Niedziała obrotomierz w astrrze f

Awatar użytkownika
luki1981

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

Niedziała obrotomierz w astrrze f

#1

Nieprzeczytany post autor: luki1981 »

Witam jakiś czas temu nabyłem astre 1,7 TD (ISUZU) z 96r.no i niestety nie działa obrotomierz
sprawdzałem bezpieczniki są oki,alternator tez jest ok nie wiem co mam dalej robić czego szukać,pomóżcie. :cry:

zigi105

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 03 lip 2008, 19:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: zigi105 »

ja mam podobny problem tyle że u mnie obroty silnika mi zawyża bo na wolnych obrotach przy rozgrzanym silniku jest koło 1200 a powinno być z 900 max i dodam jeszcze że prędkościomierz też zawyża o około 15-20 km/h ( było mierzone z innymi autami)a silnik mam 1.7 td (nie isuzu) lekko powypadkowe

nazzgool

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwie 2007, 10:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: PRZASNYSZ
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: nazzgool »

Jeśli kabelek do obrotomierza nie jest nigdzie uszkodzony to powinieneś mieć na nim napięcie, obrotomierz jest "sterowany" prosto z mostka alternatora. Możliwe że miałeś w altku grzebane i zapomnieli podpiąć, albo padają zegary... tak czy siak nieciekawie.

zigi105

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 03 lip 2008, 19:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: zigi105 »

ja raczej myślalem że mogli wskazówki źle włorzyć jak zmniejszali przebieg ale popatrze z tymi przewodami

Awatar użytkownika
gk77

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: gk77 »

Witam...

Zamotowałem obrotomierz (tzn. zegary z obrotomiezrem) i mam mały problem... Po uruchomieniu silnika wszystko jest dobrze, ale po włączeniu świateł obrotomierz spada na zero (dodatkowo wyłącza się kontrolka rezerwy paliwa).... Moze jakieś spięcie albo coś? Może ktoś poradzić co z tym zrobić.

Pozostałe kontrolki i zegary działają poprawnie.

Zablokowany