[Astra G] Bezpieczniki 42 i 45 oraz X

matrixxp

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

[Astra G] Bezpieczniki 42 i 45 oraz X

#1

Nieprzeczytany post autor: matrixxp »

Astra II 1.6 16v 2002r.

W skrzynce bezpieczników mam sporo wolnych miejsc ... dziś oblukałem te, które mają styki i wyszło mi że:
12 - reflektory przeciwmgłowe
17 - podnoszenie szyb (pewnie tylnych, bo przednie mi działają)
19 - miejsce wolne
30 - dach rozsuwany
37 - miejsce wolne

ponadto mam jeszcze
42
45
i miejsce na dużą kostkę z oznaczeniem X

Od czego one są??

Poprawiłem tytuł
Thomas87
Ostatnio zmieniony 17 lut 2009, 17:37 przez matrixxp, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

45 jest od podgrzewania foteli, a 42 - tu nie jestem pewny ale też coś z siedzeniami (Courtesy light, seat occupancy recognition) może to się wiąże z czujnikami niezapiętych pasów, chodzi o to, że po zajęciu miejsca, gdy nie zapniesz pasów świeci się odpowiednia kontrolka i jest sygnał dźwiękowy.

matrixxp

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: matrixxp »

analyzer64 - dziękuję bardzo za pomoc ...
wychodzi na to, że pole w skrzynce bezpieczników oznaczone liczbą X, to miejsce na jakiś przekaźnik - pewnie od załączania napięcia na maty do podgrzewania siedzeń ....

w tunelu koło dźwigni zmiany biegów znalazłem złącza na przyciski do włączania tego podgrzewania ...czyli instalacja jest poprowadzona ...
są również kostki do halogenów z przodu ...
ciekawe czy jest też instalacja do elektrycznych szyb z tyłu ...
ciekawą rzeczą jest też czujnik niezapiętych pasów - może wystarczyłoby tylko włożyć bezpiecznik .... wszystko jest do sprawdzenia

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

matrixxp, czyli masz dobrą wersję auta, dużo rzeczy jest podciągniętych, więc sporo możesz dołożyć, a to potem podnosi wartość pojazdu przy odsprzedaży, no i w trakcie użytkowania - jego funkcjonalność. :D

Elektryczne szyby z tyłu - to by było dobrze założyć sobie, ale z tego co się orientuję to używane mechanizmy na tył ciężko jest dostać.

Czujnik niezapiętych pasów to zależy co kto lubi - na początku w AH (tylko tam inaczej jest rozwiązana cała elektryka) chciałem to aktywować, okazało się że ich nie ma (a myślałem że są ale tylko nie aktywowane Techem-2), ale w sumie to już mi na tym nie zależy, bo pewnie by mnie to wkurzało, nie zawsze w końcu sytuacja wymaga zapiętych pasów.
No ale zawsze to jakiś gadżet ;)

matrixxp

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: matrixxp »

w ten sposób założyłem tempomat .. wiązka już była ... wystarczyło dołożyć czujnik na sprzęgło, manetkę z przyciskami oraz włączyć opcję techem2 :)

zastanawiam się czy żeby zdjąć tapicerkę z tylnych drzwi to trzeba odłączyć aku ??

CyberDuck

Astro-maniak
Posty: 173
Rejestracja: 10 lip 2008, 18:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: CyberDuck »

Lepiej tak zrob. Jakies male zwarcie i mozesz unieruchomic sobie cos w samochodzie.
Ja sie nauczylem juz dawno tej czynnosci ... w koncu przy wymianie akumulatora i
tak musisz go odlaczyc wiec zapewne sobie nic niepopsujesz, a mozesz sie
zabezpieczyc przed nieszczesciem.

Awatar użytkownika
wojtek06061989

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 03 paź 2008, 20:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Podróżna
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wojtek06061989 »

kolego matrixxp mam pytanie bo pisales ze zalożyłeś tempomat i tylko manetke zmieniales i jakiś czujnik dolożyleś nie musiałes zmieniac wyswietlacza na MID (z komp pokladowym) bo zapewne masz TID (temp, godz, data,radio) ani nie bylo potrzeby ciągnąć zadnych kabli?? bo ja tez mam dosyc bogate okablowanie i moze bym mogl tez miec ten tempomat prosze o odp.
a co do elektrycznych szyb na tyl to moge pomoc bo sam to robilem i wykorzystalem do tego zakupione duzo taniej mechanizmy przednie bo tylnie to majatek kosztuja....

Siewierzan

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 18 kwie 2008, 18:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Koszalin/UK
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Siewierzan »

wojtek06061989
Nie musisz zmieniać wyświetlacza, żeby podłączyc tempomat. Wszystko zależy od tego czy masz kable pociągnięte. Tu masz link do tematu:

Tempomat

Napisz jakich mechanizmów użyłeś do tylnych szyb (z jakiego samochodu itd), bo orginały strasznie ciężko dostać :/

Awatar użytkownika
wojtek06061989

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 03 paź 2008, 20:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Podróżna
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: wojtek06061989 »

użyłem oryginalnych z astry G ale przednich które łatwo dostać i są tanie ja dałem 40 zl za sztuke

tu masz link do mojej przeróbki

[External Link Removed for Guests]

Zablokowany