KONTROLKA PODUSZKI NIEZAŚWIECA SIĘ.

Awatar użytkownika
ROBERT....

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 05 paź 2008, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: TRYŃCZA
Kontakt:

KONTROLKA PODUSZKI NIEZAŚWIECA SIĘ.

#1

Nieprzeczytany post autor: ROBERT.... »

witam.
mam taki problem ze swoim autkiem (ASTRA F 95r) a mianowicie po przekręceniu kluczyka w stacyjce powinna zapalić się kontrolka od poduszek i po chwili zgasnąć. sęk w tym że u mnie niezapala się wcale. czyżby siadła żarówka kontrolki a może to jakaś poważniejsza awaria? dodam że autko niejest wypadkowe i posiada dwie poduszki.
niby to żadna awaria ale chciałbym mieć tak jak powinno być.

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

ROBERT...., Po co zakładasz głupkowaty temat w którym sam sobie na pytanie odpowiadasz ??

Pierw sprawdż żarówke ( w sumie dopiero jak byś ją sprawdził, był by sens pisania tego posta...

Nic nie napisałeś czy dopiero co kupiłeś auto, czy nagle przestałą działać...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
ROBERT....

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 05 paź 2008, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: TRYŃCZA
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: ROBERT.... »

tak napisłem bo myślałem że żarówka jest spalona bo jeśli występują jakieś błędy poduszek to kontrolka powinna cały czas świecić a mi niezaświeca się nawet przy zapłonie. usterke mam odkąd kupiłem auto. żarówka jest sprawna-sprawdzałem.

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

ROBERT...., No dobra, to żaróweczka sprawdzona, kolejną sprawą jest sprawdzenie czy jest komp od poduszek. znajduje sie on w tunelu środkowym ( przynajmniej tam powinien być ) patrząc od przodu, do tyłu auta, znajduje sie on przed tylną popielniczką.

1. wyjmij tylną popielniczke i pościeć w te dziurki, powinieneś go zobaczyć.
2. Jeżeli bedzie to kolejną sprawą jest sprawdzenie czy jest podłączony. Trzeba zdjąć tą środkową konsolke. Ja jej nie zdejmowalem ale z opisów wiem że trzeba zdjąć taki koszyczek ( puleczke, jak zwał tak zwał ) przed ręcznym ( wyciągnąc do góry ) tam jest sroba, ją odkręcić i chyba tyle śrób, ale nie wiem, bo nie robiłem tego, poczytaj moze w tematach o wymienia mieszka od ręcznego będzie lepszy opis.

3. Jeżeli wiązka będzie niby podłączona, to już chyba była by robota dla elektronika, aby sie podpioł kompem pod kostke i posprawdzał te poduszke, jeżeli bedzie wypięta to mozesz ja podłączyć, ale sam bym sie bał... ( oczywiscie jak wyłączysz zapłon to nic sie stać nie powinno ) ale nie wiadomo co bedzie w trakcie jazdy. moze walila błąd i została rozłączona. Jeżeli by waliła błąd po podlączeniu, to wyłącz ją i jedż doi specjalisty.

[ Dodano: 2008-10-07, 22:24 ]
Zapomiałem napisać sprawdź bezpieczniki, moze też tam gdzieś siedzi usterka.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
ROBERT....

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 05 paź 2008, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: TRYŃCZA
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: ROBERT.... »

dzieki za propozycje napraw ale doszedlem do usterki a mianowicie poprzedni wlasciciel wymienial podswietlanie zegarow i pewnie przez przypadek przerwal sciezke od zasilania kontrolki poduszek.dlatego kontrolka nieswiecila LUTOWNICA W DLON I PO KLOPOCIE usterka wykryta wiec zamykam temat

Zablokowany