Problem z elektryka szyby od strony kierowcy(demontaz drzwi)

Awatar użytkownika
Alan

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2008, 14:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z Ursusa
Kontakt:

Problem z elektryka szyby od strony kierowcy(demontaz drzwi)

#1

Nieprzeczytany post autor: Alan »

Witam!
Na poczatku chcialbym napisac, ze podziwiam Wasza wiedze na tematy montowania, demontowania, rozkrecania, skladania, tuningowania itp. :mrgreen: Niestety nie znalazlem na forum zadnego tematu, ktory dostatecznie rozwiazalby moj problem. A jest on nastepujacy:
od jakiegos czasu szyba po stronie kierowcy (fabrycznie elektryczna) nie slucha wydawanych komend. I tak: jest zamknieta, a ja chce ja uchylic wiec krotko naciskam przycisk. Dziala. Nastepnie chce ja zamknac, a ona zjezdza o jakies 10cm w dol i sie zatrzymuje. To ja jej znow daje komende do gory, a ona uparcie otwiera sie o nastepne 10cm. I tak do momentu, az otworzy sie do konca. I tu dzieje sie najgorsze, kiedy chce ja znow zamknac to szyba ani drgnie. Nie probuje juz jechac w dol bo to da sie wywnioskowac, ale nie rusza tez w gore. Podczas naciskania klawisza zamkniecia slychac tylko klikniecie wewnatrz drzwi (ale nie wydaje mi sie, ze cos tam w srodku probuje sie silowac, tylko slychac "klik"). Jade wiec sobie lub stoje na parkingu i przez nastepne 8minut musze ciagle klikac w klawisz zamkniecia szyby (ze 100 razy co najmniej), aby w koncu, laskawie zechciala podjechac do gory. I jak juz zaskoczy to moge ja zamknac calkowicie domykaczem lub po kawalku. Mam w zwiazku z tym dwa pytania:
1. Co moze byc przyczyna tej usterki ?
2. Blagam opublikujcie jakies zdjecia czy tez dokladny opis jak zdemontowac drzwi bo bardzo sie tego boje, ze cos sknoce, rozsypie i potem tego nie poskladam :P :D
Posiadam Astre G z '99, hatchback.
A jak juz poradze sobie z tym problemem to zapytam Was czy w fabrycznym pilocie jest funkcja domykania szyb po zamknieciu auta (bo jak uzywam kluczyka w tradycyjny sposob i przytrzymam go w zamku do oporu to szyba pasazera domyka sie slicznie; od kierowcy oczywiscie nie). :mrgreen:
Baaardzo dziekuje za pomoc.
Astra G 2.0 Di

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#2

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Tutaj masz instrukcję z serii "Sam naprawiam":
[External Link Removed for Guests]

Na stronie 245 zaczyna się opis jak demontować tapicerkę drzwi. I potem dalej masz jak demontować mechanizm, czujnik poduszek bocznych itp.

Co do domykania szyb, to nie występowało fabrycznie domykanie z pilota. Jest jednak rozwiązanie - instalacja modułu (np. takiego ze strony [External Link Removed for Guests] ) ale więcej o tym znajdziesz na forum.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alan

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2008, 14:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z Ursusa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Alan »

Dzieki za wskazowke, ale przekartkowalem caly podrecznik dostepny pod linkiem, ktory mi podales i nie ma tam ani slowa o demontarzu drzwi.
Mimo wszystko fajnie cos takiego miec na przyszlosc.
Astra G 2.0 Di

Struna

Astro-maniak
Posty: 1562
Rejestracja: 09 cze 2007, 23:11
Imię: Artur
Auto: AG
Silnik: Y20DTH
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#4

Nieprzeczytany post autor: Struna »

Sorka... nie ten link wrzuciłem ;) Tam chyba nawet nie ma tyle stron co ja podałem :D

[External Link Removed for Guests]

Tutaj jest to o czym pisałem... ahh ten pośpiech. Jeszcze raz przepraszam
Obrazek

Awatar użytkownika
Alan

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2008, 14:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z Ursusa
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Alan »

Nic sie przeciez nie stalo a ten pierwszy poradnik na pewno tez mi sie przyda. I ma tyle stron :)
Dzieki za szybka odpowiedz.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-08-17, 14:31 ]
A swoja droga domyslasz sie moze w czym tkwi problem z ta szyba ? Dzieki za tego linka :)
Astra G 2.0 Di

CyberDuck

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 10 lip 2008, 18:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: CyberDuck »

Co prawda nigdy niedobieralem sie do modulu szyb, ale po reakcji ukladu
wynikaloby tak jakby byl tam zamontowany jakis czujnik kierunku ruchu szyby.
To jest dziwne nawet jak dla mnie, ale jak mowilem nierozbieralem tego wiec
mozesz to potraktowac jako tylko podpowiedz.

Awatar użytkownika
Alan

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2008, 14:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z Ursusa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Alan »

A macie przynajmniej jakies przypuszczenie co to moze byc za usterka ?
Astra G 2.0 Di

Zablokowany