kostkę w schowku na zapas :D płaciłem za nią 20zł w intercarsie

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

ja mam w zapasie lezec kawałek kabelka :)
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

hehe ta ojciec mi raz kostke rozwalił, to byla skręcona na drut miedziany :m hehe śmiesznie wyglądało ;)
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany