3 urządzenia na raz...CB+Lodówka samochodowa+NAwigacja GPS

PiotrekAW

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2007, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

3 urządzenia na raz...CB+Lodówka samochodowa+NAwigacja GPS

#1

Nieprzeczytany post autor: PiotrekAW »

Mam pytanie koledzy.Wybieram sie na wakacje(1400 km),potrzebuje podpiąć do jednego gniazdka samochodowego(zapalniczki)trzy urządzenia,tj CB+Nawigacja GPS+Lodówka samochodowa za pomocą,"rozdzielacza",tzn do zapalniczki dołączam kolanko z trzema wyjsciami

coś takiego tylko ja mam 3 wyjscia [External Link Removed for Guests]

I teraz pytanie,jeśli podepne naraz trzy urządzenia do tego rozdzielacza nie spowoduje to np.stopienia kabli,czy zużycia akumulatora(prawie nowy)?Napewno na krótkich postojach rozdzielacz bym wyciągał bo podobno lodówka baaardzo dużo prądu bierze

Wiem,że dla niektórych to głupi temat :/ ale chciałbym sie dowiedzieć.Dziekuje

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

W sumie to bardziej bałbym sie o stacyjke (kostke plastikowa ze stykami) niz o stopienie kabli. Wlasnie miedzy innymi od takiego wlasnie nadmiernego poboru pradu one siadaja. Ja tam zawsze przerabiam zapalniczke zeby bylo napiecie caly czas a nie po przekreceniu stacyjki. w Zasadzie to mozesz sobie mniejwiecej obliczyc czy bedzi eokej jak posumujesz moc pobierana z tych wszystkich urządzeń bo zapalniczka ma cos kolo 140-160 wat max. Sa czasami w autach montowane obok drugie zapalniczki specjalnie pod CB z wiekszym poborem pradu i stalym napieciem 200 wat( np citroen jumper).
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

PiotrekAW

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2007, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: PiotrekAW »

Dzięki wesoł,myśle,a raczej wiem napewno,że zrezygnuje z nawigacji bo jedziemy na 4 auta.Myślisz ze lodówka i CB nie sprawi problemu?Pytam bo akurat Twoje wypowiedzi na tym forum zawsze mnie pozytywnie zaskakują,pozdrawiam :|

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

PiotrekAW pisze:Pytam bo akurat Twoje wypowiedzi na tym forum zawsze mnie pozytywnie zaskakują
hehe, dzieki.


Zalezy od lodowki i takjak pisalem wczesniej od jej poboru pradu. Co do CB to zalezy czy uzywasz raczej do nasluchy czy ktos z pasazerow nie bedzie caly czas nawlekał bo wtedy jest dość spory pobor pradu. Wydaje mi sie osobiscie ze powinno byc okej ale jak juz mowielem, nie podoba mi sie ze takie elementy jak zapalniczka podswietlanie schowka radio czy nawet wiatrak nawiewu jest zsialny plusem po stacyjce. Jeszcze jedno bo to tez ma znaczenie- czy te wszytskie gadzety bedziesz mial podpiete caly czas do tej zapalniczki bo przy przekrecaniu kluczyka w stacyjce to moze cakiem niezle wypalac styki w niej. Jak juz to najpierw odpal auto a potem wpinaj ten rozgałeżnik do zapalniczki. Navi nie musisz odpinac bo ona w zasadzie to bedzie ciagla najmniej pradu.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

PiotrekAW

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2007, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: PiotrekAW »

Oczywiscie ze najpierw zapale auto potem wtyk do gniazdka zapalniczki.Co do lodówki pisze że to samochodowa,musze poszperać jaki duży ma pobór prądu,a radio będzie tylko pomagało,nie bedzie głupiego gadania :) Lece do pracy,odezwe sie wieczorkiem,dzieki Wesoł

tomek24

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 01 lip 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: tomek24 »

Kolego po pierwsze CB pod AKU a nie zapalniczke!

Bedziesz szumial jak niewiem z zapalniczki.
Dlatego zaleca sie pod aku bezposrednio podlaczyc.

A reszte nawigacja i lodowka spokojnie poleci z zapalniczki.
Pozdrawiam

[External Link Removed for Guests]

PiotrekAW

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2007, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: PiotrekAW »

Nie do końca Tomek24.Jeżdze busikiem jako dostawca,sprzęt CB to PRESIDENT HARRY II+antena CB Lemm AT-71(na osobówke pójdzie magnes,w busiku rynienka)i powiem Ci,jestem baaardzo zadowolony,kolega ma prawie identyczny sprzęt CB tylko że jego radio to PRESIDENT JOHNY II,antena przymocowana na stałe,podpięte do akumulatora i prawie różnicy nie widać,powaga!Ale dzięki za porade ;)

Dowiedziałem sie Wesoł od elektronika samochodowego,że jeśli podepne lodówe+CB do zapalniczki za pomocą tej rozdzielki co mówiłem,nie powinno być żadnego problemu,zawsze występuje jakieś zagrożenie,ale mówi żeby sie nie przejmować bardzo.Polecił,tak jak Ty mi doradzałeś,żeby najpierw włączyć samochód,potem rozdzielke do wtyczki zapalniczki.Wszystko wyjdzie w "praniu",ale dziękuje Wam bardzo,pozdrawiam

Wunsch

#8

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

PiotrekAW Ja zwykle mam podpiętą nawigację, cb i ładowarkę do telefonu. Mam rozdzielacz na 4 gniazda. Jeżdzę tak już któryś miesiąc i jest w porządku.

PiotrekAW

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 wrz 2007, 17:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: PiotrekAW »

Dzieki Wunsch,pozostane jednak tylko przy tej lodówce i CB,w sumie nawigacja może byłaby potrzebna,ale jedziemy na 4 auta w tym dwóch kierowców,ma nawigacje.Nie ma sensu sie "zagracać" chyba ;) ,ale wielkie dzieki,powodzonka

Wunsch

#10

Nieprzeczytany post autor: Wunsch »

PiotrekAW udanego wyjazdu :m

Zablokowany