[Astra G] Lusterka elektryczne

sowisz

[Astra G] Lusterka elektryczne

#1

Nieprzeczytany post autor: sowisz »

hej klubowicze mam pytanko. :)
może ktoś mi wytłumaczyć jak sprawdzić czy lusterko działa.
tzn (wiem jak sprawdzać rozebrałem je i ten kabel co przychodzi nim zasilanie zmierzyłem ale miałem napięcie tylko na jednej żyle a z drugiej strony lusterko ma napięcie na wszystkich trzech) Poza tym wyciągnąłem bezpiecznik odpowiadający za lusterka i jest dobry co ciekawe po wyciągnięciu bezpiecznika lusterko nadal działa te od strony pasażera. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o podpowiedz.

[ Dodano: 2007-05-07, 14:27 ]
hej to znowu ja nie musicie już się głowic nad tym lusterkiem okazało się ze ta wiązka która dochodzi do lusterka miała przerwę na tej kostce.
JUŻ Działa :) :) :) :) :) :) :) :) :)


Poprawiłem tytuł i ort.
Thomas87
Ostatnio zmieniony 21 sty 2009, 1:31 przez sowisz, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witka napięcia sterownicze wychodzą z przełącznika do sterowania musisz sprawdzić czy tam dochodzi wszystko i wychodza napięcia czasem lubi paść ten przełącznik lewe prawe lusterko
pozdro :m

Awatar użytkownika
Dzidzia_2

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2009, 22:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Dzidzia_2 »

Witam!

Ja także mam problem ze swoimi lusterkami... Astra G.. Sprawa wygląda tak... Zarówno w prawym jak i lewym lusterku nie działa opuszczanie lustra ku dołowi... Wszystkie inne płaszczyzny działają... Jakie mogą być tego przyczyny? Możliwe, że to sam joystick się popsuł i wystarczy go wymienić? Gdzie ewentualnie szukać awarii?

marcinos

ex-Staff
Posty: 1860
Rejestracja: 25 paź 2007, 15:18
Imię: Marcin
Auto: ASTRA J
Silnik: A14NET
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marcinos »

Dzidzia_2, może to ci pomoże :arrow: [External Link Removed for Guests]
Chcesz zostać klubowiczem/przyjacielem klubu? [External Link Removed for Guests]
Namiary na Klubowiczów AKP grupa Lublin [External Link Removed for Guests]
Oddział regionalny Klubu, woj lubelskie [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Dzidzia_2

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2009, 22:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Dzidzia_2 »

Dzięki Wielkie Marcinos! Takiego tematu szukałem, ale sam nie wiem jak go przeoczyłem :roll:

[ Dodano: 2009-01-18, 23:33 ]
Wyciągnąłem przycisk, rozebrałem go i przeczyściłem płytkę benzyną ekstrakcyjną. Zmontowałem wszystko i teraz działają :) Niestety i tak czeka mnie wymiana tego joysticka po przełącznik prawe/lewe lusterko jest już wyrobiony i wyskakuje z obudowy :( Dzięki za link!

jaco

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 03 gru 2008, 16:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Oleśnica
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: jaco »

Podpinając się pod temat chciałbym wam powiedzieć, że cuda się zdarzają...

Otóż nie działało u mnie sterowanie góra-dół w lewym lusterku. W prawym wszystko było dobrze. próbowałem wszystkiego. Rozebrałem na części, testy itd. Okazało się, że silniki działają więc rozebrałem joystick podgiąłem blaszki itp ale nic. Już alledrogo zacząłem przeszukiwać.
Aż tu nagle...
Kupiłem środek o nazwie "kontakt". Rozebrałem, psiku-psiku, złożyłem i 50zł w kieszeni zostało. Działa jak nowe.

Czasem nawet jak jesteśmy zrezygnowani i dawno los już przesądziliśmy, warto jest podnieść ku górze czoło i jeszcze raz podjąć walkę... walkę o lepszą ASTRĘ !!!! :m

Z tą lekką nutką humoru i jakże pouczającą odpowiedzią chcę was gorąco POZDROWIĆ w moje 26 urodzinki!

POZDRO!

Zablokowany