Ładowanie - astra G

MazoL

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2007, 17:48
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: Z16SE
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ładowanie - astra G

#1

Nieprzeczytany post autor: MazoL »

witam

mam problem jak nie jeden piszacy w tym dziale z AKUMULATOREM ew alternatorem. Akumulator mi pada jak tylko slucham radia przy wylaczonym silniku. Ladowalem go ostatnio na prostowniku, ale nie wiele to pomoglo gdyz po jakims czasie znowu padl :(
Sprawdzilem napiecie na nim (silnik OFF) wynosi ok 12,5-12,8 V. Gdyz silnik odpale i wylacze wszystkie odbiorniki pradu to napiecie na AKU wynosi ok 13,6 - 13,8V. Jesli wlacze swiatla i dmuchawe to napiecie spada do ok 12,8-13,2V. Gdy wlacze ogrzewanie szyby do tego to juz wogole napiecie nie jest wieksze niz 12,7V i nie idzie w gore nawet przy wyzszych obrotach.

Zastanawiam sie czy przyczyna lezy po stronie Akumulatora (do wymiany?) czy alternator nie wydala? Nie chce kupic akumulatora, a pozniej okaze sie, ze nie po jego stronie lezy wina...

HELP PLEASE :)
[External Link Removed for Guests]

farow

Astro-maniak
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2008, 7:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: farow »

Akumyulator mozesz miec juz wykonczony takim ciaglym rozładowywaniem i moze sie kwalifikowac do wymiany. Ale przed wymiana musisz zrobic porzadaek z ładowaniem bo masz je za niskie, sprawdz naciag paska i jak nie pomoze to regeneruj alternator :)

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

wykonaj te pomiary na alternatorze to wykluczy ew.wine kabli
marpas 1954

szogun

#4

Nieprzeczytany post autor: szogun »

Sprawdz ile masz ładowania na samym alternatorze czyli przyłoz kabel z miernika do wyjscia z altka a drugi do masy silnika i nastepnie do masy juz przy akumulatorze, i porownaj wyniki z tymi co mierzyłes. Jezeli masz mozliwość to pozycz od kogoś aku i sprawdz jakie sa pomiary.
Moze okazac sie ze twoj aku jest juz do wymiany a altek nie daje rady go naładowc(aku moze miec cele walnieta i dlatego nie trzyma).
Jezeli okaze sie ze masz takie same pomiary altku jak i na samym aku to niestety czeka cie regeneracja altka.Radze Ci równiez przeczyscic wszystkie połczenia czyli przewody plusowe papierem sciernym(do altka do rozrusznika i klemy na aku).
Miałem podobny problem kupiłem nowego altka ale dalej nie ładował wieć pusciłem kabel bezposrednio z altka do aku i dalej nic.Okazało sie ze nie ma dobrej masy na silniku wiec ja poprawiłem i jet GIT :mrgreen:
Dlatego sprawdz to co ci pisałem wyzej i wtedy bedziesz pewien co masz do wymiany

Zablokowany