[Astra F] Halogeny przeciwmgielne - nieseryjne

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

[Astra F] Halogeny przeciwmgielne - nieseryjne

#1

Nieprzeczytany post autor: morieris »

Witam :) Zwracam się z prośbą o pomoc w objaśnienia jak zamontować halogeny - chodzi o instalację elektryczną zakładając ze nie mam żadnej instalacji pod halogeny.
Wyglądają one tak:
Obrazek

Z tego co czytałem na forum jakiegoś innego klubu, to potrzebuje

-halogenów (mam)
-kabli (mam)
-przekaźnika ( nie mam i nie wiem ocb)
-włącznika (mam - ale wygląda jak włącznik lampki nocnej wyprodukowanej w NRD ... )

Czy mógłby ktoś poratować jakimiś schematami? albo rozrysować to jakoś...


Druga sprawa... zakładając ze mam instalacje pod halogeny:

Na desce rozdzielczej mam obok włącznika świateł przeciwmgielnych tylnych, zaślepkę w którą jest wmontowana dioda od alarmu. Wyciągnąłem ta zaślepkę i włącznik przeciwmgielnych tylnych i okazało się ze pod zaślepka jest takie samo wejście jak pod przełącznikiem. Czy to może oznaczać ze mam instalacje? Gdzie szukać przekaźnika? czy jest on wbudowany we włącznik świateł który musiałbym dokupić?! czy dobrze rozumiem ze jeśli są wtyczki w okolicy zderzaka to wystarczy dokupić włącznik i podpiąć halogeny pod wtyczki?

Wiem ze trochę zamieszałem, ale będę wdzięczny za każda pomoc i sugestię ... chociaż zawsze mogę połączyć je do akumulatora i podciągnąć włącznik do kabiny...


Poprawiłem tytuł i ort.
Thomas87
Ostatnio zmieniony 03 lut 2009, 0:10 przez morieris, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

morieris, Postaram sie poratować :D

instalacja pod halogeny powinna być bo ładowali "standardzik" ale jak to jest ?? Poprostu połóż sie pod auto z boku tam gdzie powinien być halogej i szukaj luźnych wtyczek ( takich jak do czyjnika temperatury )

Co do włącznika, to jest tam "standard" wystarczy kupić taki włącznik chyba 20 zł ( allegro ) wkładasz i gotowe ( oczywiscie do przednich i tylnych są inne :P zebyś sie nie pomylił, bo są zabezpieczenia ze ich odwrotnie ie włożysz jak dobrze pamiętam )
No i przekaźnik, ale gdzie on jest to nie wiem :m nie byl mi potrzebny jak na razie :)

Jeżeli bys nie miał instalki ( w co śmie powątpiewać ) To musisz mieć przekaźnik o odpowiedniej mocy ( albo dwa ) no i bezpiecznik.

1. bieżesz zasilanie ( moze być z skrzynki bezpieczników ) prowadzisz je przez włącznik, dalej przez przekaźnik i do akumulatora ( albo znowu do skrzynki )
2. kabel z akumulatora ciągniesz do przekaźnika, po drodze dajac bezpiecznik, dalej za przekaźnikiem do halogenow i spowrotem do akumulatora ( zamknięcie obiegu )

Gdzie + gdzie - to nie wiem bo sie na tym dobrze nie znam, ale raczej nie ma znaczenia a opis jak podłączyć pezpiecznik, jest często na samym pezpieczniku pokazany ( u mnie zniknoł nie wiem czemu ).


Przekaźnik jest po to aby nie popalić styków, ale tak sie zastanawiam ze w astrze chyba nie ma przekaźnika :D. Jeżeli masz odpowiednio wytrzymały włacznik, to mozesz zarobić instalacje prosciej.

kabel z kostki bezpieczników ( oczywiscie pod jakimś bezpiecznikiem odpowiednim ) -> przełącznik -> halogeny -> aku

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#3

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

1. [External Link Removed for Guests]
2. [External Link Removed for Guests]
tutaj powinno być wszystko opisane.

skoro masz wtyczkę do halogenów to sporo pracy zaoszczędzone ale przed Tobą jeszcze kupa roboty. Prawdopodobnie masz instalacje od przełącznika do skrzynki bezpieczników. Czyli potrzebujesz przekaźnik(wkładany w skrzynkę bezpieczników 4 gniazdo w 1 poziomym rzędzie) i na tym kończy się przyjemna część(czyli wkładanie :P). Teraz trzeba pociągnąć + od bezpieczników aż do przedniego zderzaka, a masę znaleźć na karoserii. Teoretycznie powinno działać ale...
SAAB, born from jets, killed by assholes

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: morieris »

Cobrettii pisze:instalacja pod halogeny powinna być bo ładowali "standardzik" ale jak to jest ??
Hehe no wlasnie z moja Astra to nigdy nic nie wiadomo .. tak jak podobno standartem było ze po 94 roku tylne kanapy miały zaczepy na szyny zagłówków ;] moja jest z 95 r i nie ma ;] Ale to taka dygresja, jutro postaram sie zajrzeć pod sukienkę :mrgreen:
Cobrettii pisze:No i przekaźnik, ale gdzie on jest to nie wiem
Poszukam w Sam Naprawiam :) moze cos mądrego tam znajde :]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#5

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

aha bezpiecznik halogenów to nr 17 ale różnie z tymi numerami było najlepiej patrzeć po znaczkach na zaślepce.
SAAB, born from jets, killed by assholes

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: morieris »

Znalazłem ze przekażnik powinien byc w skrzynce bezpieczników (b4) :) jutro rozpoczne poszukiwania :)
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

morieris pisze:jak zamontować halogeny -
Podepnę się.... jeśli nie macie oryginalnych halogenów w zderzaku to co wtedy... :?: :?:
1[External Link Removed for Guests]
2[External Link Removed for Guests]
Które wybralibyście :?: Pozdro..

[ Dodano: 2008-08-31, 13:53 ]
A może jeszcze inne..np. owalne :?:

asterixs

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Debe Wielkie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: asterixs »

kolego morieris dobry temacik mam zamiar montowac halogeny ale mysle o owalnych montaz w zderzaku tam sa takie kratki (chcialem dac siatke tuningowa)ale sie powstrzymam bo wpierw halogeny:)) pozdr...

[ Dodano: 2008-08-31, 19:58 ]
myslalem tez aby podlaczyc halogeny pod wlacznik tylnich przeciwmgielnych?!! nie wiem czy tak mozna chodzi o przepisy

[ Dodano: 2008-08-31, 19:59 ]
a gdzie przekaznik montowac
była Astra F jest Vectra B..
ale nadal mam sentyment do astry choc jezdze Vectra

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

asterixs pisze:mysle o owalnych montaz w zderzaku
Dokładnie :!: :!: Wymarzone miejsce i są takie co tam wejdą... wysokość ok. 4 cm...
asterixs pisze:podlaczyc halogeny pod wlacznik tylnich przeciwmgielnych
Nie , nie można, bo halogeny przednie włącza się w innych warunkach niż tylne(są rozbieżności w przepisach) i chyba kontrolka do przednich ma być zielona(tył pomarańcz)....Jak znajdę szczegóły to podam :lol: Pozdro...

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

dodam ze przekaznik od halogenów jest ten sam co w astrze II, czy w III to nie wiem :)

i siedzi w skrzynce z bezpiecznikami jak to juz zostało napisane w górnej czesci, tam gdzie te duze przekazniki, mniej wiecej po srodku.

tak naprawde jak ma sie instalacje (czyt. wiazke do włącznika w rodku[widac jak sie wyciągnie zaslepke], kable do halogenów przy zderzaku) to wystarczy dokupic halogeny wg ceny za ile znajdziecie, przekaznik w byle jakim sklepie motoryzacyjnym, napewno taniej niz z allegro z przesyłką no i włacznik, ja kupiłem na szrocie za 10zł.

w sumie montaż wszystkiego trawa max 30min, najwiecej zabawy jest z przykreceniem halogenów bo ciezki dostęp, chyba ze ktoś ma chude rece lub checi by sciągnąc zderzak:)


pzdr i powodzenia w modach :)
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

Zablokowany