AIRBAG - kod bledu 87 co z tym zrobic?

tomek24

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 01 lip 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

AIRBAG - kod bledu 87 co z tym zrobic?

#1

Nieprzeczytany post autor: tomek24 »

Witajcie

Wczoraj podlaczylem sie do kompa znaczy Astre G, i zczytalem kody bledow i natknolem sie na cos takiego w AIRGABu:

87 passanger side airbag squib circuit high resistance
- Short to ground or interruption in circuit to control unit terminal 6
- Above condition must be fulfilled for at least 1 s.
Effect:
- The system telltale is switched on.

Czy ktos sie z tym spotkal i jest wstanie powiedziec gdzie szukac bledu?
Co oznacza terminal 6?

Wiem ze chodzi o poduszke pasazera ale gdzie szukac usterki?

Prosze o pomoc
Dziekuje
Tomek
Pozdrawiam

[External Link Removed for Guests]

bartekuss

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 09 wrz 2008, 15:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: bartekuss »

Mam dokładnie to samo, kupiłem asterke i tydzień było dobrze, a potem sie zaświeciło, pojechałem na kompa i ten sam błąd, który jest u Ciebie. Boję sie ze ktos mógł tak coś kombinować, bo obok poduszki widac ze jest troche jakby szyty fotel, na pocżątku tego nie skojarzyłem z poduchą:/. Spróbuje poodłączać te kable pod siedzeniem i przypiąc na nowo, pytanie czy jesli sie naprawi, to kontrolka zgasnie, czy musże jechac najpierw na kompa kasować błędy?

DAMEK TYCHY

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: DAMEK TYCHY »

Panowie mam podobny problem, z tym ze jak sam sobie podlaczam pod Techa to nie laczy mi sie z modulem poduch, a jak bylem u jakis majstrów to zgasili, a po chwili juz sie zapalila poduchai caly czas swieci, sprzedawca twierdzil ze podczas mycia auta rozlaczone zostaly kable pod siedzeniami, ale niewiem co tamn jest do czego i jak sie za to zabrac...

tomek24

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 01 lip 2008, 13:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: tomek24 »

kolego odlacz akumulator na 10 minut, rozlacz zlaczki pod siedzeniem przeczysc je zobacz folie w drzwiach czy niemasz poprzecinanej (zakleic aby bylo szczelnie wygluszone ) bo w drzwiach jest sensor uderzenia bocznego reagujacy na zmiane cisnienia w drzwiach. Od porwanej folii moze byc tez ze poduszka nie zadziala.

Zczytac kod bledu z poduchy.

Jesli sie nie laczy to sprawdzic polaczenie zmodulem poduszek ktory jest miedzy fotelami w konsoli srodkowej na samym jej koncu za hamulcem recznym.

Pozdro

Ja u siebie naprawilem i niemam bledow.
Pozdrawiam

[External Link Removed for Guests]

bartekuss

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 09 wrz 2008, 15:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: bartekuss »

odpiąłem dzisiaj wtyczki pod siedzeniami..i co widzę? dwa kabelki idą normalnie, a pozostałe dwa są na żywca ucięte i ogólnie cos z tymi wiązkami było kombinowane...pod siedzeniami kierowcy i pasażera to samo. Pojade do mechanika/elektryka, u którego byłem czytać błędy i będzie próbował cos z tym zrobić, o ile te poduchy w ogóle tam są :D

Zablokowany