jak wkodowac orginalny kluczyk do opla

Gość

jak wkodowac orginalny kluczyk do opla

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

jak wkodowac orginalny kluczyk do opla by ponownie zamyk centrany zamek zdalnie

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

zaspany byłeś chyba jak to pisałeś :D

chodzi o to że masz stary kluczyk ale przestał w nim działać centralny? Jak tak to wsiądź do samochodu, zamknij drzwi, włóż kluczyk do stacyjki i przekręć na zapłon, po tym jak to zrobisz naciśnij któryś z przycisków na pilocie - drzwi powinny się zamknąć i otworzyć co jest potwierdzeniem zakodowania kluczyka

Awatar użytkownika
Asap

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraszewice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Asap »

Witam!
Odświeżę temat bo mam podobny problem.
Próbowałem też wkodować kluczyk (jak w instrukcji).Bez efektu.Kontrolka w kluczyku nie miga tylko pali się ciągle kilka sekund i gaśnie.
Dzięki

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Darek »

Asap, ale tak jak napisał JOszi, to jest najlepszy sposób

sam skorzystałem z tej radyi jest oik

Awatar użytkownika
Asap

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraszewice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Asap »

I tak właśnie robiąc nic się nie dzieje.Jeszcze niedawno działało i kontrolka w kluczyku migotała,teraz nie otwiera i świeci ciągle ok.5 sekund.Centralny ręcznie działa.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Rozbierz wyciagnij baterie na kilk aminut. Popraw luty lutownica a jesli poprawiales to moz egdzies sie zwarly dwa razem (potrzebnajest kalafonia- ladnie oddziela polaczenia). Po tym poskladaj i jeszcze raz aktywacja pilota.

Jeszcze mi sie przypomnialo z eostatnio mialem tez naprawiac pilota kolesiowi a okazalo sie ze bezpiecznik byl przepalony- tez posprawdzaj.

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Ja dostałem z autem tylko jeden kluczyc:/ jeśli kupie sobie pilota i dorobię kluczyk i zastosuję się do instrukcji Josi-ego to zaprogramuję mi się razem z imobilajzerem czy tylko z alarmem?
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

MlodySZalony pisze:Ja dostałem z autem tylko jeden kluczyc:/ jeśli kupie sobie pilota i dorobię kluczyk i zastosuję się do instrukcji Josi-ego to zaprogramuję mi się razem z imobilajzerem czy tylko z alarmem?
Z niczym sie nie zaprogramuje. Procedura ktora sie wykonuje co podawaja na forum to aktywacja czy synchronizacja. Dolozenie kluczyka to tylko techem2 w aso ale trzeba miec kod car pass.

MlodySZalony

Astro-maniak
Posty: 621
Rejestracja: 24 cze 2008, 22:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: MlodySZalony »

Z skąd mogę wziąć ten kod? do auta dostałem książkę serwisową coś tam o złomowaniu i umowę.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Do auta powinna byc taka karteczka wiekosci karty do bankomatu i bedzie pisac na niej "car pass" a podspodem beda kody do radia , zmieniarki, kod grota, kod immo. Jesli tego niemasz to zadnego kluczyka z pilotem i z pastylka immo nie dorobisz- czyli zrobisz tylko grot do otwierania zamkow a auta nie odpalisz. Kod car pass mozna odzyskac w ASO za jakies 100-150 zl i potem dorabiasz grot ( gdziekolwiek) Pastylke immo doprogramowujesz ( programuje sie nie pastylke tylko komp auta do danej pastylki- zeby ja wykrywalo) ale wejscie do programu wymaga podania kodu z car passa. Sprzet potrzebny do doprogramowania ma ASO. Doprogramuja tez do auta pilota radiowego( moze byc od innego opla astry czy viki B). Koszt calego kluczyka wtedy zamyka sie od okolo 350 do 500 600 zl. Innnego wyjscia nie ma no chyba ze pastylke wyciagniesz z kluczyka jedynego co masz i zamontujesz w poblizu stacyjki a dorobisz sam grot a centralny zrobis zna innej centralce ktora zakupisz na allegro ( oczewiscie juz nie firmowa- nie oplowską). Wtedy koszt to jakies 100 zl centralka z pilotami dwoma + jakies 30 zl sam grot kluczyk dorobiony w punkcie dorabiania kluczy.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Zablokowany