[Astra F] Problem z akumulatorem

focus

Astro-maniak
Posty: 119
Rejestracja: 26 maja 2008, 19:43
Imię: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: 1.4i
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gostyń (okolice)

#11

Nieprzeczytany post autor: focus »

Ja mam niestety już aku wyjechany, więc może przez to radio... może, bo później aku miał jeszcze na tyle siły żeby otworzyć centralny zamek. Dla pewności wtedy odłączyłem całkowicie radio i -co mnie bardzo dziwi- aku po paru(nastu) godzinach siadł do 0 mimo odłączonego radia...

kubekg

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 24 sie 2007, 14:58
Imię: Grzegorz
Auto: Opel Astra F
Silnik: C16 NZ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzebie
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: kubekg »

Witam. Podepne sie pod temat bo mam chyba podobny problem jak kolega. Otóż kilka miesiecy temu miałem problem z altkiem kupiłem ze szrotu i wszystko chodziło az do momentu kiedy to musiał zapalic atuko po 2 miesiecznej przerwie wiedziałem ze musze naładowac aku bo był padnety podpiołem go do prostownika i tu zonk otóz prostek nie naładował go całkowicie mam czarne oko a nie zielone jak miałoby wskazywac na oczku do sprawdzania naadowania aku. jechałem 400 km i myslałem ze prostownik jest szajsowski i na trasie mi aku sie naladuje ale tu zonk nastepny nie naładowany i teraz mam pytanie czy to mozliwe ze aku nie ładuje sie juz do konca. bo gdyby altek byłby padniety to nawet nie ujechałbym 100 km bo aku by padł na miejscu? czy to mozliwe ze mam aku do wymiany. Za wszystki spostrzezenia dziekuju i za uwagi cenne tez . Pozdrawiam

misio

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:03
Imię: Grzegorz
Auto: Astra F
Silnik: 1.7 DTI Isuzu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: misio »

witam. problem polega na tym ze-w listopadzie padl mi stary akus od bylego wlascieciela i na szybko kupilem. sprzedawca stwierdzil ze 72Ah 12v bedzie ok. czy istnieje mozliwosc ze akus bedzie nie doladowywany bo jest za mocny??? astra 1.7d z turbinka 94r. bez klimy.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

daj jakies blizsze dane bo chyba wpadles nie na ten temat . napisz co sie dzieje z nowym aku jaki masz alternator i podaj jakie jest napiecie ladowania na wlaczonych swiatlach wentylatorze i ogrzewaniu szyby . jezeli nap ladowania jest w przedziale 13.9-14,4 V to powinien hulac bezproblemowo .
marpas 1954

Jacolo

Astro-maniak
Posty: 220
Rejestracja: 24 lis 2008, 18:02
Imię: Jacek
Auto: Astra
Silnik: 1.7 td Isuzu
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Jacolo »

misio, ja mam 74Ah i taki powinien być w astrach ze wzgledu oszczędnościowych dawali mniejsze. Ja ładowanie przy obciazeniu mam ok 14,20V bez 14,60 z tylna szybą 13,6 ale dopiero po dołożeniu nowego przewodu masowego wczesniej miałem 13V , 14,05 , 12,60 co był stanowczo za mało.
[nieregulaminowy podpis wycięty przez administrację]

misio

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:03
Imię: Grzegorz
Auto: Astra F
Silnik: 1.7 DTI Isuzu
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: misio »

jacolo hmm. dales mi do myslenia. a tez miales problem ze rozladowal ci sie akus? i tweirdzisz ze pociagles druga mase i jest juz ok??? jak tak to daj znac skad dokad to pociagles. dziex wielkie

Zablokowany